Skocz do zawartości
foccus

Montaż głośników w drzwi przednie - B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moi mili chciałem zapytac o taką kwestię.

W moim passacie B4 kombi 1996r w jedyne głośniki jakie istnieja to te na desce rozdzielczej na przodzie samochodu.

Chciałem zamontować głośniki w przednich drzwiach samochodu w których boczne schowki zamontowane sa do okolo 3/4 długości drzwi wiec jest miejsce na wykonanie otworów i instalacje głośników.

 

Moje pytanie to czy wewnątrz pod tapicerką jest miejsce na głośniki - moze ktoś juz taką operacje przeprowadzał i moze mi powiedziec jakie głośniki montował (jak głębokie).

 

Chciałem się upewnić czy jest to wogóle możliwe ???

 

 

Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce powinno być bo ja ostatnio bawiłem się u siebie z uszczelnianiem plastików i za samym magnesem wiadać gołą blachę bynajmniej w B3 (myślę, że warto to wygłuszyć watoliną). Jest wycięte takie koło w plastiku średnicy głośnika w największej jego szerokości także tak to wygląda... A nie lepiej byłoby ci kupić boków tych dolnych bez głośników o ile dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem czy kupic całe nowe boczki ale nie bardzo widzi mi sie wydatek jak prawdopodobnie mozna wyciąć otwory w tych oryginalnych - trzeba bedzie tylko toche pogłówkować.

 

Chce się jednak upewnic czy pod tapicerka jest miejsce a jesli tak to ile bez rozbierania boczków bo nie mam zbytnio na tygodniu dostepu do garazu a na parkingu nie bede rozbierał drzwi - nie mam na to zreszta czasu.

 

Jesli ktos robil cos takiego prosze o opinie. Moze ktos ostatnio rozbieral drzwi przednie i zwrócił uwagę ile miejsca jest za tapicerka i czy nie znajduja sie tam jakies elementy np elektrycznego podnosnika szyb .

 

Zapytam moze odrazu czy brak głośników w przednich drzwiach to standard ?

Czy moze w B4 wogóle ich tam nie montowali ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były głośniki w przednich drzwiach B4. Były również w tylnych. Miejsce jest, pozostaje tylko kwestia ile tego miejsca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak przypuszcałem co auto to inna wersja

Czy ktos wie ile tego miejsca tam moze byc ?

Moze ktos mi powiedziec jakie głośniki ma zamotowane (producent + model) to jakoś dojde jaike się mieszcza

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam głośniki na pewno ci podejdą bo miejsce jest tylko że musiśż mieć taką plastikową obwudkę do której przymocujesz głośnik i z tą obejmą do blachy, a co do wielkości otworu zabudowy tego głośnika to wielkość nie ma znaczenia jakie dasz takie będziesz miał ale pamiętaj że głośnik jest mniejszy i ta obejma ja się niemylę zmieści głośnik o przekątnej 11cm ale na 100% nie jestem pewien jutro moge sprawdzić jaka powinna być średnica tego głośnika bo ja po zmianie głośników musiałem trochę pokombinować z montażem atrap bo były z lekka za małe do tych oryginalnych a akurat głośnik przypasował idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedniego lata robiłem dokładnie to co TY teraz zamierzasz.

Wycinałem dziury w koczkach.

Zrobiłem w tedy parę zdjęć. teraz się przydadzą.

Po zdjeciu boczków wnętrze wygląda tak:

dsci2544rc6.jpg

 

Do zamontowania głośników potrzebujesz dystanse, jednak do B4 nie kupisz żadnych, będziesz musiał sam zrobić z MDFu najlepiej.

Polecam również wygłuszyć drzwi matą z APP, efekt jest świetny :)

JA zamontowałem głośniki Helix'a i radio Clarion.

http://allegro.pl/item599540592_helix_db_62_1_gwarancja_pl_gratis.html

 

Roboty było nie mało ale warto było.

Jeśli masz jakieś pytania wal śmiało.

 

Wygląd po założeniu mat

5a7e068e79b601b9.jpg

Efekt końcowy

 

d8d663a32e3c1450.jpg

 

8e87de02d43d2dbe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poprostu zrobilem otwory w oryginalach i na boczku trzymaja mi sie glosniki ale na lato jak beda fundusze tez tak wlasnie chce zrobic ze zrobic sobie dystanse i wygluszyc drzwi a w boczku tylko zaskownice zrobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Bardzo dziekuje za pomoc

 

O takie odpowiedzi mi chodził

 

Jeszcze raz dziekuje

 

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 07:58 ----------

 

Zacek jeszcze jedno pytanie

 

Czy likwidowałes zmieniełes lub pozostawiłeś podłączone bez zmian te oryginalne głośniki w kokpicie na górze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w podszybiu zlikwidowałem.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie !! :D te na desce wywaliłem i mam tam tylko wysokotonowe z moich odseparowanych zestawow :) w drzwiach basowy w desce ladnie zamocowany wysokotonowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez montuje tak jak zacek, z tym ze moj montaz stanal na 1 wooferze w drzwiach kierowcy - wymieklem, nieda sie tego zrobic bez duzego garazu z grzaniem w zime, zestaw ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z grzaniem w zime

grzanie mogles se xzalatwic <drinkuje> haha :D ale juz jest cieplutko więc jazda spowrotem do pracy :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie jak wygląda sprawa na tyle z tymi głośnikami. Ja na tyle nie mam nic i chciałem właśnie zrobić tylko potrzebuje wymiarów tych dystansów. Może ktoś ma takie wymiary na tylne drzwi ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu masz tak samo nawet lepiej bo szyba do końca się nie opuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zacek

Słuchaj, a nie masz czasami rysunku, bądź dokładnego zwymiarowania dystansu? Chodzi mi dokładnie o średnicę otworu i rozstaw śrub do drzwi.

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------------------------------

EDIT

Znalazłem coś takiego. Może komuś się przyda. Myślę, że administracja się nie obrazi, że link do innego forum? Jeśli tak, to proszę o usunięcie linka:

http://www.strefacaraudio.pl/forum/topics4/system-passat-b4-vt1002.htm

Pozdrawiam.

Edytowane przez wroobelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mieliście już podciągnięte kable do głośników, czy musieliście sami podciągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciaglem samemu, gdyz robilem "troche" bardziej wymagajace CA. Ogolne ori kabelki sie nadaja do ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podciągniecie kabli to nie jest chyba już taki problem jak dorobienie dystansów. Możecie macie jakieś namiary na takie dystanse albo wymiary ich ??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności