Skocz do zawartości
Sylvek1986

Zamiana z manuala na automat AVB 100 KM+chip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio bardzo duże śmigam po mieście i zastanawia mnie jaki jest koszt zamiany manualnej skrzyni na automat? Mam do wymiany koło dwumasowe, a to nie mały koszt i myśle o automacie:

1) Czy skrzynie tiptronic są dobrymi skrzyniami? jak jest z ich awaryjnością i kosztem napraw/eksploatacją?

2) Jaka jest cena "przekładki" ?:)

3) Warto sie bawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego.

1) szczerze wątpię, że znajdziesz magika, który podejmie się takiej wymiany.

2) koszt regenerowanej skrzyni tiptronic KLIK. to jest koszt samej skrzyni. do tego sprzęgło hydrokinetyczne, półosie, wybierak, wiązka elektryczna, komputer do skrzyni i pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem.

3) skrzynie tiptronic są dobrymi skrzyniami do około 200000 po tym przebiegu trzeba się szykować na remont. nie mówię, że zawsze ale bardzo często.

4) jak dużo jeździsz po mieście to musisz doliczyć 2-3 litry do swojego średniego spalania.

 

ja właśnie jestem po wymianie z tipa na manual i przysięgam, że nie chciałbym być w skórze tego człowieka, który by wymieniał manual na tipa.

jeśli byś się kolego jednak zdecydował to mogę ci sprzedać trochę gratów potrzebnych do wymiany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej podziękuje, rozjaśniłeś mi troche i widze, że nie ma co kombinować. Myślałem, że automat spali do 1 max 1,5 litra więcej. Ale wiem jedno, że następne auto tylko automat:) Miałem okazje jeździć paskiem w tiptronicu i naprawde komfort i wygoda jest odczuwalna, nie wspomne już o DSG gdzie wcale nie wiesz kiedy skrzynia zmienia biegi. Dzięki za odpowiedź temat uważam za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności