Skocz do zawartości
TrojkaT

Ładowanie akumulatora passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Po miesiącu nieruszania samochodu w pełni naładowany akumulator rozładował się w 65% co pokazał tester.

Akumulator wymieniony w zeszłym roku.

Wszystko sprawne, po prostu elektronika pobiera nieznaczny prąd nawet w czasie postoju. Niby nie wiele, ale zawsze.

 

na tak długi postój warto włączyć tryb transportowy za pomocą VCDSa i wtedy nie rozłąduje aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale nie każdy go ma.

Ja na przykład nie mam. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wymieniłem aku na nowy wsadziłem odpalił ok ale na desce świeci się kontrolka ESP i ta żółta kierownica co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem aku na nowy wsadziłem odpalił ok ale na desce świeci się kontrolka ESP i ta żółta kierownica co jest grane

 

przejedź 300m to zgasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przejedź 300m to zgasna

ok dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrócie w Passacie b6 1.9tdi 105k. Zapaliła mi się kontrolka ładowania akumulatora na skutek rozsypanego sprzęgła alternatora.Wymiana poszła bez problemowo. Okazało się jednak że nadal nie ma ładowania.Szybki test alternatora miernikiem napięcia,a tu **** nie ładuje.

Alternator wymieniłem(z braku możliwości regeneracji starego)

Niestety nadal świeci się ładowanie na desce.Poza tym doszły inne kontrolki abs ,poduszki wycieraczki rozłączyło.(prawdopodobnie ze względu na zbyt słabe napięcie)

Utknąłem w martwym punkcie Może ktoś coś podpowie.Myślę czy to nie przypadkiem słaba masa albo jakiś przekaznik.Zastanawiające jest to że kontrolka od ładowania potrafi się wyłączyć ale za chwilę znów się zapala

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z ładowanie na akumulatorze nie przekracza 13,80v a pod obciążeniem 13,22v

jak mierze na alternatorze to niby jest 14,10-14,24V

czyściłem styki alternator skrzynka bezpieczników miało pomóc i nic. dalej tak samo.

 

ładowanie akumulatora.jpg

ładowanie aklumulatorA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem z ładowanie na akumulatorze nie przekracza 13,80v a pod obciążeniem 13,22v

jak mierze na alternatorze to niby jest 14,10-14,24V

czyściłem styki alternator skrzynka bezpieczników miało pomóc i nic. dalej tak samo.

 

[ATTACH=CONFIG]147946[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]147947[/ATTACH]

 

Przecież ładowanie jest prawidłowe,gdzie widzisz problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne ładowanie i nie widzę w tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo biednie laduje, ostatnio pare razy sprawdzałem u siebie ale z innego powodu, ja mam z kolei spadek napiecia przy rozruchu i tez podejrzewałem aku chociaz ma dopiero rok albo ładowanie, ale jak sprawdzałem przez kilka dni to cały czas pokazuje 14.1 do 14,3. spadek najprawdopodobniej spowodowany mam rozrusznikiem, na dniach wyczyszcze i wymienie szczotkotrzymacz to bede widział czy pomoże. pali na strzał ale kilka razy było tak że wywaliło bład na silniku i odrazu cheek , błąd zawsze inny i od czegoś innego albo radio sie nie włączy albo navi nie działa, różne cuda i to tak co kilka dni i zawsze po nocy, przy rozruchu napiecie spada lekko poniżej 10v

 

min ładowanie to 13.6 a max to 14.8 gdy jest niższe lub wyższe od tych wartosci ,znaczy ze coś sie dzieje z regulatorem napiecia ale skoro ty na altku masz 14.1 a na klemach mniej szukaj winy w kablach, masie

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo biednie laduje, ostatnio pare razy sprawdzałem u siebie ale z innego powodu, ja mam z kolei spadek napiecia przy rozruchu i tez podejrzewałem aku chociaz ma dopiero rok albo ładowanie, ale jak sprawdzałem przez kilka dni to cały czas pokazuje 14.1 do 14,3. spadek najprawdopodobniej spowodowany mam rozrusznikiem, na dniach wyczyszcze i wymienie szczotkotrzymacz to bede widział czy pomoże. pali na strzał ale kilka razy było tak że wywaliło bład na silniku i odrazu cheek , błąd zawsze inny i od czegoś innego albo radio sie nie włączy albo navi nie działa, różne cuda i to tak co kilka dni i zawsze po nocy, przy rozruchu napiecie spada lekko poniżej 10v

 

min ładowanie to 13.6 a max to 14.8 gdy jest niższe lub wyższe od tych wartosci ,znaczy ze coś sie dzieje z regulatorem napiecia ale skoro ty na altku masz 14.1 a na klemach mniej szukaj winy w kablach, masie

 

Jak to biednie ładuje,ładuje dobrze a to że u Ciebie jest problem z rozrusznikiem i pożera niekiedy prąd to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie u mnie jest inna bajka ale przez ostatni tydzień sprawdzałem napiecie na aku to zawsze pokazuje 14,1-14,3. u kolegi 13.8 bym sie nie czepiał chociaz jak ktos jezdzi na krótkich odcinkach to wzimie bedzie miał problem ale 13,2 to juz napewno niedopuszczalne

nawet wójek google gdziekolwiek by nie popatrzył mówi że graniczne min to 13.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dokładnie u mnie jest inna bajka ale przez ostatni tydzień sprawdzałem napiecie na aku to zawsze pokazuje 14,1-14,3. u kolegi 13.8 bym sie nie czepiał chociaz jak ktos jezdzi na krótkich odcinkach to wzimie bedzie miał problem ale 13,2 to juz napewno niedopuszczalne

nawet wójek google gdziekolwiek by nie popatrzył mówi że graniczne min to 13.6

 

jak pojeżdżę cały tydzień po mieście to wolniej zapala i jak by kontrolki na tablicy przygasały podczas rozruchu a zimno nie jest jeszcze 12-18stp

poprzednią zimę przeżyłem jakoś było, nigdy wcześniej nie mierzyłem ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tez masz spadek napiecia podczas rozruchu, zmierz ile pokazuje podczas odpalania. tak czy inzczej ładowanie masz tragiczne, powinno być powyżej 14 i nie ma dyskusji ze nie. posprawdzaj kable a szczególnie masy i połaczenia przy aku, plus i masa , na kablach jest najwiecej straty.kumpel w zafirze miał podobnie jak ty tez ładowanie minimalne na aku a altek założony nowy, okazało się że kabel minusowy w tej czarnej izolacji był zweglony 5 cm od klemy. wymiana kabla i ładowanie sie znalazło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już akumulator Ci pada? Lepiej nie czekaj do zimy skoro tak słabo Ci kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba normalne zjawisko ,skoro nie ma ładowania dobrego to akumulator jest niedoładowany a co za tym idzie auto ma coraz ciężej odpalać bo prad jest za słaby. mozna wymienić aku ale podejrzewam ze po tyg zjawiako sie powtórzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesio ma rację, nie chce mi się znowu pisać kilkadziesiąt zdań o tym jak to wszystko sprawdzić bo gdzieś to tu już opisałem, krótko mówiąc jakie napięcie na altku takie powinno być też przybliżone na aku. Miałem też drobny spadek przy połowie obciązenia ( światła, wiatrak, klima itp jak jazda codzienna), 14,4 na altku a na aku 14,1 i już mnie trzepało że tak nie może być. Miałem drobny spadek na masie (przewody w oczkach są tylko zaciskane, wpuściłem cynę dużą kolbą), przeczyściłem papierem oczka oraz miejsca do których są przykręcane pod podstawą aku. Poskładałem wszystko i sprawdziłem miernikiem po odpaleniu i obciążeniem. Jeden przewód miernika do MASY silnika a drugi przewód do MASY akumulatora, wtedy widać ile mamy spadku. Tak samo robimy z plusem, jeden przewód do plusa altka a drugi do plusa klemy i też widać jaki jest spadek. Z przewodami plusowymi robimy to samo, czyścimy oczka, zalewamy cyną, robimy to jak dla siebie a nie taśmowo. Może być nawet winna nakrętka która dociska oczko. Efekt końcowy to 14,4 na altku a na aku 14,3. Taki spadek jest w normie wg. mnie bo wg. innych 14 na aku jest ok. U mnie pod pełnym obciążeniem mam 14,0 na obu akumulatorach. Ogólnie Aku mam do wymiany ( przy kręceniu delikatnie przygasa wszystko a po pół godzinie stania na zapłonie i dziennych już nie odpali) bo została mi połowa pojemności ale dzięki temu że poprawiłem układ ładowania dawno dawno temu myślę że wydłużyłem mu żywot o xx czasu do tej jesieni a nie zeszłej lub jeszcze wcześniej. Sprawdźcie w zeszycikach gwarancyjnych akumulatorów jakie jest wymagane graniczne ładowanie. Lepiej jakby było ponad 13,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie przewody wyczyszczane plus alternator-skrzynka, skrzynka-akumulator, i masa z podłużnicy lewej do skrzyni nawet dołożyłem jeszcze jeden, i ładowanie na akumulatorze jest mniejsze o 0,30V alternator 14,26 aku 13,90

mierzyłem ładowanie w passacie b7 2,0 tdi 2012r. na alternatorze 14,40 aku 14,30 na włączonych światłach dmuchawa i radio,

będzie do mnie pasował alternator od b7? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety i na mój aku przyszedł czas, przez ostatnie 3 tygodnie tylko kilka km. dziennie robiłem i niestety pewnego dnia ledwo zakręcił. Naładowałem go prostownikiem, pokazało się zielone oczko, sprawdziłem testerem i zostało mu jeszcze 500A. Polatał tak jeszcze kilka dni bez problemów, ale wiadomo, zima idzie więc nabyłem nowy a ten sprzedałem znajomemu do benzyny za kilkadziesiąt zł. Nie napiszę jaki kupiłem bo wszyscy się śmiać będą. Ale ma jakość Q i moc średniego boscha 770A, ma korki to sobie od czasu do czasu zaglądnę do niego, kosztował 220zł, co miesiąc z ciekawości będę go sprawdzał testerem odnośnie mocy i zobaczę jak to z tymi tańszymi aku jest. Z IC dobrze żyjemy więc jak coś to sobie go wymienię przed końcem gwarancji na nowego.

 

Mateusz a jakiej mocy masz alternator w aucie? Ja rozkodowałem sobie wlepkę i mam 180, może dlatego że 2 akumulatory mam. W tym B7 może miał mocniejszy alternator? W B6 też były różne rodzaje altków. Ja kilka dni temu przy wymianie aku sprawdzałem jeszcze raz, na odpalonym i włączone podstawowe rzeczy (dzienne, wentylator, radio, zimny silnik był to może jeszcze świece dogrzewały) miałem 14,28 na aku,na altku nie mierzyłem bo w sumie ponad 14 jak jest to jest ok. Masz nadal spadek ponad 0,3 V, powiedz mi czy to spadek na masie czy plusie? Sprawdź tak że jedną końcówką miernika dotknij do masy silnika (blok lub głowica lub obudowa altka) a drugą końcówką do minusa (masy) akumulatora (klema lub sam bolec minusowy bo klema też może dać spadek) Na proste myślenie to miernik nie powinien nic pokazać bo przecież tym i tym przewodem dotykasz masy, ale jednak pokazuje jak są różnice (spadki napięć). Tak samo sprawdź plusowy przewód, kablem miernika do szpilki altka, (możesz do nakrętki ale najpierw szpilka, miałem kiedyś tak że na szpilce miałem 14,4 a na nakrętce na tej szpilce było już 14,2. Winna była nakrętka z oczkiem) a drugi kabel miernika do klemy plusowej aku. Między altkiem a klemą plusową jest wiele połączeń, zobaczymy jak udało Ci się to ogarnąć, podejrzewam że na masie będzie najmniejszy spadek lub nie będzie go wcale skoro wyczyściłeś papierem ściernym skrzynię, podłużnicę i oczka, dołożyłeś masę pod inne śruby czy te same co pierwsza masa? Ja bym dołożył obok plecionkę pod inne śruby i też je czyszcząc. Ale sprawdź najpierw czy na masie masz spadek czy na plusie, później będziemy myśleli dalej. Najważniejsze to zmniejszyć spadek i utrzymać na aku ponad 14. Weź jeszcze kogoś niech np. przytrzyma Ci obroty na 1500 lub 2000 i sprawdź jak wtedy ładuje altek i jak na aku jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alternator mam 180a bosch akumulator 74ah 680a 80% sprawności, oryginalny moll skończył się

zrobiłem tak wziełem przewód z klamerkami i założyłem na alternator na śrubę na kluczyk 13 i jak dotykałem do klemy to ładowanie urosło do 14,10V ale jak do skrzynki bezpieczników to na aku trosze 13,98V i ja mówię teraz bez obciążenia.

jeszcze sprawdzę pod obciążeniem. i na podniesionych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności