Skocz do zawartości
gregwarchal

Podłączenie nowego radia

Rekomendowane odpowiedzi

witam

podlaczylem ostatnio do swojego paska z 2002 roku radio marki CLARION,wszystko poszlo gladko, gralo pieknie i wogule,ale moj centralny zamek przestal dzialac:636: niewiem dlaczego tak sie dzieje, potem wsadzilem spowrotem swoje stare orginalne radio na kasety z paska jakie bylo zamontowane fabrycznie i wszystko spowrotem dzialalo. Nic z tego nie rozumiem pomozcie mi !!!! co mam robic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak zobacz czy w radiu nie masz polaczonych obydwu kabli z plusa (tego na stałe i zalaczalnego ze stacyja) zolty i czerwony prawdopodobnie w tym clarionie. u kumpla w lagunie z centralnym tez tak bylo zalozylismy radio inne zmostkowalismy te dwa plusy zeby radio gralo caly czas nawet bez kluczyka i tak sie robi ale w kostce z uta też były dwa plusy i po zmostkowaniu obydwu plusów auto dostawało cały czas na stacyjke jakby 12V po rozłączeniu w kostce z auta tego plusa z kluczyka i zostawieniu tylko tego stalego i zmostkowaniu plusow na kablach z radia wszystko bylo gitara :)

powodzenia zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do orginalnego radia idzie przewod komunikacji z samochodem k-line, odlacz go od kostki nowego radia. Nowe radio go nie potrzebuje - nie jest dedykowane do VW. Sprawdz rownierz poprawnosc innych podlaczen. Temat byl juz na forum.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=480888#post480888

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada ten kabel k-line ja nie mam zielonego pojecia :( a za poprawne podlaczenie chca mnie skrobnac 50 funciakow :( pomozcie mi prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW 98 arrow.gif

Zlacze ISO A (to z zasilaniem przewaznie czarne)

1= SCV (Gala) lub wolny (alpha)

2= Tel. Mute lub wolny (alpha)

3= frei lub K-Bus (Diagnose)

4= S-Kontakt geschaltetes Plus (Kl.86s) (Stacyjka)

5= Dauerplus (Kl. 30) Diebstahlsicherung, Radio Code oder frei (alpha)

6= Podswietlenie (KL. 58B)

7= Dauerplus (Kl. 30) (ciagle, stale 12V)

8= Masse (Kl. 31)

 

Twoje radio wystawia jakies napiecie na pin A3 i to zakloca prace modulu komfortu objawiajace sie wlasnie niedzialaniem pilota. Sprawdz czy rowniez pin A5 nie koliduje z Twoim radiem. Rowniez niektore radia wymagaja zamiany miejscami polaczenia A4 z A7 (objawia sie to np utrata ustawien i pamieci stacji radiowych). Nalezy rowniez pamietac ze obciazalnosc pradowa sygnalu po stacyjce jest znacznie mniejsza niz ''stalego'' plusa.

ISO_VW_A.JPG

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAVIK jestes wielki !!!!! masz u mnie bardzo wielkie piwo !!!! jeszcze raz wielkie dzieki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy ;)

 

Zmieniles radio a nie zapomniales o separatorze aby zasilic orginalny wzmacniacz antenowy ?

 

stare radio (orginalne VW) podawalo napiecie na gniazdko anteny w celu zasilania wzmacniacza umieszczonego w stopce anteny. Nowe radio tego nie robi, dlatego w takim wypadku niezbedny jest separator ktory poda do napiecie niezaleznie od nowego radia.

 

wiecej w temacie:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8114

Edytowane przez navik
a tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem na forum ale nikt nieodpowiedzial:(jak podlaczyc sygnal gala???ten kabel z czerwonym guzikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniles radio a nie zapomniales o separatorze aby zasilic orginalny wzmacniacz antenowy ?

 

stare radio (orginalne VW) podawalo napiecie na gniazdko anteny w celu zasilania wzmacniacza umieszczonego w stopce anteny. Nowe radio tego nie robi, dlatego w takim wypadku niezbedny jest separator ktory poda do napiecie niezaleznie od nowego radia.

Witam. Niestety kolego navik, nie wszystkie Passaty mają wzmacniacz w stopce anteny. U mnie np. niczego takiego nie ma. Do anteny dochodzi jedynie przewód antenowy. Tak więc mit o tym , że wszystkie VW Passaty potrzebują separatorów - OBALONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do anteny dochodzi jedynie przewód antenowy

bo nawet jak bedzie ten wzmacniacz antenowy to i tak pojdzie tylko kabel antenowy bo w nim pojdzie napiecie na zasilanie wzmacniacza tylko oryginalne radia dawaly na ten kabel 12v w nieseryjnych nie ma tego napiecia i po to jest ten separator zeby te zmodulowane 12 V na ten kabel podac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, tylko u mnie jest nawet goła antena, bez żadnych wzmacniaczy w stopce, a wiem, że jest oryginalna.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Niestety kolego navik, nie wszystkie Passaty mają wzmacniacz w stopce anteny. U mnie np. niczego takiego nie ma. Do anteny dochodzi jedynie przewód antenowy. Tak więc mit o tym , że wszystkie VW Passaty potrzebują separatorów - OBALONY!

 

witaj, ja jednak pozostane przy swoim, anteny radiowe w Passatach (napewno w B5) maja zintegrowany wzmacniacz. Oczywiscie do anteny dochodzi tylko jeden przewod. Na czym opierasz twierdzenie ze Twoja orginalna antena go nie posiada?

 

 

pytalem na forum ale nikt nieodpowiedzialjak podlaczyc sygnal gala???ten kabel z czerwonym guzikiem.

 

jesli do MFD to wpinasz szeregowo pomiedzy pin A1 wtyczki instalacji auta a pinem A1 gniazda MFD (jesli dobrze Cie zrozumialem, jesli nie to sprecyzuj dokladnie pytanie)

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAVIK mam podlaczonego mfd.zostal mi do podpiecia kabel 26pin(sygnal gala z czerwonym guzikiem)Podlaczylem do navi ale niewiem gdzie go mam podpiac zeby satelita widzial moj ruch.Ze jade.Narazie aktualizuje moja pozycje co jakis kilometr.

 

wpinasz szeregowo pomiedzy pin A1 wtyczki instalacji auta

 

 

sorki ale tak lopatologicznie to gdzie to znajde???wpialem w mfd 26pin a gdzie te dwie pozostale???

Edytowane przez gino9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorki ale tak lopatologicznie to gdzie to znajde???wpialem w mfd 26pin a gdzie te dwie pozostale???

zostaly CI dwie wtyczki (wtyk i gnizdo)8 pin czarne tak? jesli tak to wypinasz wtyczke zasilania z navi (tez 8 pin czarna) i miedzy nia a navi wpinasz te dwie pozostale wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzia.zrobilem jak kazales i dziala.Teraz tylko musze jakas instrukcje obslugi znalezc.Wkrotce HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , zakupilem nowe radio pionka z usb mam pytanie radio po wyciagnieciu kluczyka traci pamiec jak moge to naprawic ?? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , zakupilem nowe radio pionka z usb mam pytanie radio po wyciagnieciu kluczyka traci pamiec jak moge to naprawic ?? pozdr

 

po 1: uzyc opcji szukaj...

 

a poza tym: podlaczyc poprawnie zasilanie i sygnal po stacyjce (w Twoim przypadku zamienic miejscami)

 

w gniazdku ISO (8pin czarne) od strony paska masz:

pin A4 stacyjka

pin A7 stale +12V

teraz musisz podlaczyc to do odpowiednich przewodow w Twoim radiu

 

 

Ps: do nastepnych pytan po zmianie radia na inne: nie odbiera mi radio, nie dziala pilot od centralnego zamka zapraszam do tematu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8114

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo szukalem pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie go chcesz zaaplikować do b5-ki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności