Skocz do zawartości
Beny2.8

Falujące obroty 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

A więc problem rozwiązany. Pojechałem i gość zrobił od nowa kalibracje. Podłączył czujnik podciśnienia itp. Mapa benzyny już się nie rozjeżdża ale na gazie czasem obroty falują (na benzynie jest ok). Wyczyszczę niedługo przepustnice i zobaczymy czy to coś da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NikosWariat

powiem tak byłem posiadaczem audi a6 c5 z motorem 2,8 aqd

 

na początek radzę sprawdzić samostartem sprawdzić czy nie podsyca lewego powietrza

 

następnie jeśli nic nie znajdziesz radze sprawdzić kompresje

ten silnik lubi gubić kompresje na 2 garach po jednej stronie silnika

w przypadku kiepskiej kompresji na 2 cylindrach objawy są takie : nie równe wolne obrotowy falują i silnik drży czuć na karoserii , ja z tego powodu 2 razy wymieniałem silnik po 2 wymianie już to olałem i sprzedałem samochód i kupiłem bmw i nie mam już tego typu problemów .

 

to nie jest żart radzę sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też gazownik polecił sprawdzenie kompresji... u mnie też wyczuwalne jest drżenie. Ale chyba nie będę się tym przejmował. Chociaż nie powiem że jest to trochę denerwujące. Mam nadzieje że jeszcze mimo wszystko trochę pojeździ ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki sam silnik jak Ty i też posiadam instalacje gazową. Z tym falowaniem obrotów u mnie nie jest tak źle. Czasem drżenie tez jest wyczuwalne. Ale z tym raczej nic nie zrobisz. Na Pb jest całkiem dobrze a jak zmienie na LPG zaczyna drzeć choć nie zawsze. To jest wina wtryskiwaczy i naszego gazu. Aby to wyeliminować musiałbyś bardzo często czyscic wtryskiwacze bo to one sie zabrudzaja i wtryskuja nierownomiernie gaz. Choć czesto moze być to wina brudnej przepustnicy, wiec od tego bym zaczynał. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem jak koledzy i na gazie i na benzynie samochód od niedawna na wolnych obrotach zaczął drgać i nie ma znaczenia czy skrzynia jest na P czy na D tylko gdy auto stoi i to też nie zawsze obroty nie skaczą robiłem wszystko oprócz czysczenia przepsutnicy bo podobno to bardzo trudne w tym typie gdyż jest ona jakoś połączona z silnikiem krokowym? jak to wyczyścić ? jest na to jakis prosty sposób? silnik APR? czy to odrazu swiadczy o tym że ma słabą kompresje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresję to bym sobie darował - kolega Nikos lubi szukać problemu gdzie go nie ma .

Przepustnicę czyści się łatwo , trudniej wyciąga , ale dramatu nie ma.

 

Ale sądzę że twoje problemy mają inne podłoże :

- gdzieś zaciąga lewe powietrze

- skończyły sie przewody i/lub cewka zapłonowa

- skończyła się poduszka pod silnikiem

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable swiece wymienione odma kompletna również sprawdze te poduszki lub cewke... dziekuje za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę....jestem nowym uzytkownikiem forum i szczerzem mówiąc nie miałem z tym nigdy doczynienia. Chciałbym napisać i zapytać o problem w miom passacie 2,8 V6 4motion. Otóż u mnie kontrolka epc zapala się tylko rano przy odpalaniu silnika. Jak odpale za pierwszym razem to ona nie gaśnie. Jak zgasze motor i odpalę jeszcze raz, to ona gaśnie. Czasami musze tak zrobic 2 lub 3 razy. Co to moze być?? Prosze o pomoc. I gdzie ja znajde odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez olszan0
A..i przepraszam zesię dołączyłem do jakiegoś innego wątku ale cholera nie wiem jak się zapytać na ogólnym forum albo na inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod komputer - nikt tu nie ma szklanej kuli.

Niewiedza nie zwalnia od myślenia. Masz gaz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zapomniałem napisać. Podłaczałem pod komputer. VAG wykazał tylko coś z zaniskim napieciem akumulatora (ale to się pokazało tylko raz, i coś z przepustnicą). Po wykasowaniu blędów, problem z etc się powtarza, lecz błedów już nie ma. Po ponownym podłączaniu pod komputer, nie wykazuje zadnych błedów. Gazu nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w silniku amx można podnieść obroty teraz mam 620 i czuć drgania po włączeniu d lub r ustają przepustnica wyczyszczona dopasowana czujnik temp. płynu chłodn. nowy.Żadnego falowania nie .Auto z instalacją gazową.Przy obrotach 660 już drgania nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubogo ,widzę ubogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem ze SKODA SUPERB 2,8 V6 (AMX) tzn. potrzebuje schematu instalacji silnika, albo chociaż informacji od których silników instalacja pasuje do AMX wiem że są jeszcze ATQ ACK APR ale czy mają takie same wiązki??

i oczywiście czy instalacja pasuje od passata??

 

koledzy pomóżcie, dodam że moja zapaliła sie od gazu :(

z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka powinno pasować od ACK i APR - oba nie mają recyrkulacji i doprowadzenia powietrza wtórnego.ATQ zdaje się że w passatach z usa występuje . AQD ma pompe wtórną i recyrkulację.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie zakładać nowego tematu odświeżę :)

 

Obroty falują i silnik potrafi zgasnąć na wolnych obrotach. Po skasowaniu błędów silnik nie wkręca się na obroty i nierówno pracuje, po kilku/kilkunastu kilometrach jazdy wszystko wraca do normy.

Podejrzewam że po skasowaniu błędów rozjeżdża się mapa od PB i po jakimś czasie się adaptuje.

 

Błędy:

 

3 Faults Found:

 

16538 - Oxygen (Lambda) Sensor B2 S1

P0154 - 35-10 - No Activity - Intermittent

16518 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1

P0134 - 35-10 - No Activity - Intermittent

01088 - Mixture Control Adaptation 2

12-00 - Adaptation Limit (Mul) Exceeded

 

Sondy mam dwie przed katalizatorem. Dzisiaj byłem na analizie spalin i wszystko jest OK. Diagnosta mówi że sondy są dobre. Na VAGu na kanale 9 tez wydaje się wszystko ok. Błędy sporadyczne, może coś z wiązką czy instalacja LPG coś kasztani ?

Przejechałem ok 50 tys km na LPG i i wszystko wydaje się OK poza tym gaśnięciem silnika i falującymi obrotami.

 

Pojeździć na PB i obserwować czy błędy wrócą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności