Skocz do zawartości
Szklana

zaślepka w miejsce tylnej wycieraczki

Rekomendowane odpowiedzi

to wrzuć zdjęcie jak to wygląda dokładnie i jak pasuje do szyby.

 

Proszę :)

 

[ATTACH=CONFIG]70655[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]70656[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym odświeżyć temat bo zdjęcia i linki są już nieaktualne. Szukam jakiejś zaślepki w miejsce tylnej wycieraczki do Passata B5, demontuje wycieraczkę i szukam czegoś co można tam wcisnąć ;-). Jakieś pomysły? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego korek po winie( plastik ) tylko nie szampan poszukaj wina z plastikowym korkiem plaski leb i na silikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odp ale myślałem o czymś bardziej profesjonalnym ;). Pewnie są jakieś zaślepki od czegoś które idealnie tam pasują. Ale pomyślę nad tym korkiem, chyba jest koloru czerwonego ;). Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo, i to jest to czego szukałem. Dzięki ;). Swoją drogą, szukałem na all i nie znalazłem:sciana

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jaka jest średnica otworu do demontażu tylnej wycieraczki?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powie mi ktoś jaka jest średnica otworu do demontażu tylnej wycieraczki?

 

Ponawiam pytanie kolegi. Wczoraj podpatrzyłem super rozwiązanie które bardzo mi się spodobało, mianowicie przycięte czarne szklane (plexi) kółeczko spasowane na styk. Od wnętrza pewnie przyłożona płaska płytka na silikonie by wystarczyła i tyle. Bardzo ładnie to wygląda z odległości ok 1-2m w ogóle nie widać szczelinki między szybą a kółeczkiem, czyli tak jakby szyba była fabrycznie bez miejsca na wycieraczkę!

 

A i jeszcze takie pytanie - w przypadku wymontowania wycieraczki trzeba by odłączyć pompkę tylnego sprysku a nie wiem gdzie ona się znajduje. Pewnie gdzieś w pobliżu zbiorniczka z przodu? O czym jeszcze pamiętać przy wymontowaniu wycieraczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mierzyłem ten otwór po zdemontowaniu wycieraczki i wyszło mi 27mm. Jednak nie miałem niczego by zaślepić otwór i złożyłem to spowrotem.

Pompka jest wmontowana w zbiorniczek z płynem, wydaje mi się że wystarczy jak zaślepisz rurkę w okolicy tylnej wycieraczki i nic nie pocieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego mierzyłem ten otwór po zdemontowaniu wycieraczki i wyszło mi 27mm

Dzięki za info, podeśle znajomemu który ma frezarkę CNC niech mi zrobi kilka takich kółeczek z odchyłką +/- 0,1mm dodatkowo z plexi zobaczymy jak się spasuje i czy nie będzie się odróżniać od reszty szyby. Jak się uda to będę mógł otworzyć nowy biznes "zaślepki wycieraczki tylnej" :)

 

wydaje mi się że wystarczy jak zaślepisz rurkę w okolicy tylnej

Gorzej jak żonka będzie chciała spryskać i zajedzie mi pompkę bo nic nie poleci :)

Musze obadać temat czy przypadkiem przód i tył nie ma osobno gdzieś kości by odłączyć. Tak sobie myślę czy dałoby radę jakąś inną funkcjonalność podłączyć zamiast tylnej wycieraczki np jakiś klakson oryginalnie brzmiący :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka do tylnej i przedniej jest jedna. Patrząc po schematach wynika z nich że w zależności od podania biegunowości na silnik to pompuje na przednią albo tylną szybę. Wystarczyło by odłączyć pin nr.5 [zielono/żółty] przy manetce wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będę mógł otworzyć nowy biznes "zaślepki wycieraczki tylnej"

pisze się jako pierwszy klient, mam nadzieje że zedrzesz ze mnie za zaślepkę.

wypowiedz sie w tym temacie jak przetestujesz pleksi i oczywiście foto;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi sie zrobić fotorelacje (nie obiecuje). Fotka i krotki opis napewno bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaslepki eleganckie z plexi mozna kupic w http://www.gecleant.de/shop Mam taka u siebie I jestem zadowolony.

No to zrujnowałeś mój jeszcze niezaczęty biznes tym linkiem :)

Dasz radę wrzucić jakieś dokładne foto jak to u ciebie wygląda?

 

EDIT:

Sorki nie zwróciłem uwagi, że jest tam galeria ładna.

Chyba jednak trafię z biznesem, prawie 20Euro x 4 wychodzi ok 80zł + jeszcze jakaś przesyłka więc ok 100zł za kawałek plexi? :)

Jestem w stanie coś takiego zrobić i zmieścić się w 10 - 20zł :)

 

Ale dzięki za linka!

Edytowane przez acmeus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaślepka.jpg

Dziś zamontowana, a wykonana w pracy w wolnej chwili zaślepka ze stalowego krążka z wspawaną śrubą, koszty zerowe a wygląda jak ori :wojak

Z 2 stron z piankowa podkładka więc myślę że będzie szczelnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część

2 pytania. Czy za taką przeróbkę jest mandat? Czy furą przejdzie badanie techniczne?

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie masz nawet obowiązku posiadania tylnej szyby (może być blacha), a tym bardziej wycieraczki, ale jeszcze nie zrozumiałem dlaczego można chcieć usunąć wycieraczkę i spryskiwacz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności