Skocz do zawartości
Gość Dick45

Roleta bagażnika w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaromaster1

Witam,

jak każdy w tym wątku mam problem z niezwijającą się roletą. Rozkręciłem wszystko i chyba wiem na czym polega u mnie problem ale chciałbym się upewnić przed rozpoczęciem naprawy.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c947ecc38aba5de9

Na tym zdjęciu w samym środku małej metalowej rurki jest mały plastikowy-czarny element z 2 ząbkami zahaczającymi o tą rurkę.

Moje pytanie brzmi czy ten właśnie mały element powinien być przyklejony do czarnego plastiku z ząbkami mocującymi całość w bagażniku?

Ten czarny plastik to jest ta część zaznaczona na czerwono na tym zdjęciu:

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=19967&d=1259773845

U mnie ten czarny plastik kręci się dookoła a chyba powinien trzymać cały mechanizm, ale nie jestem dokładnie pewny.

Zna ktoś może odpowiedz?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

PS. Zdjęcia są użytkowników Przemasa_81 i Patryka_. Mam nadzieje że mnie nie zabijecie za użycie ich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to element niezależny od zaznaczonego na zdjęciu.Ja swój zastąpiłem zwykłym kołkiem rozporowym bo był bardzo wyrobiony i nie trzymał.Ale problem najprawdopodobniej tkwi w czarnej tulei zaznaczonej na zdjęciu (jest w środku tego elementu)i to ona odpowiada za zwijanie się rolety.Ja tą częśc dorobiłęm z kołka rozporowego fi 12 lub 14 starego typu który zrobiony był z materiału obecnie nie spotykanego a moje kombinacje i próby z tym związane trwały chyba ze 3 tygodnie.Roleta pracuje już pól roku bez zarzutów.Zdjęc żadnych niestety nie posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy rolety bagazanikowej w kombi B5. Czy w raczce/klapce raczki, ktora sluzy do zasuwania i zwijania rolety znajduje sie jedna sprezyna zamykajaca otwor na dlon czy sa dwie po kazdej ze stron ? Pytam bo cos chyba wystrzelilo i raczka nie zamyka sie jak wczesniej. Mozliwe ze rozwinela sie sprezyna i nie ma juz tego docisku.

Prosze o informacje od osob mogacych sprawdzic ile tych sprezynek tam siedzi.

Z gory dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kolega z forum pisał że jest tam jedna sprężynka. U mnie też widzę tylko jedną. Chyba mamy na myśli różne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moją roletę naprawiłem sposobem @di (post 56 i 74). Wszystko pięknie chodzi. Do złożenia rolety konieczna druga osoba :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te torksy można wymienić na zwykłe wkręty? bo już mam nie źle je wyrobione? no i zaczynam też nierówną walkę z naciągiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Operacja zakończona sukcesem

Poxipol zrobił swoje. Zwinięta na 30 obrotów (nie wiem czy trochę nie za dużo, bo zwija mocniej niż przed zerwaniem).

Mam tylko nadzieję, że wytrzyma długo, a nie kilka dni.

Wytrzymała 9 miesięcy... Jak dobra ciąża :P

Wczoraj rano, po otwarciu bagażnika zastałem roletowego flaka... Zaczynamy noch einmal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, a mógłbyś zapodać jakieś foto ??? albo pomysł z czego dorobiłeś te tulejki bo mi już pomysłu zaczyna powoli brakować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś z mazowieckiego a mianowicie okolice Siedlec, Mińska Maz, Wyszkowa kto pomógłby mi naprawic tą roletę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tą roletę??
roletę...

Sorry, ale musiałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moją roletę też trafiło :// mam pytanie, może ktoś z Was ma tą część plastikową w ktorą wkręca się tą srubkę i tą rurke czarna bo przy wkrecaniu sruby i naciąganiu przy tym rolety strzelila na pół:-( niestety poxipol tez nei dał rady:-( mecze juz ta rolete szmat czasu, a moze ktos ma jakis namiar na podkarpaciu do kogos kto to naprawia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy możecie podać rozmiar klucza Torx Security z otworem jaki jest potrzebny do odkręcenia śrub z boków rolety?

Muszę kupić na tę okazję - może nawet zestaw, ale musi zawierać ten potrzebny do rolety :).

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z np takiego zestawu pasuje na 100%

http://allegro.pl/klucze-trzpieniowe-torx-z-otworem-security-yato-i2768153035.html

nie wiem jaki dokładnie. musiałbym sprawdzić.

Edytowane przez dzali0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej zajść do jakiegoś Auchana i kupić zestawik za ok. 8 zł i także można odkręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To lepiej zajść do jakiegoś Auchana i kupić zestawik za ok. 8 zł i także można odkręcić :)

 

pewnie tak ale nie zawsze mają akurat te z otworem a przeważnie zwykłe torxy. Ale zapewne można dostać taniej. Podałem koledze tylko przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie ze w paskach fl, roleta ma inną budowę. Konkretnie.., u mnie wygląda tak jakby czarny, krótki element, zazębiał się z plastikową obudową (ta część która wchodzi w bagażniku w swoje miejsce). I właśnie w tej obudowie wyłamały się ząbki. Ale reasumując nadal chodzi o zablokowanie osi sprężyny. Naprawa zajęła mi jakieś 15-20 minut. Wykorzystałem to co miałem w szufladzie. Ta chamska blaszka (ze zdjęcia) i tak jest schowana pod obudową - więc jest nie widoczna:)

P2.jpg

p3.jpg

p1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś kto nie do końca jest jeszcze zorientowany pomoże ten link - http://forum.vw-passat.pl/threads/132574-Passat-b5-kombi-Naprawa-Rolety

Jakiś czas temu Blop wyciął i przerzucił do Warsztatu część tego wątku i wydaje się on (wątek, nie Blop) teraz trochę pozbawiony kilku ważnych treści. W załączonym linku zajebiście fajny i "profesjonalnie domowy" opis naprawy rolety dodany przez Andrzeja.

A wiem co pisze, bo gdy posiadałem B5 to dwa razy musiałem męczyć się ze wspomnianą roletą.

Życzę powodzenia w naprawach.

Ave :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuje osoby, która naprawia rolety do Passata B5 z okolic Olsztyna, Malborka, Kwidzyna!!!!!

tel. 601- 746-369

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam rolete do sprzedania

u mnie lezy niezuzywana bo mam przyciemniane okna wiec niepotrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności