Skocz do zawartości
Gość andy01

[B5] Dziwne dźwięki podczas hamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andy01

Witam jak juz napisalem, gdy hamuje sa dziwne dzwieki po lewej stronie z przodu, dzwiek jest taki jaby cos przeskakiwalo. Bylem z tym we warsztacie powiedzieli mi ze to przegub, ale wymienilem przegub i dalej to samo, nie wiem co to moze byc przosze o pomoc i wielkie dzieki z gory ;)

Edytowane przez andy01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś latał jeden klocek hamulcowy,i przy hamowaniu delikatnie właśnie coś stukało.

Przeguby to raczej terkoczą i na skręconych kołach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andy01

ale klocet to nie moze byc bo tez wszstkie wahacze wymienialem i wsztystko bylo zdemontowane i jeszcze raz zakladane i dalej cos stuka jak stukalo przed wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie wahaczy i amorów ,po czasie 1 tygodnia odkręciła mi się maglownica od karoserii:).

Nie wiem dlaczego ale waliło przy hamowaniu jakby ktoś napierdzielał po zawieszeniu.

Po przykręceniu magla mineły dwa tygodnie i odkręciła się śruba od amora,wydawało to takie dźwięki jakby ktoś blachę wyginał.

Teraz już śruby dociągnięte są kluczem dynamometrycznym i jak na razie nic się nie odkręciło ,odpukać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie kiedyś latał jeden klocek hamulcowy,i przy hamowaniu delikatnie właśnie coś stukało.

Przeguby to raczej terkoczą i na skręconych kołach.

 

Też kiedyś miałem taki numer z klockiem hamulcowym w starszym Vw coprawada,ale było!O ile dobrze pamiętam ,to blaszki utrzymujące klocki w jarzmie były za słabo sprzężynujące czy coś...Mechanik mówił że "spoko" bo klocek tylko delikatnie się przesuwa o maleńki kawałeczek wzdłuż tarczy przy hamowaniu(i robił takie delikatne "puk" czy jak kto woli "klik").To są właśnie niedrogie klocki,przynajmniej w moim przypadku...hehe

Edytowane przez Buszmen
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz racje ,tak to było.

Ale blaszka z innego klocka załatwiła temat.:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dojeździłem klocki do końca...Ale wiem ,że jest to upierdliwy dźwięk.

Pozdrawiam również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pidzej

Witajcie!

 

Jestem nowym uzytkownikiem forum i stąd mój post w tym miejscu, ponieważ mam coś podobnego. Podczas delikatnego wciśnięcia hamulca spokojnie hamuje i nic nie słychać, natomiast jak mocniej wcisnę pedał wówczas z przodu po lewej stronie słychać taki dziwny dźwięk - jakby obcierania opony, takie buczenie może coś takiego - myśłałęm na początku że to od opon i jak wymieniałem opony na letnie okazało się że z tyłu klocki są do wymiany od razu bo są zjechane prawie całe więc sie ucieszyłem że jeśli to nie opony to klocki tylnie ale wyieniłem opony i są z tyłu nowe klocki i niestety znowu się pojawił taki problem jakby buczenia - moim zdaniem z przodu po lewej stronie - pojawia się on tylko jak mocniej wcisnę pedał i na samym końcu haownaia jak samochód się zatrzymuje.

Może macie jakiś pomysł?? w sobote wymienił mi zaufany mechanik całą półośkę po lewej stronie i kurcze cały czas to się pojaiwa.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

 

PJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vauer6

Czasami jest luz na ktoryms wachaczu i jest taki efekt,podobny.Moze bardziej skrzypienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że masz tuleję na "bananie" zerwaną. Miałem to samo i od wczoraj po wymianie - problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!

 

Jestem nowym uzytkownikiem forum i stąd mój post w tym miejscu, ponieważ mam coś podobnego. Podczas delikatnego wciśnięcia hamulca spokojnie hamuje i nic nie słychać, natomiast jak mocniej wcisnę pedał wówczas z przodu po lewej stronie słychać taki dziwny dźwięk - jakby obcierania opony, takie buczenie może coś takiego - myśłałęm na początku że to od opon i jak wymieniałem opony na letnie okazało się że z tyłu klocki są do wymiany od razu bo są zjechane prawie całe więc sie ucieszyłem że jeśli to nie opony to klocki tylnie ale wyieniłem opony i są z tyłu nowe klocki i niestety znowu się pojawił taki problem jakby buczenia - moim zdaniem z przodu po lewej stronie - pojawia się on tylko jak mocniej wcisnę pedał i na samym końcu haownaia jak samochód się zatrzymuje.

Może macie jakiś pomysł?? w sobote wymienił mi zaufany mechanik całą półośkę po lewej stronie i kurcze cały czas to się pojaiwa.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

 

PJ

nie piszesz nic o stanie klockow z przodu wiec najpierw je sprawdz a potem jak klocki cale to strzykawka plus igla z olejem i po wstrzykuj do kazdej galki zawieszenia troszke oleju powinno narazie pomuc moze ktoras pracuje na sucho i metal o metal wydaje takie dzwieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczesliwym posiadaczem passata b5 1.8T 97 rok,i od samego poczatku borykam sie z pewnym problemem,a mianowicie podczas lekkiego hamowania na niewielkim przechyle slychac niemilosierne jeki przenoszace sie na pedal hamulca,dodam ze klocki i tarcze ok 80%.czekam na jakies rady i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem wpadłem na ten temat to się dołączę ze swoim problemem. A mianowicie od dłuższego juz czasu słyszę podczas hamowania po prawej stronie z przody dziwne dźwięki jakby metal tarł o metal. Dzieje się to tylko na małych prędkościach jak delikatnie zahamuję i najczęściej wtedy mam skręconą kierownicę. Raz zdażyło sie to jak jechałem powoli w korku, koła były proste auto na luzie i w rytm obracającego sie koła coś powoli terło tak jak by coś tarło o tarczę bo był ewidętny metaliczny dźwięk tarczy hamulcowej. Najczęściej jadnak dźwięk ten słyszalny jest jak parkuję w garażu wieżdżam tyłem na skręconych w prawo kołech i jak tylko delikatnie nacisnę na hamulec to wydobywa się taki dźwięk metalu że aż mnie ciarki przechodzą i przenosi się to aż na kierownicę. Jak mocniej wtedy docisnę hamulec to problem znika. Podejżewam że zacina mi się jaden z tłoczków hamulcowych i nie zawsze odbija ale pewności nie mam. Czy to może być to? Czy ktoś się potkał z takim problemem?

 

Zapomniałem dodać że czsami przy bardzo małych prędkościach załącza mi się ABS. Klocki i tarcze po obu stronach wymieniane w styczniu i oba przeguby też coś koło tego.

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas hamowania, nawet delikatnego gdy dojezdzam np do swiatel i wciskam pedal hamulca, slysze dziwny dzwiek oraz mam dziwne uczucie pod pedalem. Wydaje sie jakby ABS zaskakiwal, chociaz hamowanie jest spokojne i raczej ABS'u nie wymaga. Co moze byc przyczyna ? Czujnik ABS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia czujniki abs - test vagiem podczas jazdy (max 20km/h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas hamowania, nawet delikatnego gdy dojezdzam np do swiatel i wciskam pedal hamulca, slysze dziwny dzwiek oraz mam dziwne uczucie pod pedalem. Wydaje sie jakby ABS zaskakiwal, chociaz hamowanie jest spokojne i raczej ABS'u nie wymaga. Co moze byc przyczyna ? Czujnik ABS ?

 

co do czujnika absu to bym lekko postukal w niego mloteczkiem tak jak wcbodzi do piasty - mi to pomoglo. A co do dzwieku to kiedys oslona metalowa tarczy mi sie lekko odgiela w strone tarczy i ja przycierala byl taki metaliczny dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po wymianie wahaczów podczas hamowania w ostatniej fazie jaj już prawie auto staje jak taki dziwni dźwięk z lewej strony takie chrobotanie i te chrobotanie czuje pod pedałem hamulca.

Tak jak by ABS sie włączał na jedno koło.

Czy ktoś morze się z tym spotkał jaka morze być przyczyna.

Edytowane przez hudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ABS się przesuną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie dokładnie okolice czujnika ABS, czy tam nie leży gafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności