Skocz do zawartości
Gość tutus

Czy można sprawdzić VAG-iem autentyczny przebieg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tutus

Mam takie malutkie pytanko. Czy można Vag'iem sprawdzić faktyczny przebieg. W nowej wersji (jeszcze beta) jest taka możliwość. Zauważyłem że jest tam opcja korekcji, ale to chyba tylko sama korekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego programu używasz?Pytam z ciekawości bo tez chciałem to sprawdzić.Ja używam 312..ale za cholerę nie mogę tego znaleźć...nie wiem czy wersja nie taka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tutus

311,2 napotkałem się na jakąś korekcje przebiegu. nie sprawdzałem czy to działa bo raczej interesuje mnie coć w drugą strone- sprawdzić ile faktycznie ma kulnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mozna sobie spróbować skorygować :D lecz próba zapisu nowego stanu km nic nie da. Zapis zostanie odrzucony :rotfl:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienić się nie da, przynajmniej ja nie potrafię. Ciekawe jest jeszcze jedno:VAG mówi ze moj samochód nie jest OBDII ;-) to jest rocznik 98.Ktoś coś wie?No i jak odczytać ten przebiek ze sterownika silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tutus

Panowie!! mnie nie chodzi o odmłodzeniebo do tego mam specjaliste ;) lecz czy da się sprawdzić ile faktycznie ma nakręcone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Da radę :) lecz tylko jak licznikiem bawił się jakiś neptek. Jak podszedł do tego gość-konkret z urządzeniem typu DiagProgII lub DiagProgIII to zapomnij, że doszukasz się czegokolwiek. Śladu nie ma o prawdziwym przebiegu.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mozna vagiem odczytać przebieg z ECU czy nie?Nieważne czy fałszywy czy nie....jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

To tak tylko z tematem w BMkach i Alfach może jaszcze jakieś marki ale jest taki myk. Mianowicie przy przekręcaniu kluczyka w stacyjce trzymasz wciśnięty reset kilometrówki dzięki temu przeprowadzony zostaje test kontrolek,systemów no i oczywiście tego faktycznego przebiegu nie poprawionego jeżeli taki miał miejsce. W passacie chyba tego nie ma lub może jest jakiś inny myk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przebieg który Ci wyświetla BMW po przekreceniu kluczyka itd to naogół lipa, bo 99,9 % aut ma go już po korekcji :rotfl: albo jest po wymianie deski i wtedy z tej diagnostyki nic się nie zgadza, włącznie z VIN. Mowa o autach starszych rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby można VAGiem odczytac wartość przebiegu ale jakoś nikt nie chce napisac gdzie tego szukac ... jakby to byla jakas ogromna tajemnica ... czy może ktoś napisać ścieżke dostępu do wartości przebiegu w VAG-COM dla Passata 3BG ?? nie pytam sie czy można tylko jak sprawdzić tą wartość, bo jak już wcześniej zostało ustalone można sprawdzić najnowszą wersją VAG-COM, wiec jest ta wartość gdzies zapisana w pamięci komputera i można ją odczytać także starsza wersja VAG-COM np 311.2 ... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

W sekcji instrumenty (licznik) i w funkcji adaptacji. Który kanał to nie znam na pamięć ale jest w stanie wyświetlić przebieg x 100. Jednak to jest odczyt z instrumentów z nie z ECU.

ECU odczytuje się inaczej :cwaniak:

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna dziś pogoda.....pytanie jest jasno postawione:JAK to ZROBIĆ?Wiec jeśłi kotś wie JAK to niech się wypowie a nie wodę leje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

a czy w autoryzowanym servisie VW da sie sprawdzic pod komputerem przebieg np. VW Bory z 1999r ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Ładna dziś pogoda.....pytanie jest jasno postawione:JAK to ZROBIĆ?Wiec jeśłi kotś wie JAK to niech się wypowie a nie wodę leje ;-)

 

Nikt Ci tego nie powie bo sprawdzenie takie w ECU kosztuje na Śląsku 200zł.

Więc dlaczego mamy rezygnować z naszego chleba!!!

Podjedziesz to się sprawdzi.

 

A co do ASO i sprawdzania przebiegu w ECU to serwisy nie robią tego bo nie potrafią i nie ma tego w procedurze serwisowo-warsztatowej.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba było odrazu tak pisać ... jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :P trzeba bedzie tych informacji poszukac gdzies indziej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
trzeba bedzie tych informacji poszukac gdzies indziej ...

 

Wybaczcie Panowie ale nikt Wam tego nie sprzeda. To jest ostatnio temat o wadze równej z tuningiem. Ja dotarłem do tej wiedzy poprzez lata współpracy z innym serwisem no i niestety poniosłem koszta. Takie czasy, że część wiedzy można oddać a część nie :(

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie ... jak bym przez przypadek znalazl te informacje ... ktore bloki pamięci ECU (nie wiem czy dobrze to nazywam) posiadaja informacje o przebiegu auta i zamieścił je na tym forum czy ta informacja bylaby tutaj wyświetlana? zawsze można krok po kroku przeanalizować najnowszego VAG-COMa i w ten sposób dowiedzieć się z jakiego miejsca czyta te informacje chociaz wydaje mi sie że czyta to co jest aktulanie na wysiwetlaczu licznika a nie ta wartosc zapisana w komputerze silnika.

Czy z powodu że ktoś już na tym nie zarobi zostałaby ta informacja skasowana z forum?

 

Jedyne co znalazłem to jak odczytać i skorygować w przedziale 100km wartość na liczniku, ale to nie to ... szukam dalej, trzeba bedzie sie pouczyc troche niemieckiego, norweskiego, hiszpańskiego i czeskiego ...

 

http://www.gerritspeek.nl/vag-com_kmteller.html

 

http://www.gerritspeek.nl/vag-com.html

 

1. [select]

2. [17 - Instruments]

3. [Login - 11] 13861

4. [Adaptation - 10]

kanal 09

Odczytanie i ewentulana zmiana możliwa tylko w granicach ą100km

5. [Test] & [save]

 

(odczytana wartość np 14587 oznaczać bedzie 145 870 km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Niestety i tak logujesz się tylko do licznika (Instruments) a nie do ECU.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności