Skocz do zawartości
dtambor

uszczelka obudowy filtra przeciwpyłkowego - nr vag

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name=R.O.o.S.]no tak ale ASO nie sprzedaje tej uszczelki osobno

Ja zmieniałem to w 2009 roku i do tej pory mam spokój, jak trzeba będzędzie to drugi raz kupię w ASO komplet. Osobiście nie lubię rzeźby :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[quote name=R.O.o.S.]no tak ale ASO nie sprzedaje tej uszczelki osobno

Ja zmieniałem to w 2009 roku i do tej pory mam spokój, jak trzeba będzie to drugi raz kupię w ASO komplet. Osobiście nie lubię rzeźby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zasilikonowaniu podstawy filtra przestało mi się lać na/pod dywanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast silikonu lepiej użyć masy butylowej - uszczelnia jak silikon, a w razie czego połączenie jest demontowalne. To samo tyczy się obudowy komputera.

 

Poza tym silikonu nie używa się w kontakcie z blachą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym silikonu nie używa się w kontakcie z blachą

A powiedz co się może z blachą ? rdza ją wrąbie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jest duże ryzyko korozji. Poza tym po co przyklejać na stałe coś, co producent celowo uczynił demontowalnym ? :)

 

To samo tyczy się uszczelniania blach podnośników szyb silikonem. Typowe druciarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, jest duże ryzyko korozji. Poza tym po co przyklejać na stałe coś, co producent celowo uczynił demontowalnym ?

 

To samo tyczy się uszczelniania blach podnośników szyb silikonem. Typowe druciarstwo.

 

Czyli klejem takim jak terostat śmiało mogę kleić obudowę filtra oraz blachy podnośnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat bo też mam problem z tą gąbką

 

Jeśli w miejscu zaznaczonym na czerwono zaleje dosyć solidnie klejem do szyb i złożę obudowę w całość to nie będzie cieknąć?

Ciężko mi się za to zabrać, żeby później wpadki nie było :D

 

krWZ759.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sztukaterie... Wczoraj kupilem nowa obudowe wraz z uszczelkami za 80 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie sztukaterie... Wczoraj kupilem nowa obudowe wraz z uszczelkami za 80 zl...

 

A ja wolę się pobawić dlatego pytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy zastanowiles sie co bedzie jesli za jakis czas zacznie cieknac i bedziesz musial zdemontowac obudowe, ktora uprzednio wkleiles na klej do szyb ?

 

Jesli juz chcesz sie bawic to zalej tej rowek sylikonem dekarskim specjalistycznym (soudal). Ma ta przewage nad zwyklym, ze jest bardziej elastyczny po uplywie czasu

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko czy zastanowiles sie co bedzie jesli za jakis czas zacznie cieknac i bedziesz musial zdemontowac obudowe, ktora uprzednio wkleiles na klej do szyb ?

 

Jesli juz chcesz sie bawic to zalej tej rowek sylikonem dekarskim specjalistycznym (soudal). Ma ta przewage nad zwyklym, ze jest bardziej elastyczny po uplywie czasu

 

I taką odpowiedź właśnie chciałem.

Zanim sylikon czy klej zacznie puszczać o ile dobrze skleje to ten Passat już dawno na złomie wyląduje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności