Skocz do zawartości
kserkses

czujnik prędkości obrotów silnika w AWT

Rekomendowane odpowiedzi

..gdzie takowy się znajduje ?? wyskakuje mi błąd 17748 pisze że sporadyczny a zaczeło się po zmianie pompy oleju ..może gdzieś za kable mechanik pociągnął i się wtyczki rozeszły, tylko gdzie go szukać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to zdjecie 2.

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...znaczy chodzi mi o czujnik obrotów silnika nie obrotu kół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...znaczy chodzi mi o czujnik obrotów silnika nie obrotu kół

 

Czujnik prędkości obrotowej silnika (G28) zlokalizujesz nad filtrem oleju; przykręcony do bloku silnika, a złącze (kolor szary) od tego obwodu znajdziesz za zbiornikiem wyrównawczym (po odkręceniu).;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik prędkości obrotowej silnika (G28) zlokalizujesz nad filtrem oleju; przykręcony do bloku silnika, a złącze (kolor szary) od tego obwodu znajdziesz za zbiornikiem wyrównawczym (po odkręceniu).

 

i o to mi chodziło ..ślicznie dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat ....czy mógłby mi ktoś pokazać ten czujnik na ETCE ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odświeżam temat ....czy mógłby mi ktoś pokazać ten czujnik na ETCE ??

 

Proszę bardzo. Czujnik zaznaczony na rys. poniżej, a zdjęcie - link aukcji .;)

 

aaaa.th.png

 

http://cgi.ebay.de/VW%2FAUDI-BOSCH-IMPULSGEBER-DREHZAHLSENSOR-078906433A_W0QQitemZ250419161204QQcmdZViewItemQQimsxZ20090506?IMSfp=TL090506126002r20224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki z odswiezenie starego tematu ale właśnie mnie dopadło to chorubsko blad 16705 i 16706 czyli czujnik predkosci obrotow silnika i za cholere nie chce odpalic paszczak :(

 

Przejzalem juz pare ladnych tematow bylem piec razy na dole zagladalem pod maske o za cholere nie moge tego czujnika znalesc :( czy dysponuje ktos moze fotka lub moglby zrobic, byl bym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona prawa bloku silnika, obok kołnierza połączenia ze skrzynią, z góry nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie wtrace ale pierwszy raz w zyciu slysze o takim czujniku a zajmuje sie silnikami od motocyklowych po ciezarowe od wielu lat;)

 

Jesli juz to czujnik walu/halla. Ten z regoly bierze sygnal z pierscienia walu lub pierscienia kola zamachowego czyli bedzie gdzies tam.

W passacie jest on po prawej stronie bloku na dole blisko laczenia skrzyni bloku i miski. Oryginal ma kolor szary (kabel) lub czarny zamiennik. Aczkolwiek oba maja szara wtyke umiejscowiona za zbiornikiem wyrownawczym ukladu chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak.... zapomnialem ze VAG ma pelno bledow w okresleniach technicznych.

Powinno sie to nazywac Crank Sensor jesli mialo by byc poprawnie po angielsku technicznie.

 

I ten czujnik nie mierzy predkosci silnika a synchronizuje zaplon;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz to dlatego nie chce odpalic i znalezlem gdzies w necie ze jesli sie ten czujnik sie spierdzieli to automatycznie powinien wylaczyc silnik i tak mialem ale ze mialem do domu jakies 120km to odpalilem meczac go i dojechalem ale pod domem juz kaplica.

 

nie wiem jak bylo by z odkreceniem go z kanalu ( a takowego nie posiadam ) to musze zalatwic sobie przedluzke klucza 10 i odkrecic z gory :( jak dam rade bo juz probowalem takim kluczem co to wyglada jak wkretak i lipa jest tak mocno przykrecony ze hoho

 

 

 

Odkrecony z oznaczen jakie sa na nim szukajac w internecie to jest to CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁU to ja juz zglupialem wkoncu do czego on jest znaczenia VW AUDI 078 906 433A oraz BOSCH 021002223

Edytowane przez penmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w moim awt jest takowy czujnikg28 awt.jpg/

Ja miałem przypadek ze auto nie odpalało vag pokazywal tylko i wyłącznie blad czujnika g 28 a padły na raz 3 cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik walu moze wlasnie uwalic cewki jak bedzie zle nimi sterowal;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w moim awt jest takowy czujnik[ATTACH=CONFIG]105032[/ATTACH]/

Ja miałem przypadek ze auto nie odpalało vag pokazywal tylko i wyłącznie blad czujnika g 28 a padły na raz 3 cewki.

 

Ten co mi padł to taki jak Ty masz dokładnie, teraz mam też Boscha ale bez tej "3" na końcu, czujnik wymieniony auto odpala od pierwszego kopa i zero błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich czujników w vw było dosc dużo jedne dłuższe inne krótsze i inny pinout wtyczki tak że musisz dobrać odpowiedni zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhyyy.... czyli najlepiej wymontować o zobaczyć??

 

w specyfikacji jest napisany mój silnik 2.0 pterol 130hp. więc powienien pasować... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma może fotkę gdzie się znajduje ten czujnik w 1.8T AWT, szarą wtyczkę zlokalizowałem ale czujnika za cholerę nie mogę, czy idzie go wymienić od góry w ogóle?

Edytowane przez genzo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności