Skocz do zawartości
dziobek

Jak otworzyć maskę???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Otóż dziś chciałem zobaczyc jak tam mój stan oleju po wymianie i gdy chciałem wyciągnać " język " żeby kontynuować proces otwarcia on został mi w ręku... Tak więc nie mogę otworzyć maski. Jak to zrobić, gdy już będę miał, ów język na wymianę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem z tym problem i udalo sie otworzyc drutem zagietym w hak na jednym koncu a na drugim zagiety na bok by ulatwic "ciagniecie" i manewrowanie- byl to jakis twardy drut ktory przy giecu potrafil peknac no i do tego latarka i powinno grac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc nie mogę otworzyć maski. Jak to zrobić, gdy już będę miał, ów język na wymianę???

Wystarczy włożyć rękę pomiędzy maskę a grila, i przesunąć blokadę w bok. Jest wystarczająco miejsca, no chyba ze masz dłonie Pudziana. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam- nie mogę tego otworzyć w ten sposób... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem i dzisiaj pan Stasio tak robił

wsadził rękę miedzy maskę a grilla cos złapał i otworzył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam- nie mogę tego otworzyć w ten sposób

Dasz radę, Otwierasz maskę od środka, podnosisz ja do góry tak jak zwykle, wkładasz dłoń pod maskę nad znaczkiem, po przeciwnej stronie tego języka do otwierania. Teraz musisz "namacać" (nie kojarzyć z obmacywaniem :D) tą zapadkę zaznaczoną na zdjęciu, jak już ją zlokalizujesz to trzeba lekko opuścić maskę jednocześnie ciągnąc palcem(i) (w miejscu zaznaczonym strzałką) w prawo, aż zluzuje się zapadka. I teraż cieszysz się otwartą maską.:597::599::winner_first_h4h: Calość zajmuje jakieś 10-15 sekund. ;)

593d759577e5e10fm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie otworzyć się da, bo sam to przerabiałem!!! Niestety rączkę to trzeba mieć dość cienką – ale uwaga!!! Haczyk który uniemożliwia otwarcie się maski jest wygięty i jeśli podniesiesz maskę za wysoko – to nie da się przesunąć tego haczyka. A rączkę (end inny sprzęt haczący) należy włożyć z prawej strony patrząc na machę, albo lepiej zrobić sobie haczyk i nim odchylić haczyk pod maską!

Przeważnie urywa się plastikowy bolec łączący cięgno z mechanizmem haczyka – śrubka M3 załatwi problem jeśli jest nie urwane oczko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL - JESTEŚ WIELKI!!! :D NAPRAWDĘ BARDZO CI DZIĘKUJĘ JUŻ OTWORZTŁEM :D nawet może nie będę tego naprawiał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zostawiłem ten "patent" i wsuwam tam rękę :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;D Usilowalem zrobic wszystko wedlug instrukcji Gurala ale powiem wam ze to nie jest takie latwe reka minie boli do tej pory ;P

ten rygiel o ktorym mowa u mnie porusza sie tylko gura o 1 cm i nie reaguje dalej nie wiem co dalej robic

Edytowane przez karol_2657

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz próbować do skutku - też tak otwierałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo Sie ale calkowicie inaczej hehe Meczylem sie z tym okolo 3 h xD

rozlozylem caly przod hehe bez otwiernia maski xDD nie lada wyczyn ale udalo sie hehe

Dzieki za rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy! Zamykając maskę usłyszałem jakby coś spadło, chciałem otworzyć maskę i sprawdzić, ciągnę za uchwyt i nic!! luźno lata ale rączka wraca.

Jak mam teraz ją otworzyć?? Ktoś gdzieś pisał że można dostać się wyciągając znaczek na grillu i przez otwór sięgnąć zamka, guzik prawda nie ma dojścia żadnego.

Ciągnięcie za linkę na nogami kierowcy też nic nie daje, zresztą nie chcę niczego urwać.

To więc jak?

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób powinna się zachowywać ta rączka w kabinie, pociągając ją? Bo wcześniej pociągałem i było takie kliknięcie w pewnym momencie a po piątkowej wizycie w serwisie (olej, akumulator) pociąga się do oporu, nie ma kliknięcia i jest płynne podnoszenie się maski. Oczywiście dalej ten język pod maską trzeba pociągnąć żeby ostatecznie otworzyć. Zepsuli coś czy naprawili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności