Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja tego wczesniej nie mialem,

wiec moze jakis kabelek sie zawieruszyl np od klimy i woda tam wlatuje,

albo moze byc i to co ty mowisz.

Gdy bedziesz mial to zrobione to odezwij sie tutaj w temacie albo na PW

jak oni ci to rozbierali :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

magik mówi, że problemem jest po pierwsze zatkany odpływ wody (woda wtedy nie spływa swobodnie, tylko cieknie po blachach), a po drugie mikroszczeliny na spawach blach.

Magik zdjął nadkole, oczyścił jakimś zmywaczem łączenia blachy i spryskał (ale nie pistoletem) tylko środkiem antykorozyjnym w aerozolu tectyl ml - użył coś takiego:

http://www.shopfactory.nl/~support/crop/contents/media/TECTYL%20ML%20MET%20TOEBEHOREN.jpg

Nałożył 3 warstwy, odczekaliśmy i założyliśmy nadkole. Teraz muszę poczekać na opady.

 

edit:

a tak sobie czytam forum i tu masz inny przypadek:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=64731&highlight

Edytowane przez defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od miesiaca walcze z woda po stronie kierowcy, woda stoi centralnie w nogach, sprawdzane byly juz odplywy w podszybiu, uszczelka przy lince od maski, szyba, slupki , podwozie sprawdzone i nic. Niemam pojecia skad ta woda sie bierze...

Z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maslana sprawdź odpływ wody w komorze silnika na podszybiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe też, że pod obudową komputera przedostaje się do środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem, mokry dywan i wygłuszenie po stronie pasazera , rozebralem schowek i nic nie widac, Pomocy Passat 2007r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam identyczny problem. Dopiero co kupiłem autko i poprzedni właściciel mówił, że nadkole było robione wiec jest duże prawdopodobieństwo, że może gdzieś od nadkola??

 

Odpływy na podszybiu wyczyszczone oraz otwór od linki maski uszczelniony.

 

"możliwe też, że pod obudową komputera przedostaje się do środka " jak to sprawdzić??

 

"maslana sprawdź odpływ wody w komorze silnika na podszybiu" jak to również sprawdzić? Czy obejdzie się bez demontażu wykładziny i odwiedzin w ASO?

 

Ma ktoś jakieś inne sugestie? Jak sprawdzić skąd cieknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pokrótce woda dostaje mi się z tyłu po lewej stronie pasażera(za kierowcą)lejąc wodę po szybie z zew. wylatuje przy głośniku z pod tapicerki.Wyczytałem że powinienem sprawdzić czy są drożne odpływy wody w drzwiach. Czy może mi ktoś wskazać w którym miejscu się znajdują bo jakoś nie mogę znaleźć?(B6 VARIANT)

Dzięki za odp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, pokrótce woda dostaje mi się z tyłu po lewej stronie pasażera(za kierowcą)lejąc wodę po szybie z zew. wylatuje przy głośniku z pod tapicerki.Wyczytałem że powinienem sprawdzić czy są drożne odpływy wody w drzwiach. Czy może mi ktoś wskazać w którym miejscu się znajdują bo jakoś nie mogę znaleźć?(B6 VARIANT)

Dzięki za odp.

 

Krzysiek musisz zdjąć boczek drzwi i uszczelnić najlepiej silikonem dekarskim blachę łączącą cały mechanizm do drzwi.

Zdjęcie zapożyczone z allegro. Na czerwono zaznaczyłem Ci gdzie masz uszczelnić. Mocno dokręć po całym zabiegu. Miłej zabawy

[ATTACH=CONFIG]104723[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdźcie czy odpływy w drzwiach są drożne. Może być tak, że są zatkane i w drzwiach stoi woda. Wtedy na bank będziecie ją mieli w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,jak tylko znajdzie się trochę wolnego to zabieram się do pracy.Jeszcze raz dziękuję za zdjęcia.

 

---------- Dodano o 21:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:41 ----------

 

a możesz podać w którym miejscu są te odpływy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najniższym :). Jak przejedziesz ręką po dolnej powierzchni drzwi to powinieneś je wyczuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Mam z pozoru podobny problem , tzn również dotyczący mokrego dywanika od strony kierowcy , na początku sadziłem że problem dotyczy poruszanej tu wielokrotnie sprawy zatkanych odpływów na podszybiu , nie wykluczone ze tak było , bo faktycznie były pozatykane , ale to był problem pojawiajacy sie przy intensywnych opadach . Od kilku dni mamy upał , jeżdze na klimie a dzisiaj zauważyłem znowy wode na dywaniku KIEROWCY!!!, to ważne bo z tego co czytałem wszelkiego rodzaju odprowadzenia łączenia dotyczace układu klimatyzacji znajduja sie po stronie pasażera , a tam jest SUCHO!!!. Czy moze ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć diagnozę????

pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wychodzi Ci przypadkiem w taką pogodę stara nasiąknięta w gąbce pod wykładziną woda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj było bardzo słonecznie , wysuszyłem dywanik , do domu wracałem bez właczonej klimy , i sucho ...

 

---------- Dodano o 21:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:07 ----------

 

...nie ma mozliwości aby woda która sie pojawia od strony kierowcy pochodziłą od klimatyzacji ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem taki sam problem, mokry dywanik po stronie pasażera. rozebrałem schowek i dywanik i widziałem jak woda skrapla się po słupku, co się okazało szyba przednia po stronie pasażera się odkleiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a woda w bagazniku W sedanie walczymy z kolega w jego egzemplarzu co ciekawe dopiero w tym roku zaczela zbierac sie woda pod kolem zapasowym w bagazniku a w tamtym roku bylo sucho dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam ten sam problem, mokry dywan i wygłuszenie po stronie pasazera , rozebralem schowek i nic nie widac, Pomocy Passat 2007r.

 

MAM pytanko jak sobie poradziłeś z tym problemem mam taki sam pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie miałem ten sam problem, mianowicie miałem baaardzo dużo wody po stronie pasażera (wersja angielska). Dosłownie kałuża wody w aucie. Problemem były drzwi a mianowicie nieszczelna uszczelka pod metalowym boczkiem do którego przymocowane są prowadnice szyby, głośnik, silniczek i sterownik szyby (ściągasz plastikowy boczek-jest na zatrzaskach, potem masz metalowy boczek na torxach). Moim skromnym zdaniem ta uszczelka chłonie wodę jak gąbka, wchlonie le moze a admiar wody sączy się przez nią po plastikowym boczku (przepływając nad uszczelką drzwi) i kapie nam do auta:( ja narazie zakleilem sylikonem i jest ok ale jeśli sie problem powtorzy wymienie boczek bo chyba samej uszczeki sie nie da dokupic.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności