Skocz do zawartości
PiotrekJ85

Wymiana osłony amortyzatora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, nie mam praktycznie na tylnych obu amortyzatorach osłony gumowej, całkiem się rozleciała, chciałbym kupić i założyć nowe osłony gumowe, czy do wykonania tej "operacji" muszę wyjmować cały amortyzator, czy da się to zrobić w jakiś inny prostszy sposób? Czy jeżeli nie ma tam tej gumowej osłony to skróci się żywotność w jakiś sposób amortyzatora? Musi koniecznie być tam gumowa osłona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guma tak zwany odbój z oslona powinien byc bo innaczej spowoduje to szybsze zuzycie amortyzatora i moze beknac sprezyna .musisz wymontowac i potrzebne ci beda sciski do sprezyn ,jest troszke roboty z tymi plastikami przy pasach trza wszystko porozkrecac i odkrecasz dwie srebne sróbki pod nimi 13mm i jedna na wachaczu ,i wzór ,!!!

Edytowane przez arni214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć amor aby wymienić te gumy.

Gdy nie ma tych gum (lub są w opłakanym stanie) to piach się dostaje w uszczelkę w której chodzi trzpień amorka i bardzo szybko zacznie ci z nich lecieć olej co jest równoznaczne z jego końcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niestety trzeba wymontować amorki :( no to trochę roboty mnie czeka ale trzeba zrobić, dzięki wielkie za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sory ze napisze nie na temat ale nie moge dodac nowego tematu.mam moze banalne pytanie ale nigdy tego nie robilem mianowicie chce wymienic sprezyne amortyzatora(passat b5 1.9tdi 130 km awx)przednia prawa(mam angliga ale to chyba bez roznicy) i pytanie jak to zrobic czy moglby mi ktos punkt po punkcie to napisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego DARIO222 trochę nie w tym dziale napisałeś, tu rozmawiamy o B4, poszukaj odpowiedniego dla twojego autka działu, a przede wszystkim użyj szukajki bo jestem pewien że temat wymiany amorów w B5 był opisywany. napisze przy okazji jaki masz model sedan czy variant bo tu na pewno jest różnica w wymianie.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisze przy okazji jaki masz model sedan czy variant bo tu na pewno jest różnica w wymianie.pozdrawiam

A niby jaka różnica??

chce wymienic sprezyne amortyzatora(passat b5 1.9tdi 130 km awx)przednia prawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć całego MCpersona, później ciągacze do sprężyn i heja, zwalasz sprężynę, wymieniasz gumy i wszystko składasz w odwrotnej kolejności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz wyjąć całego MCpersona,

O ile mi wiadomo B5 nie ma McPersona. Tylko amortyzator ze sprężyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie doczytałem opisu auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności