Skocz do zawartości
b0ss

Prowadnica w szyberdachu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy prowadnice w szyberdachu w passacie B3/4 sa takie same w w szberdachach blaszanych i szklanych? Bo dzis trzasla mi prowadnica i tzeba kupic drugi szyberdach bo ciezko kupic sama prowadnice (lewa). i czy w seacie toledo tez jest taki sam szyberdach jak passatach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, też puściła jedna no i jest jak jest. Musisz pojechać na jakiś szrot i poszukać używek a wcześniej jak będzie ładna pogoda to rozbierz swój i zobacz... Może da się coś zrobić. Kumpel mówił, że podobno w Golfie III jest taka sama prowadnica ale kurde nie pamiętam czy miał szklany. Ja na razie tego nie robie bo mi to nie potrzebne skoro klima jest. Uszczelka trzyma także jak będzie kasa i trochę czasu wolnego to się za to zabiorę. Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzilo czy prowadnice sa takie same w szyberdachach blaszanych i szklanych? bo po co mam kupowac drugi szklany jak moge kupic tanszy blaszany i tylko z jego przelozyc prowadnice do swego szybra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prowadnice są takie same.

 

dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze alternatywa w postaci zestawów naprawczych w ASO VW.

Dla metalowego szybera na przód (120 zł) 1H0 898 017A (lewy), 1H0 898 017A (prawy)

Dla szklanego na przód (cena też w okolicach 120 zł) 1H0 898 017 (lewy), 1H0 898 017 (prawy)

Tylne prowadnice (takie same w metalowym i szklanym, cena ok. 230 zł) 1H0 898 019 (lewa), 1H0 898 020 (prawa)

 

tylne to przegięcie ale za przednie 120 zł to nie tak źle

 

---------- Post added at 09:26 ---------- Previous post was at 09:21 ----------

 

Jeśli używka to dodam że pasują także z golfa 3, polo, sharana, vento, corrado, seata toledo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w szyberku recznym (np od polo), tez te same prowadnice sa bo reczny jest sporo tanszy od elektrycz. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak (polo 1995-2000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od sharana z jakich rocznikow pasuje ?? z rocznikow 95-99 bedzie pasowal ? caly szyberek lub prowadnice bo znalazlem w okazyjnej cenie caly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tych roczników. Prowadnice pasują natomiast cały szyber z ramą nie jestem pewny, ale na 80% pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
b0ss, powiedz mi konkretnie , jak część się uszkodziła. U mnie w garażu stoi szyber, tylko nie wiem czy kompletny. W domu mam jeszcze taki element od niego.

szyber 011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
b0ss, powiedz mi konkretnie , jak część się uszkodziła. U mnie w garażu stoi szyber, tylko nie wiem czy kompletny. W domu mam jeszcze taki element od niego.

 

Hmm taki element mi jest potrzebny... tylko czy to co Ty masz, to jest prawa strona czy lewa? Bo juz nie pamietam po wygladzie... A ile bys chcial za to ? gdyby to byla lewa a i jak moglbys zrobic zdjecie tego elementu z drugiej strony to bym moze przypomnial ktora to strona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jest nie potrzebny jak chcesz to bierz za "dobre słowo". Tylko z góry zaznaczam, nie wiem czy będzie działał.

szyber 005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Mój szyberek ostatnio niedomagał, uchylał się OK natomiast nie chciał odsuwać się do tyłu. Dziś postanowiłem coś z tym zrobić i... na moich oczach pękła lewa prowadnica :D nie ma tego złego, bo teraz przynajmniej mogę podzielic się wiedzą dlaczego te prowadnice padają... Jestem tym po prostu zażenowany, bo jest to PIERDOŁA!! Gumka wielkości izolacji od kabla.... Posłużę się rysunkiem:

new1h.jpg

Przy odsuwaniu szyberdachu w tył element A cofa się i popycha element B. B to blokada-rygiel która blokuje cały szyber tak aby nie cofał się do tyłu. Blokada zostaje zwolniona, kiedy el. A naciska el. B w dół.

Na końcu el. B znajduje się gumowy "napletek" który ślizga się po prowadnicy szyberdachu (oznaczony czerwoną strzałką). Z czasem ta gumka wyciera się, przez co el. B w przedniej części podnosi się na tyle wysoko, że element A blokuje się i nie może wcisnąć go w dół. Zdenerowany kierowca parę razy wciska przycisk otwierania i po chwili słyszy piękne puk. Pęka element wózka A :) Ot cały zje***ny mechanizm. Taka pierdoła, ech. Polecam wymienić te gumki, lub po prostu obrócić ją o 180 stopni.

 

Przy okazji mały tutorial jak rozebrać szyber bez ściągania podsufitki w celu przesmarowania/zbadania (bo do wymiany pękniętego wózka trzeba wyjąć całość od dołu).

Potrzebne narzędzia: torx T25 i łyżka do opon lub coś podobnego.

1. Uchylamy szyber i wkładamy łyżkę tak jak na fotce. Uderzyć delikatnie ręką w łyżkę, tapicerka odepnie się od blachy.

im000260.th.jpg

 

2. Odsunąć tapicerkę do tyłu

im000261.th.jpg

 

3. Oznaczyć sobie położenie śrub względem wózka (nie trzeba potem męczyć się z ustawianiem szyberka na równo z dachem). Odkręcić śruby po obu stronach

im000265.th.jpg

 

4. Wyjąć blachę. tadaaa.

im000266.th.jpg

 

otwieram piwo bo załamała mnie ta gumka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci tam dokładnie pękło? W którym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktora strona ci padła? prawa mozliwe ze mam, ewentualnie mam caly szyber z golfa ale on sie nie uchyla :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Pewnie mam to co potrzebujesz akurat, tyle że nie wiem o który dokładnie element Ci chodzi :confused:

 

A czarny? Ten co jeżdzi w szynie? Czy ten świecący któryś A lub B na fotce? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jeździ w szynie, z linką. Póki co się wstrzymam bo chyba mam pomysł jak to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się ci uda to wrzuć patent na forum. Jest to dość częsta usterka w naszych passatach i mnie niestety też nie omineła:(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności