Skocz do zawartości
dtambor

uszczelka obudowy filtra przeciwpyłkowego - nr vag

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też przerabiałem ten temat w swoim pasku i jak poszedłem z tym do ASO to mi powiedzieli że nie można dostać samej uszczelki ale zaproponowali mi opcję masy uszczelniającej ciętej na metr. Sama masa kupiona w ASO 30zł ale idealnie dopasowana do tej wnęki w obudowie i do tej pory po ulewnych deszczach a mieszkam na Opolszczyźnie to nic się nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wstepie dzieki za odp.a czy mogłbys podpowiedziec jeszcze jak sciagnac te podszybie domyslam sie ze wycieraczki probowałem na probe je odkrecic klucz 13 i wogole nie chciały zejsc czy cos jeszcze musze odkrecic zeby je sciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wstepie dzieki za odp.a czy mogłbys podpowiedziec jeszcze jak sciagnac te podszybie domyslam sie ze wycieraczki probowałem na probe je odkrecic klucz 13 i wogole nie chciały zejsc czy cos jeszcze musze odkrecic zeby je sciagnac

 

Ramię wycieraczki najlepiej zdejmować ściągaczem do ramion wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wstepie dzieki za odp.a czy mogłbys podpowiedziec jeszcze jak sciagnac te podszybie domyslam sie ze wycieraczki probowałem na probe je odkrecic klucz 13 i wogole nie chciały zejsc czy cos jeszcze musze odkrecic zeby je sciagnac

 

Wystarczy ostrożnie podważać płaskim śrubokrętem od strony szyby jak na załączonym obrazku Bez nazwy-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż jest banalny jeżeli wiesz jak jest to zamocowane, jeżeli nie to tragedia :). Zasada jest taka że musisz odciągać podszybie w kierunku prostopadłym do płaszczyzny szyby, ja zaczynam zawsze z jednej strony, jak wyskoczy to potem już bajka. Wcześniej czeka Cię prawdopodobnie walka z ramionami wycieraczek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dorzucę swoje trzy grosze dla potomnych. Passat B5 FL.

Objaw: woda z przodu na dywaniku pasażera i pod dywanikiem też.

Przyczyna: uszkodzona i sparciała uszczelka (ta wewnętrzna gumowa) obudowy filtra kabinowego.

Uszczelka nie występuje jako część zamienna więc kupiłem w ASO całą obudowę razem z dwiema uszczelkami. Koszt: 88 zł. Może i są magicy którzy potrafią wymienić obudowę nie demontując podszybia - mnie się to nie udało. Po oględzinach starej obudowy doszedłem do wniosku, że można to było zrobić nieco ekonomiczniej tzn. w miejsce tej sparciałej uszczelki przykleić zwykła gumową uszczelkę do okien/drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby pomoglo bo juz mam dosc ,szczegolnie po myciu zbiera sie po nogami pasazera ,o wynikach poinformuje pozdrawiam przedmowcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załączone miniatury Załączone miniatury

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: etka_scr.jpg Wyświetleń: 297 Rozmiar: 60.5 KB ID: 10241

@dtambor czyli żeby zdjąć/założyć podstawę filtra bez połamania trzeba wyjąć podszybie?

najbardziej przeszkadza (część dociskająca podstawę) część nr 5 z rysunku

Edytowane przez R.O.O.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.]@dtambor czyli żeby zdjąć/założyć podstawę filtra bez połamania trzeba wyjąć podszybie?

najbardziej przeszkadza (część dociskająca podstawę) część nr 5 z rysunku

Ja zrobiłem to bez demontażu podszybia(byłem młody i głupi), ale szkoda nerwów. Później zdejmowałem podszybie przy innej okazji i dzisiaj bez jego demontażu nawet nie zabierałbym się za wymianę podstawy filtra. Zgodnie ze sztuka to zrzucić podszybie i zrobić jak należy bez zbędnej gimnastyki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gimnastyka plus wyginanie materiału jest niezła - będzie trzeba zdjąć podszybie bo tak to się można zajechać z tym badziewiem trzymającym podstawę filtra :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.]gimnastyka plus wyginanie materiału jest niezła - będzie trzeba zdjąć podszybie bo tak to się można zajechać z tym badziewiem trzymającym podstawę filtra :S

Dokładnie, najgorzej jest z tą rynienką, co idzie nad filtrem. Po zdjęciu podszybia zrobi to małe dziecko :)

Powodzenia :)

 

Tutaj masz trochę ukazane jak to jest zamontowane, chociaż gość strasznie to kaleczy, nie grzeb żadnym śrubokrętem przy szybie! Ja zaczynam od jednej krawędzi i jak wyskoczy to później idzie bez żadnych narzędzi i bez użycia siły. Podstawa to odciągać podszybie ku górze prostopadle do szyby - bo w takim kierunku wchodzi zatrzask (zatrzask jest na całej długości szyby).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.] czyli żeby zdjąć/założyć podstawę filtra bez połamania trzeba wyjąć podszybie?

MacGyver pewnie zdjął by to nawet bez otwierania maski, jednak ja zdejmowałem całe podszybie by zrobić to wszystko z kulturą.

Demontaż, oczyszczenie, uszczelnienie, ponowny montaż zajęły mi ok 3 godzin na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałem 3 opcje na uszczelkę:

1. sznur na bazie syntetycznego kauczuku, mógłby być ale jest ciut za twardy (kupiłem fi 10mm) i obawiałem się że nawet jak zostanie dognieciony to może przepuszczać

2. dorwałem piankę/gumę uszczelniającą x10 i format ucięty z nadmiarem - wyciąłem itp, ale co nieco poszło nie tak i walnąłem tym w kąt bo to znowu za słabe

3. ostatnia i jedyna opcja to silikon (tak silikon, ale do zadań specjalnych tzw czerwony, wysokotemperaturowy, zwany płynną uszczelką) - podjąłem się tego za radą ojca, który takich rzeczy używał na warsztacie remontowym

- link opisujący taki, który użyłem (nie jest to link reklamowy etc, po prostu wybrałem dostępny w sklepie X)

@dtambor pytanie dotyczące podszybia: czy da radę je zdjąć (tzw pierwszy krok) bez użycia podważania narzędziem ? nie chcę uszkodzić szyby a jakoś mi nie poszło szarpanie się z tym rękami :(

podstawę założyłem i stary filtr ale nie mogę zdjąć podszybia żeby założyć rynienkę dociskającą filtr :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źadne z w/w.

 

W sklepach z art. dla lakierników znajdziesz masę uszczelniającą, która ma konsystencję podobną do kleju do szyb, ale nigdy zupełnie nie zastyga. Dzięki temu zawsze w razie potrzeby bez trudu będziesz mógł zdemontować obudowę. Taką masą uszczelniłem u siebie rok temu obudowe komputera oraz filtra - poki co jest szczelnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.]@dtambor pytanie dotyczące podszybia: czy da radę je zdjąć (tzw pierwszy krok) bez użycia podważania narzędziem ? nie chcę uszkodzić szyby a jakoś mi nie poszło szarpanie się z tym rękami

podstawę założyłem i stary filtr ale nie mogę zdjąć podszybia żeby założyć rynienkę dociskającą filtr :S

Nie pamiętam dokładnie, powinno dać radę jak zaczniesz od któregoś brzegu.

Ta rynienka jest ważna, pełni dosłownie rolę rynienki odprowadzającej wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to świetnie - pewnie powódź mam murowaną :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.]no to świetnie - pewnie powódź mam murowaną :S

 

Zrobić tak jak w oryginale czyli kupić nowe uszczelki i założyć - nie będzie ciekło na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobić tak jak w oryginale czyli kupić nowe uszczelki i założyć - nie będzie ciekło na 100%.

no tak ale ASO nie sprzedaje tej uszczelki osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności