Skocz do zawartości
adams

Wiatraki od chłodnicy głośno chroboczą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kiedy kupiłem auto wiatraki od chłodnicy głośno chrobotały, i chyba najwyższa pora się z tym uporać. Mam dwa wiatraki, temperaturę trzymają idealnie. Chroboczą cały czas, po zgaszeniu gorącego silnika dają piękny koncert jeszcze przez jakiś czas :D

 

Łożyska wiatraków już do wymiany? czy to może coś innego? Bawić się w wymianę łożysk czy kupić całe "nowe" wiatraki?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw spróbował od najprostszej rzeczy. Mi wentylator aż stawał, tak się zacierał. Wyjąłem, powoli nalewałem oleju silnikowego na ośkę z góry i dołu obracając długo aż się olej wchłonał i tak kilka razy. Po tej operacji śmigał ładnie długi czas aż do sprzedaży auta i pewno dalej śmiga. Oczywiście jak są mocno wyrobione łożyska to za bardzo to nie pomoże, ale możesz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje wiatraków pierwsze jakie miałem mialy tulejki (na silniku) i tłukły sie nie miłosiernie bo tulejki sie wyrobiły. Drugie co kupiłem były już na łożyskach profilaktycznie zmieniłem łożyska na nowe nie wydatek bo wziolem najdrozsze po 7.60 chyba i teraz mam cisze od 2 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymontowałem wiatraki, co nie było łatwe przy moim silniku :/

 

okazało się że ten większy wiatrak miał luz na ośce, przez to latał i obcierał, stąd też wydobywał się ten dziwny dźwięk. Dałem podkładkę i przesmarowałem oba wiatraczki, teraz wszystko chodzi cichutko

 

dzięki za pomoc panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności