Skocz do zawartości
Gość passatsedan

Jak sprawdzić czy passat ma zamontowany fabryczny autoalarm?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość passatsedan

witam

 

jak mozna sprawdzić czy w passacie z kluczkiem ( fabryczny otwierany z pilotem )

funkcjonuje poprawnie alarm.Podobno jest fabrycznie wyposazony system antywłamaniowy.

Miałem wczesniej golfa IV z tym samym zabezpieczeniem i klika razy sie załączył klakson i światła. A tu za cholere nic.

Jak można to sprwadzić??

 

[EDIT by MrWho]

 

Przeniosłem do odpowidniego działu B6(3C) jest od 2005roku od 2000 to jest B5 po liftingu czyli 3BC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luke

mozna go uruchomic np w taki sposob:

- otworz szybe przy kierowcy

- wlacz alarm

- otworz przednia maske samochodu

 

i powinien zaczac wyc

 

P S Ten alarm fabryczny reaguje tylko jak ktos manipuluje przy zamku , zaplonie no i przedniej masce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- zadziała czujnik ultradĽwiękowy ochrony wnętrza *

 

* wyposazenie dodatkowe

 

Jeżeli jest uszkodzony ktoryś z wyłączników w zamkach lub tylnej klapie, alarm nie uzbroi się, natomiast auto zostanie zamknięte i dioda przy rygielku będzie mrygać. Immobiliser zostanie uaktywniony.

Czas oczekiwanie na uzbrojenie alarmu to ok 1 minuta.

 

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie czy alarm reaguje na spadek napięcia w czasie. Jest to funkcja bardzo istotna gdyz chroni ukł elektryczny przed dołączeniem do niego dodatkowych odbiorników mogących umozliwić sabotaż a póĽniej "rozbrojenie" i kradzież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą VAG-a można uruchomić włączanie się syreny lub

dodatkowych czujników ruchu (opcjonalnie) Lub domykanie szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passatsedan

Witam

 

Juz kiedys pytałem ale musze ruszyć temat poważnie.

 

Jak można sprawdzić czy działa fabryczny alarm?

 

Jezeli nie działa , jak można aktywować bez wjazdu do serwisu VW.

 

mam problem z auto casco, uparli sie aby im zademonstrować jak działa.

 

Proszę o pomoc bo za nowy musze wyłożyć około 650 PLN

 

Pozdrawiam wszystkich

 

EDIT by kubelt - przenioslem do odpowiedniego dzialu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Ten temat już był wałkowany - więcej w naszych postach

 

:!: Otwórz maskę i zablokuj taki mały styczek przy zamku (przy chłodnicy)

- zamknij auto z aktywacją alarmu i po kilku sekundach odblokuj styczek

powinien wyć.

 

:arrow: A jak nie to zobacz w [download] instrukcjia passat - tam jest opis alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam paasata TDI 2000r Edition

 

Posiadam kluczyk ze zdalnym sterowaniem lecz nie jestem pewien czy mam alarm.

Jak mam to sprawdzic.

Czy we wszyskich egzemplarzach były one montowane czy też była o opcja.

Moje auto sprowadziłem z niemiec.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już było to kilka razy poruszane na forum ale najprościej :

- otwórz szybę w drzwiach

- zamknij auto z pilota

- kluczyk w stacyjkę i przekręć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mozna włączyć alarm siedząc w środku, odczekać 30 sekund i następnie gwałtownie się poruszyć. Powinno zacząć wyć. Można zostawić otwartą szybę i machnąć ręką ale może tego czujnik nie wychwycić. Pozatym jak sprowadzałeś auto z Niemiec to pewnie masz ustawioną syrenę alarmową na dyskretną bo w Niemczech tylko taki tryb może być aktywny. Warto pojechać na komputer u uaktywnić syrenę alarmową w tryb Europe lub UK bo jest wtedy znacznie głośniejsza.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tryb Europe lub UK bo jest wtedy znacznie głośniejsza

...albo w tryb "reszta świata" - wyje bez przerwy, aż się ją wyłączy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino
Mozna włączyć alarm siedząc w środku, odczekać 30 sekund i następnie gwałtownie się poruszyć. Powinno zacząć wyć. Można zostawić otwartą szybę i machnąć ręką ale może tego czujnik nie wychwycić. Pozatym jak sprowadzałeś auto z Niemiec to pewnie masz ustawioną syrenę alarmową na dyskretną bo w Niemczech tylko taki tryb może być aktywny. Warto pojechać na komputer u uaktywnić syrenę alarmową w tryb Europe lub UK bo jest wtedy znacznie głośniejsza.

 

HHA

 

 

witam, a możesz mi powiedzieć gdzie jest umieszczona seryjnie syrena alarmowa.mam taki sam problem. auto przywiezione z holandii i rzeczywiście tylko mrygają kierunki ale bez dźwięku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki działa ( syrene mam gdzieś w lewym tylnym błotniku )

lecz u mnie chyba nie ma czujek ruchu lub nie działają.

Gdzie one są w waszych autkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemirad, możesz mieć tak sam alarm jak ja mam(miałem)...syrena w klaksonie i krancówki w drzwiach, masce i klapie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra poza czujnikami ruchu -

w moim alarmie chyba ich poprostu nie zamontowano :(

 

 

Ale dziękuję wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek
Wszystko gra poza czujnikami ruchu -

w moim alarmie chyba ich poprostu nie zamontowano :(

 

 

Ale dziękuję wszystkim za pomoc

 

Mam taki sam alarm jak twój,syrena nie jest w nadkolu z tyłu tylko pod lewa osłoną (ścianką) w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fabryczny alarm jest bardzo kiepski po zapaleniu silnika przestaje trąbić po kilkudziesięciu sek. i już sie nie wznawia.

Nie mówiąc o jakimś odcięciu zapłonu czy czymś takim.

Trzeba założyć coś lepszego :zly::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaix2407

Witam wszystkich serdecznie…….właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem pierwszego w moim życiu VW(passata) :D ……115km, 99 rocznik……mam nadzieję, że będzie mi służył. Jest on nadal dla mnie pełen tajemnic dlatego postanowiłem zwrócić się do bardziej doświadczonych klubowiczów.

Chodzi mi mianowicie o alarm w moim aucie….sam już nie wiem czy on jest, czy go nie ma.

Oto szczegóły…sterowanie drzwi jest z pilota (tzn. kluczyka…dwa przyciski: otwieranie i zamykanie, no i oczywiście kluczyk chowany na sprężynkę), przy cyplu (chyba tak to można nazwać) otwierania drzwi kierowcy jest jakaś czerwona dioda, która mruga po zamknięciu drzwi. I teraz sedno…pewnego dnia …a mam paska od tygodnia…otworzyłem drzwi z pilota i bez wsiadania do środka otworzyłem maskę i wtedy zaczął wyć…dokładnie jakby trąbić. Druga sytuacja pewnego dnia moja dziewczyna poszła do auta coś wziąć z bagażnika. Trochę się zmotała i otworzyła bagażnik kluczykiem…jak go otworzyła wszystkie szyby zjechały na maksa do dołu ale auto nie wyje….dziwne nie. :chytry: W samochodzie nie mogę znaleźć żadnych czujek…i już sam nie wiem czy jest ten alarm czy nie….więc proszę o pomoc.

No i słyszałem że z kluczyka (zdalnego sterowania) można robić jakieś cuda tupu zamykanie i otwieranie okien itp. Ale ja nie mam o tym pojęcia więc może też ktoś mógłby mi pomóc.

Pozdrawiam wszystkich……..i oczekuję na odpowiedz i pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i słyszałem że z kluczyka (zdalnego sterowania) można robić jakieś cuda...

Kolego zassij instrukcję i poczytaj, bo pisać tu to przesada, a wszystko się wyjaśni

http://www.forum.vw-passat.pl/dload.htm?action=category&id=3

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukamy, szukamy :)

 

Z pilota możesz otwierać szyby (przekręć i przytrzymaj w pozycji otwierania) - jeśli moduł komfortu ma takie funkcje.

 

Druga sytuacja pewnego dnia moja dziewczyna poszła do auta coś wziąć z bagażnika. Trochę się zmotała i otworzyła bagażnik kluczykiem

to się w ogóle da?? ;) Zakładam, że masz sedana, skoro koleżanka znalazła dziurkę (w kombi by się nieźle nagimnastykowała), więc - alarm na tyle bystry, że rozróżnia strefy?

 

Sprawdź przede wszystkim czy przy wyjącym alarmie da się odpalić silnik, bo to jest zasadnicza funkcja alarmu - a nie wycie...

 

...i szykuj się do założenia jakiegoś fajnego alarmu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności