Skocz do zawartości
ormowiec

Prom w Świnoujściu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pytam w tym dziale bo jesteście z okolic

Czy na prom w Świnoujściu (ten koło dworca PKP) mogę wjechać na poznańskich blachach, czy mogę tylko między 2200-0400? w sieci są sprzeczne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz na bielika tego koło dworca pkp. Musisz na karsibor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w weekendy można było jak i w godzinach nocnych ale nie wiem czy się coś zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to w weekend majowy jadę (1. maja) czyli święto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź pod prom Bielik (ten koło dworca PKP), wyjdź do gościa (jak jeszcze nie będzie promu) który wpuszcza samochody, grzecznie poproś ;)

 

Zawsze tak robię, nawet w lato gdzie jest full samochodów i zawsze jestem na Bieliku (a samochód zarejestrowany w Trójmieście).

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, będę kombinował :D dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reboot to chyba miał dobry dzień gość z obsługi promu, bo ja miałęm nawet zaświadczenie że z dzieckiem z pracy niepełnosprawnym jadę i mnie ch....j nie wpuścił musiałem na karsibora dymać. Zresztą była niedawno debata mega w Świnoujściu na ten temat i prezydent miasta jasno i wyraźnie powiedział że bielik tylko dla mieszkańców i posiadaczy przepustek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wypadku z dzieciakiem mógł się koleś zlitować :/ Miasto bardzo ładne, ale podzielone wodą i brak mostów, w godzinach szczytu musi być porażka. zastanawiam się jak tam rozwiązali np. pogotowie ratunkowe czy straż (może jest po obu stronach)

będę leciał od południa więc w sumie nie robi mi wielkiej różnicy czy karsibór czy centrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np. pogotowie ratunkowe czy straż (może jest po obu stronach)

 

Bielik kursuje co parę minut choć dla pogotowia to i tak spory może być czas. Ale rzecz się tak ma, że jak na sygnale, to wjeżdża pojazd i od razu bielik rusza nie czeka na swoją wyznaczoną godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieliki kursuja co 20 min,my mieszkancy czekamy z utesknieniem na tunel ale czy sie doczekamy?

A z karetkami tak jest jak napisal Derlysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to w weekend majowy jadę (1. maja) czyli święto...

 

Ja byłem rok temu i parę razy woziłem się Bielikiem i żadnych problemów z wjazdem nie miałem. Może dlatego że nie wiedziałem, że nie można.:D

Dla pięknych widoków polecam jednak karsibór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wypadku z dzieciakiem mógł się koleś zlitować :/ Miasto bardzo ładne, ale podzielone wodą i brak mostów, w godzinach szczytu musi być porażka. zastanawiam się jak tam rozwiązali np. pogotowie ratunkowe czy straż (może jest po obu stronach)

będę leciał od południa więc w sumie nie robi mi wielkiej różnicy czy karsibór czy centrum

W wypadku z dzieciakiem mógł się koleś zlitować :/ Miasto bardzo ładne, ale podzielone wodą i brak mostów, w godzinach szczytu musi być porażka. zastanawiam się jak tam rozwiązali np. pogotowie ratunkowe czy straż (może jest po obu stronach)

będę leciał od południa więc w sumie nie robi mi wielkiej różnicy czy karsibór czy centrum

 

Co do straży to nie wiem ale pogotowie to dzwoni na Bielika i albo Bielik płynie poza rozkładem albo chwilkę się czeka. A co do wjazdu na Bielika to na banerze przed przeprawą jest napisane że w od poniedziałku rano do piątku do 17 - 18 wjeżdżają ZSW a w weekend i święta reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio się wybrałem do świnoujścia i moja wyprawa zakończyła się fiaskiem (na karsiborze się zawiesiłem, a na bielika mnie nie wpuścili mimo desperackich prób dyskusji)... :/

 

Mógłby ktoś rozrysować gdzieś na mapce jak dojechać do świnoujścia przez niemcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze Szczecina na Dobieszczyn,Eggesin,Ueckermunde,Anklam i stad juz na Usedom drogą 110,potem Zirchow,Garz i Swinoujscie,wyjedziesz na ul.Grunwaldzkiej.Uwazaj tylko na predkosc we wioskach.

Mozna tez na Loecknitz,Passewalk i Anklam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jesli masz nisko usadzone auto to na bielika wpuszczaja spokojnie a jelsi sie jeszcze zawiesiles na kasiborze to dziwne ze cie nie wpuscili na Bielika i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Świnoujściu bywam raz w roku i z tymi promami to masakra. Nawet jak są kolejki, to jakoś to idzie, ale zauważyłem pewną zależność. W przeprawie ogólnodostępnej zdarzają się cwaniacy, co jadą pasem dla autobusów/śmieciarek itp, ale coraz częściej ich zawracają na koniec kolejki. Ale na przeprawie w centrum miasta najbardziej wkurza mnie jak patrzę, że wpuszczają tylko miejscowych i często cwaniaków na blachach województw śląskiego i mazowieckiego. kiedyś już sam się o to kłuciłem z obsługą, bo wiem, że tam mnie by nie wzięli, ale przede mną stał samochód na blachach SO i WI, oba auta z ludźmi w średnim wieku, wypakowane po dach bagażami, więc nie można powiedzieć, że miejscowi, a auta w leasingu. Oni wjechali a mnie zawrócił... I jaka tu sprawiedliwość. I to niestety nie był pojedynczy przypadek. Po prostu warszawiaki i hanysy mają chyba jakieś specjalne prawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale przede mną stał samochód na blachach SO i WI, oba auta z ludźmi w średnim wieku, wypakowane po dach bagażami, więc nie można powiedzieć, że miejscowi, a auta w leasingu. Oni wjechali a mnie zawrócił... I jaka tu sprawiedliwość. I to niestety nie był pojedynczy przypadek. Po prostu warszawiaki i hanysy mają chyba jakieś specjalne prawa...

Mnie też tamtędy nie puszczą Marcinie. Prawdopodobnie mieli wykupioną przeprawę w urzędzie miejskim. Kiedyś to była taka nalepka naklejana na szybę. Wiem bo mój znajomy pomykał do narzeczonej do Świnemunde i miał taką nalepkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie też tamtędy nie puszczą Marcinie. Prawdopodobnie mieli wykupioną przeprawę w urzędzie miejskim. Kiedyś to była taka nalepka naklejana na szybę. Wiem bo mój znajomy pomykał do narzeczonej do Świnemunde i miał taką nalepkę.

 

No być może, ale wiesz... Trudno mi uwierzyć w taki zbieg okoliczności, że wszystkie auta na blachach W... czy S... mają taką przepustkę. Ale to tak mam co rok. ;) Trochę się powqrzam, a potem mam to gdzieś hehe. :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może goście o których piszesz załatwili sobie wjazd za pomocą flaszki ;) my lecieliśmy przez Karsibór właśnie, w stronę miasta przejechaliśmy bez kolejki, za to wracając odbębniliśmy ze 40 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności