Skocz do zawartości
slawekm65

Czy warto zmienić B3 na B4?

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś to rozwinąć?

myślę że znacznych różnic nie ma. znalazłem coś w pewnej książce, wklejam foto: [ATTACH=CONFIG]70457[/ATTACH]

 

może tyle że b4 raczej miał chyba ocynk

a b3 nie miał??

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę że znacznych różnic nie ma. znalazłem coś w pewnej książce, wklejam foto: [ATTACH=CONFIG]70457[/ATTACH]

 

 

a b3 nie miał??

Hmm, szczególnie ostatnie zdanie mnie zainteresowało bo pisza "wzmocniono także podłużnice oraz belki zabezpieczające w drzwiach".

Mi własnie w B3 poszła tylna podłużnica i tylne nadkole naszło na drzwi...

Tylko że ten tekst to takie troche pisanie dla pisania widze, piszą tam też że jest ABS czy apteczka, które w B3 przecież też są więc nie wiem na ile tekst z tej ksiązki można brać na poważnie.

 

P.S tak B3 nie miały ocynku.

 

hmm w google odnalazłem http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/84035-Podłużnica-z-b3-do-b4 więc może i coś w tym jest.

 

Jedyne istotne modyfikacje to wlot powietrza na przednim pasie, nowe reflektory, nowe podłużnice w płycie podłogowej, zmienione belki w drzwiach i bogatsze wyposażenie seryjne obejmujące między innymi ABS idwie czołowe poduszki powietrzne.

źródło: http://www.vwgolf.pl/2008/05/25/volkswagen-passat-b4-historia-i-opis-modelu/

Edytowane przez Grzesiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od połowy "91 B3 są troszkę lepiej wzmocnione...ale na "przodku".

Zmiana nastapiła w tym samym czasie co np. dwa kierunki w zegarach...taki lift...o ile dwadzieścia lat temu tak to nazywali.

A co do o'cynku to różnie to mozna przyjmować,w B4 ocynk ładowali w takie miejsca gdzi ruda pojawia sie sporadycznie , progi były raczej z czarnej blachy, zresztą próg który nie widział lewarka może byc z najgorszej blachy i wytrzyma dłużej niż ten z ocynku połamany od lewarka.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B4 w stosunku do B3 miał zawsze w standardzie cztery zagłówki, teleskopową kolumnę kierowniczą, napinacze pasów, a także dwie poduszki (poza egzemplarzami na kraje Beneluksu).

Według informacji ogólnodostępnych w drzwi wstawiono belki wzmacniające, wzmocniono wzdłużnice i zastosowano w pełni kontrolowane strefy zgnioty, chociaż co do tego ostatniego, to nie wiem czy nie było tego też w B3.

 

konstrukcja.jpg

 

Co do ocynku, to B3 i B4 miały częściowy ocynk jak wszystkie VW z tamtego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaki przeskok przy bezpieczeństwie jest przy B4 -> B5 pewnie duży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- B3 też miał strefy zgniotu

- B3 też miał listwy wzmacniające tyle że pod listwami, w B4 są z drugiej strony (wewnątrz drzwi) i dodatkowo tylne "kotwiczą" w karoserii po zamknięciu drzwi

- progi nie są ocynkowane ani w jednym ani w drugim, w B4 ocynk jest ale nie "totalny" - gdzieś wrzucałem kolorowy rysunek z opisem które elementy mają ocynk 1-stronny, które obustronny a które wcale

-B4 ma poza wizualną zmianą pasa przedniego przekonstruowany "ryj" wewnątrz, chodzi o przednią belkę silnika (dół) i element trzymający reflektory i chłodnicę (góra). Bebechy w zderzakach wyglądają identycznie jak dla mnie, podłużnice też wg mnie są takie same.

-diesle w B4 po bodaj 1994 mają inne poduszki silnika i tu duży plus bo drgania budy są tłumione duuużo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzieś wrzucałem kolorowy rysunek z opisem które elementy mają ocynk 1-stronny, które obustronny a które wcale

o tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/556-Ocynk-w-B-4?p=598486&viewfull=1#post598486

tylko że to auto na schemacie wygląda jak b3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś ciekawego. Amerykanie zrobili test zderzeniowy Passata B4 z nadwoziem sedan wyposażonego w VR6:

http://www.iihs.org/ratings/rating.aspx?id=47

 

Przedział pasażerski nie uległ znacznej deformacji. Klatka piersiowa, głowa, szyja, prawa noga manekina nie odniosły większych obrażeń. Poważne obrażenia odniosła tylko prawa noga wskutek niedostatecznej stabilności pozycji manekina, bo siedzisko fotela przesunęło się o cal. Pewnie to wpłynęło na wynik. Ale myślę, że jak na samochód który w gruncie rzeczy pamięta koniec lat 80-tych, to jest dobry wynik.

 

Znacznie młodszy Peugeot 406 w tescie EuroNCAP wypadł dużo gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znacznie młodszy Peugeot 406 w tescie EuroNCAP wypadł dużo gorzej.

Bo auta z plastiku nie mają strefy zgniotu....niedawno znajomy policjant z drogówki opowiadał mi o Peugot'cie (modelu nie pamiętam), który zamiast metalowych błotników miał plastikowe...myślał, że to szpachla, ale później się dowiedział, że robią zderzaki i błotniki z plastiku, aby nie rdzewiały....a to nie było włókno szklane....

P.S. O zderzakach to wiedziałem, ale że się już na błotniki przerzucili to nie wiedziałem...

Edytowane przez makumba50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam silniczek....sprawuje sie?...toż to unikat na polskim rynku...

 

Standard, tz. bierze olej. Ale prosta konstrukcja, 8V, spalanie 10l/100km gazu w trasie przy załączonej klimie, miasto 12-13l/100km. Dynamika do zniesienia.

 

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:48 ----------

 

 

...P.S tak B3 nie miały ocynku.

 

Też nigdy się nie dowiedziałem czy B3 było czy ocynkowane. Jak oglądałem 10letnie Toyoty Carina czy Nissan Primera to mogę powiedzieć, że w porównaniu z moją B3, rocznik '89 to były ruiny. Korozja wychodziła w przeróżnych miejscach. W mojej B3 miałem lekko skorodowaną tylną klapę, gdzieś na odcinku 4cm na lekkim zagnieceniu i trzymało się to przez lata. Poza tym parę punktów z kropeczkami rdzy. Auto 22lata! Tyle z temacie korodowania B3, co do B4 to odniosłem wrażenie że tu już było gorzej, ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje że może nie wszystko było ocynkowane ale buda po pospawaniu pewnie była poddana galwanizacji - w 90 latach widziałem jak tak robili cinqecento.

Po to np są otwory w podłodze, progach - żeby wypłynął płyn przy galwanizacji.

Ciekawe że np roczniki 96 już raczej bardziej niż starsze korodują np na tylnych błotnikach. A może to kwestia szczęscia gdzie jeździło auto i może nawet ktoś dbał.

Japońce mają jakoś inaczej z blachą. Na dole miejscami wogóle nie ma konserwacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który zamiast metalowych błotników miał plastikowe...myślał, że to szpachla, ale później się dowiedział, że robią zderzaki i błotniki z plastiku, aby nie rdzewiały....a to nie było włókno szklane....

P.S. O zderzakach to wiedziałem, ale że się już na błotniki przerzucili to nie wiedziałem...

np Reno Clio II ;)

 

A może to kwestia szczęscia gdzie jeździło auto i może nawet ktoś dbał.

Tu bardziej bym stawiał na przygody ;)

Mój 94 i na rudą złego słowa nie mogę powiedzieć :)

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat błotniki nic nie mają do strefy zgniotu, tylko odpowiednio ukształtowane podłużnice, elementy pasa przedniego i ławy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności