Skocz do zawartości
Gość sobol

Ogrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sobol

Mam pytanko. Czy brak ogrzewania może być spowodowany uszkodzeniem korka naczynka? Czy może to powodować nie odpowietrzanie się układu chłodzenia? Nagrzewnica nie jest zapchana, a mimo to nie nagrzewa sie wystarczająco po włączeniu dmuchawy, szybko sie wychładza.

 

 

 

B3 90r. z klimatyzacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hk48m
Mam pytanko. Czy brak ogrzewania może być spowodowany uszkodzeniem korka naczynka? Czy może to powodować nie odpowietrzanie się układu chłodzenia? Nagrzewnica nie jest zapchana, a mimo to nie nagrzewa sie wystarczająco po włączeniu dmuchawy, szybko sie wychładza.

 

Może to być:

1. Zapowietrzenie układu

2. Zatkanie nagrzewnicy

 

Może stosowałeś jakiś środek do uszczelniania chłodnic? One przeważnie zatykają nagrzewnice okrutnie. Efekt płukania jest super, nagle czujesz szybko ciepełko :))

 

A co do korka. Jak wiesz, że jest trefny to wymień jak najszybciej. On warunkuje prace układu chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

mimo to nie nagrzewa sie wystarczająco po włączeniu dmuchawy, szybko sie wychładza.

Tak sie dzieje w czasie jazdy i postoju???Przy temp 90stopni w ukladzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobol

Nagrzewnica jest letnia podczas jazdy i postoju przy temp 90stopni.

Ale jeżeli dodam sporo gazu i potrzymam go, a nawiew jest na 1 stopniu to leci cieple powietrze.

Nagrzewnicę przeplukalem wodą(odlączylem konce nagrzewnicy i podlączylem wąż z ciepłą wodą).

Wyczytalem gdzieśna forum, że układ sam się odpowietrza ale cośmi sie wydaje, że chyba jednak nie zawsze. No i ten korek, nie wiem czy działa poprawnie i ma wpływ na odpowietrzanie.

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hk48m
Nagrzewnica jest letnia podczas jazdy i postoju przy temp 90stopni.

Ale jeżeli dodam sporo gazu i potrzymam go, a nawiew jest na 1 stopniu to leci cieple powietrze.

:?:

 

W b3 nagrzewnica działa dopiero po dodaniu gazu :).

 

Na wolnych obrotach może być z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Wymienialem nagrzewnice u siebie i nic nie kombinowalem!!!Zalalem zbiornik wyrownawczy i tyle...na postoju tez grzeje mi dosyc dobrze!!!Sprawdz przewody do nagrzewicy czy sa gorace.Na nagrzewnicy jest podany kierunek przeplywu plynu,moze masz pozamieniane???Jezeli przewody sa gorace(obydwa!!! wejsc.wyjscie)to sprawdz czy otwiera Ci klape od nawiewu goracego powietrza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

A jak się sprawdza ze klapa jest otwarta ? Bo u mnie nagrzewnica jest ciepła ale cieply nawiew nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wigus

tez jestem ciekaw jak sie sprawdza czy klapy sa otwarte bo mam identyczny problemik

:zalamany::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Doszedlem gdzie jest podlaczona linka od cieplego i zimnego nawiewu. Jest to taki korek wsadzany od dolu i w nim jest szpara na jakies pokretlo ktore znajduje sie pod nagrzewnica. Najlatwiej sie tam dostac odkrecajac dolna polke pod schwokiem od strony pasazera. Jutro sprawdze czy zadzialalo to u mnie. Ale z tego co sobie przyponiman to jak chcialem zmienic, w lato, cieply nawiew na zimny to wlasnie przypadkiem grzebalem przy tym korku i zrobilem zimny nawiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wigus
Siem!!!

Wymienialem nagrzewnice u siebie i nic nie kombinowalem!!!Zalalem zbiornik wyrownawczy i tyle...na postoju tez grzeje mi dosyc dobrze!!!Sprawdz przewody do nagrzewicy czy sa gorace.Na nagrzewnicy jest podany kierunek przeplywu plynu,moze masz pozamieniane???Jezeli przewody sa gorace(obydwa!!! wejsc.wyjscie)to sprawdz czy otwiera Ci klape od nawiewu goracego powietrza!!!

 

czyli jak najszybciej sprawdzic czy klapa sie otwiera!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Dzisiaj spradzilem czy dziala mi ogrzewanie i okazalo sie ze jest i dziala :) Jesli macie tylko zimny nawiew to sprwadzcie czy nie wylecial wam ten "korek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy i bardzo prosze o pomoc mam passata b4 1994 rok 1,9 tdi silnik z1 z klima reczna zrobiło sie cieplo i zaczeło sie smigac na klimie lecz pewnego dnia zrobiloo sie chłodniej i czciałem załaczyc ogrzewanie i juz niestety nie grzeje przewody do nagrzewnicy sa gorace wczesniej bylo tak ze nie dało sie ustawic płynnosci czy cieplej czy chłodniej bo bylo albo max zimno albo ful goraco a teraz zostało tylko zimno ktos zma podobny przypadek ?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie jutro sie biore do roboty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności