Skocz do zawartości
WS81

[Problem] Tuleja tylnej belki + wahacz.

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy czy tuleje tylnej belki wymienia się parami??

sprawdziłem i obie są oryginalne, tylko jedna popękała i minimalnie się przesunęła.

Nie jest konieczna wymiana obu jeżeli druga ma się dobrze i nie widać na niej pęknięć.

Jednak jak to często bywa jeżeli są oryginalne i jedną trafił szlak to przyjdzie i pora na drugą;)

Najlepiej kupić obie Lemfordera wymienić i mieć już z głowy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam pytanie

He he, czyżbyś nie zauważył drugiej strony wątku? post nr 21. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał franas00 Zobacz post

koledzy czy tuleje tylnej belki wymienia się parami??

sprawdziłem i obie są oryginalne, tylko jedna popękała i minimalnie się przesunęła.

Nie jest konieczna wymiana obu jeżeli druga ma się dobrze i nie widać na niej pęknięć.

Jednak jak to często bywa jeżeli są oryginalne i jedną trafił szlak to przyjdzie i pora na drugą

Najlepiej kupić obie Lemfordera wymienić i mieć już z głowy.

 

Pozdrawiam

 

a kolejna sprawa to czy lepiej będzie wymienić całą tulejkę czy wystarczyło by wymienić tę gumową część czyli: http://www.tedgum.pl/pl/katalog/VOLKSWAGEN/PASSAT/EWT/TULEJA-BELKI-TYLNEJ-L=P-WKLAD.html

 

no i czy ta guma z linku powinna być ori czyli LEMFORDER czy w wypadku wymiany samej gumy nie ma to znaczenia??

 

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 22:48 ----------

 

http://www.intercars.com.pl/?id=65&lang=PL&&od=91&grut=&kod=101668&rzb=&leaf=&khkod=020062&n=&sta=0&sts=&rootkod=WW0001

 

patrz

INDEKS: 00726032

CENA NETTO: 68.72 zł

 

znalazłem coś takiego, tylko teraz nadal pozostaje pytanie czy wymieniać tylko element gumowy czy całą tuleje tylnej belki??

 

no i czy ta firma"ted-gum" jest dobra czy lepiej kupic oryginalna LEMFORDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kolejna sprawa to czy lepiej będzie wymienić całą tulejkę czy wystarczyło by wymienić tę gumową część czyli: http://www.tedgum.pl/pl/katalog/VOLK...L=P-WKLAD.html

 

no i czy ta guma z linku powinna być ori czyli LEMFORDER czy w wypadku wymiany samej gumy nie ma to znaczenia??

 

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 22:48 ----------

 

http://www.intercars.com.pl/?id=65&l...rootkod=WW0001

 

patrz

INDEKS: 00726032

CENA NETTO: 68.72 zł

 

znalazłem coś takiego, tylko teraz nadal pozostaje pytanie czy wymieniać tylko element gumowy czy całą tuleje tylnej belki??

 

no i czy ta firma"ted-gum" jest dobra czy lepiej kupic oryginalna LEMFORDER

Jeśli masz odpowiednią wiedzę i narzędzia aby samemu wymienić samą tuleję gumową to na pewno będzie to tańsze wyjście., a jeśli takowych nie posiadasz, to musisz to zlecić komuś kto się na tym zna i zrobi to dobrze, ale w takim razie cena będzie na pewno taka sama jak nowa tuleja Lemfordera, lub nawet wyższa, bo trzeba będzie doliczyć demontaż, wciśnięcie na prasie tulei gumowej plus montaż i co tam sobie jeszcze mogą fachowcy doliczyć tego nikt nie wie;)

Także ja bym raczej obstawał przy zakupie całej tulei metalowo gumowej do tego 4-ro pak piwka i samemu wymienić;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, jednak stwierdziłem że wymienię całość, chce kupić oryginał żeby mieć pewność że długo potrzyma, tylko teraz jest taka sprawa że na allegro są np:

http://www.allegro.pl/item1041095723_tuleja_belki_osi_tyl_passat_b5_audi_a6_superb.html

 

tylko ja tak do końca do tych allegrowiczów nie jestem przekonany zdarza się że sprzedający mówi że to oryginał a potem okazuje się że to podróbka w oryginalnym opakowaniu.

 

w sklepach w mojej okolicy ceny zaczynają się od 200zł, teraz pytanie czy opłaca się oszczędzać te 30zł...

 

a może ktoś z was wie czy jakiś kolega z forum handluje takimi częściami albo ktoś może załatwić to taniej i na 100% oryginał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie, jednak stwierdziłem że wymienię całość, chce kupić oryginał

 

sprzedawałem niedawno oryginał Lemfordera z salonu z naklejkami VW i rozmawiałem także z osobą która chciała kupić i mówi że obecnie wszystkie tuleje które widziała u sprzedawców w swoim mieście miały podobno na gumie, że wyprodukowane w Turcji... na tych co sprzedałem był napis Germany. I teraz pytanie raczej jak ktoś kupował takie tuleje z Lema aby to potwierdził bądź zaprzeczył, bo jeśli tak jest to każdy obecnie Lem będzie miał gumę z Turcji.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzedawałem niedawno oryginał Lemfordera z salonu z naklejkami VW i rozmawiałem także z osobą która chciała kupić i mówi że obecnie wszystkie tuleje które widziała u sprzedawców w swoim mieście miały podobno na gumie, że wyprodukowane w Turcji... na tych co sprzedałem był napis Germany. I teraz pytanie raczej jak ktoś kupował takie tuleje z Lema aby to potwierdził bądź zaprzeczył, bo jeśli tak jest to każdy obecnie Lem będzie miał gumę z Turcji.

 

sprzedajesz jeszcze te tuleje germany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robcyk, nie mogłeś mi odpisać "troszkę" wcześniej a nie po dwóch latach.... byłbym jakieś 400zł do przodu :)

tak czy siak dzięki, przyda się na pewno komuś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeże kotleta nie trzeba kupować całych tuleji z łapa aluminiową mozna kupić sam wkład ori lemforder tutaj mamy w sklepie takie http://www.czesci-sumerc.pl/tuleja-tylnej-belki-lemforder-lmi21236.html za 50zl przy dwóch szt.z łapami mamy oszczędność 200zł to sporo:):)

a do czego to pasuje... bo na pewno nie do passata... lemforder nie robi do passata tych tulei jako oddzielna część. Wygląd też inny. Wg etki to golf itp... ale nie passat.

 

Tak więc proszę się już nie łudzić że coś się tutaj zaoszczędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis wymieniłem tylne tuleje belki oczywiście wybór padl na lemfordera.czy po wymiane muszę gdzieś jechac na ustawianie zbieżności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jechać sprawdzić bo tyłu się teoretycznie nie da regulować.

Ja mam jeszcze jedną do wymiany bo pękła. Przed wymianą miałem delikatny brak zbieżności na tylnej osi zobaczymy co się zmieni po wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył normalnie się reguluje na aluminiowych łapach - oczywiście zbieżność całkowita jest niezmienna, ale należy tak ustawić belkę, by zbieżność połówkowa lewa była równa prawej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tył normalnie się reguluje na aluminiowych łapach - oczywiście zbieżność całkowita jest niezmienna, ale należy tak ustawić belkę, by zbieżność połówkowa lewa była równa prawej

 

a jesli sie nie zrobi zbieżności to bedzie scinac opony i kto to robi na Dolnym Śląsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, opon nie będzie ścinać - jedynie auto będzie zostawiać 4 ślady i będzie ściągać na którąś ze stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem dzisiaj do serwisu vw z zapytaniem o ustawianie geometri po wymianie tylnych tulei belki, a gosc mi tak odpowiedzial"Witam, wg techlologii VW nie jest konieczna regulacja geometrii zawieszenia po wymianie tulei tylnej osi, natomiast w takiej sytuacja na pewno nie zaszkodzi to zrobić. Koszt pomiaru i regulacji w naszym serwisie wynosi ok. 250 zł.*"

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

dzwonilem dzisiaj do serwisu vw z zapytaniem o ustawianie geometri po wymianie tylnych tulei belki, a gosc mi tak odpowiedzial"Witam, wg techlologii VW nie jest konieczna regulacja geometrii zawieszenia po wymianie tulei tylnej osi, natomiast w takiej sytuacja na pewno nie zaszkodzi to zrobić. Koszt pomiaru i regulacji w naszym serwisie wynosi ok. 250 zł.*"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzebuje stary temat 

Otóż ja mam problem z tuleja lewej strony co jakiś czas się luzuje i muszę ją dokrecać i słyszeć że jest luz przy nierównościach! Miał ktoś już podobny problem, mi się wydaje że ta szpilka do wymiany bo już wyrobiona ale sam nie wiem 

Pomożecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wymien szpilkę i sprawdz w pierwszej kolejnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności