Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam passata kombi rocznik 1996 , 2,0 poj benzyna,gaz szukalem na forum ale nic nie znalazłem o moim problemie a mianowicie, podczas jazdy obojetnie jaką predkością jadąc trzymajac nogę na gazie poprostu obroty spadają do zera zapalaja sie wszystkie kontrolki i auto mi gasnie,trzymajac caly czas na biegu odrazu odpala mi i jade dalej, dzieje mi sie praktycznie co dzien a jest to bardzo denerwujące.Czy wie moze ktoś co to może być proszę bardzo o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało informacji... Może jedź do gazwonika i niech ci spróbuje to wyregulować jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamj passatb5 dopisze ze robi mi sie to na bęnzynie i na gazie wiec gazownik pewnie nie pomoze nieznam sie nabardzo na tych sprawach prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie glupoty :/ podaj wiecej info: czy jak gasnie to jak naciskasz gaz oporowo to jest jakas zmiana? probuje sie wkrecac w obroty? czy po prostu spada do zera i koniec? opisz jak najbardziej dokladnie co obserwujesz w trakcie gasniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza? paliwa?

od tego to moze gasnac ale na luzie to napewno... ale warto sprawdzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz za mało prądu, instalacja gazowa potrzebuje go więcej niz benzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegorz1980

Czy po zgaśnięciu, odpala z rozrusznika czy na popych?

Tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27650 jest wszystko na temat tego silnika, sugestia - zanik sygnału G40, moduł wzmacniający zintegrowany z cewką zły sygnał lub jego zanik, zaniki zasilania na w/w elementach, brak kontaktu we wtyczce zasilającej wtryskiwacze, jeśli jest LPG sprawdzić przy wtyczce cewki dolutowany kabelek impulsu obrotów do centralki LPG zimny lut. Sygnały można obserwować podczas jazdy ale wymaga to większego nakładu pracy, sprzętu i czasu jeśli usterka występuje sporadycznie trudno ją wyłapać. Od strony zasilania paliwem sprawdzenie ciśnienia, pracy regulatora, filtr.

 

Takie stwierdzenia są bez sensu przy takiej usterce < mIcHaS- Spróbuj zresetować kompa :D Luq@sz może masz za mało prądu, instalacja gazowa potrzebuje go więcej niz benzyna, lepiej nic nie pisać:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać kolega wie lepiej ;) przepraszam, że się odzywam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toldek1 Co do gaśniecia to dzieje mi sie to cały czas tak ze cztery razy na dzień gdy podczas jazdy trzymam noge na gazie to mi gaśnie poprostu niezatrzymuje sie tylko redukuje bieg i odpalam tak jagby na popych i dalej jest wszystko ok zauwarzylem ze raz nawet mi strzelił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężki temat, ale ja bym szukał coś przy cewce, jak chcesz to co moge podesłać jak i co posprawdzac,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do buki

jak mozesz to prześlij to bede mógł sobie posprawdzać bardzo bym był wdzięczny z góry dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.czujnik halla. sprawdz kostkę czujnika, która jest przy aparacie zapłonowym - odpal samochód i poruszaj nią delikatnie. jak zgasnie masz winowajcę. mocowanie kostki jest zbyt delikatne na polskie dziurawe drogi.

2. przewód idący od cewki do kopułki. lubi się upalić w środku.na wybojach (przy drżeniu silnika) to może sprawić,że samochód zgaśnie.

3.zasyfiony filtr paliwa. na niskich obrotach paliwo dochodzi. jak depniesz idzie z większym ciśnieniem i blokuje filtr.

4. bezpieczniki i przekaźniki -sprawdź czy są dopchnięte,jak się któryś "wyrobił" na wybojach może na chwilkę nie łączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie pewne że cewka zapłonowa do wymiany cos modul zapłonowy siada. Podobny parzypadek mialem w silniku także 2.0 z 96r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy poruszam kluczykiem w stacyjce to wtedy gasnie ale juz wymieniłem ta kostke stacyjki co jeszcze mozy byc:( PROSZE O RADE.........

 

---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 15:02 ----------

 

temat pisałem juz bardzo dawno i znów do niego wracam bo było dobrze ale chyba cos sie dzieje przy kluczyku bo jak odpalam samochód i ruszam kluczykiem to tak jakby sie wszystko rozłączało.Prosze o pomoc!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny artysta co prosi o pomoc i sie wylogowuje ! co moze byc pewnie auto popsute cholera chlopie ogarnij sie mama cie przez pasy tez prowadzi ? ruszasz kluczem to cos z kostka stacyjki cos nie laczy zacznij myslec skoro ruszasz kluczykiem to znaczy ze cos tam nie styka sciagnij oslone i obejzyj to jak ruszasz kluczykiem popraw polaczenia i smigaj autem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy poruszam kluczykiem w stacyjce to wtedy gasnie ale juz wymieniłem ta kostke stacyjki co jeszcze mozy byc:( PROSZE O RADE.........

 

---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 15:02 ----------

 

temat pisałem juz bardzo dawno i znów do niego wracam bo było dobrze ale chyba cos sie dzieje przy kluczyku bo jak odpalam samochód i ruszam kluczykiem to tak jakby sie wszystko rozłączało.Prosze o pomoc!!!!!!!!

Wymieniałeś kostkę ale na jaką? Bo podróby starczają na krótko ;)

Możesz jeszcze sorawdzić czy nie masz wyrobionej "płetwy" w samej stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel0

Witam wszystkich.

Mam ten sam problem w passacie B3 1991r 1.8 16v wersja GT 136KM Benzyna-LPG.

Gaśnie podczas jazdy i mało tego nie chce zapalić (muszę odstać chwilę i później już pali).Potrafi zgasnąć przy 100km/h i nie zawsze chce zapalić po wrzuceniu biegu.

Zaczęło mi się tak dziać po wymianie czujnika Hala.Coś zaczęło mi pykać podczas jazdy w przekaźnikach w dolnym lewym rogu (przy bezpiecznikach),a teraz mi zaczął gasnąć.Co to może być????

Z góry dzięki za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem- passat B4 rocznik 94 kombi 1.8 benzyna

podczas jazdy samochód gaśnie- niezależnie od prędkości- muszę odczekac tak do 10 minut i potem odpala. Nie wiem w czym tkwi problem

proszę o pomoc,

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności