Skocz do zawartości
darekguma

Zamarza zamek kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od jakiegos czasu gdy w nocy jest mroz i auto stoi na parkingu i otworze drzwi to juz ich nie idzie zamknac,to znaczy,nie blokuja sie i musze je trzymac w czasie jazdy az auto sie nie zagrzeje w srodku.Dzieki za podpowidzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie odmrażacz do zamków. A potem zamek nasmaruj wazeliną techniczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam to samo. po otwarciu drzwi nie idzie ich zamknąć, tzn trzaskam a one jakby sie odbijały i nie zamykają się. po 5-10 min jak auto się nagrzeje zamek już trzyma drzwi. i faktycznie jedyne co nam pozostaje to nasmarowanie mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mowisz o rozebraniu całego zamka bo smarowałem już różnymi paściami(bez rozbierania) i to nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nic nie daje.

A smar silikonowy? Na mokre powierzchnie pomaga. Wiem że wazelina też pomaga.

 

---------- Post added at 08:09 ---------- Previous post was at 07:43 ----------

 

Jeżeli smarowanie zewnętrzne nic nie daje (tzn. długimi pręcikami bądź rurką dopuszczającą olej w płynie) musisz rozebrać zamek. Broń boże nie stosować WD.40 ma właściwości penetrujące i wypłukujące. Towot w czasie mrozów sztywnieje. Wazelina techniczna zachowuje swe właściwości.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi jeszcze raz przesmaruje a jak nic nie da to rozbiurka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamek się nie zamyka bo zapadka (widac ja w wycięciu w ktory wchodzi bolec) ktora ma łapac tę "górną zapadkę/ramie" (te ramie ktore przesowa bolec ) nie podnosi się do góry co powoduje zablokowanie całego mechanizmu.

 

Wine za to ponosi bród i wilgoć, tak na szybko nalezy lać tam odmrażacz i poruszać (nacisnąc do dołu śrubokretem) kilka razy te zapadkę/blokadę. Powinna sie odblokować i podnieśc do góry.

 

Bez rozbieranie mozna psikac sprejem do czyszczenia tarcz hamulcowych lub WD 40 a nastepnie dobrze przedmuchac spręzonym powietrzem. Oczywiście nie zapomnijcie kapnąc tam jakiegos gęściejszego oleju bo po takim czyszczeniu mechanizm zapadki będzie chodzić na sucho.

 

Właśnie dzisiaj rano to miałem, 2 minutki i było po sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tej zmy jak byłem w górach jak przypizgało grubo poniżej zera. Spraj w silikonie a ne zaden WD40 popsikaj w mechanizm. Zatrzasnij potem otwórz i znów popsikaj. Zróba tak klika razy i masz spokój. Popsikaj tez uszczelki drzwi i ne beda drzwi przymarzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem to samo tej zmy jak byłem w górach jak przypizgało grubo poniżej zera. Spraj w silikonie a ne zaden WD40 popsikaj w mechanizm. Zatrzasnij potem otwórz i znów popsikaj. Zróba tak klika razy i masz spokój. Popsikaj tez uszczelki drzwi i ne beda drzwi przymarzac.

Dokładnie jak pisze Bartek. WD 40 jak napisałem wyżej ma właściwości penetrująco-wypłukujące czyli wysusza a nie smaruje części zamka. Efekt jest doraźny czyli działa przez jakiś czas potem zamek nie smarowany zaczyna się mocniej zużywać. Dlatego tylko silikon i wazelina techniczna (nie do rąk) ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego tylko silikon i wazelina techniczna

 

Smar w spreju też jest gicior:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystki.:) dzisiaj poproduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt:"Zatrzasnij potem otwórz i znów popsikaj" powiedz mi co chcesz zatrzaskiwac skoro ryglowanie zamka się nie wysuwa??

 

To co łapie i rygluje zamek wysuwa się do góry .. i kiedy ustrojstwo przymarznie lub złapie duzo brudu to po pociągnięciu klamki przez co blokada/zapadka schodzi w dół odblokowuje zamek i.. niestety pozostaje w takiej pozycji. Co uniemozliwia ponowne zatrzaśniecie i zablokowanie zamka.

Walenie dzwiami na chamca możecie sobie podarować, szkoda tylko dzwi i samego zamka... Najlepiej wziąśc jakiś mały śrubokręcik i rozruszać tę cholerną zapadkę równocześnie lac jakims czyściwem bądz odmrażaczem a przesmarowac lub naoliwic mozna zawsze pózniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja bym nie psikał środkiem do czyszczenia tarcz - alkohol mocno paruje i mogą sniedzieć elementy zamka.

 

Najlepszym środkiem jest ropa DIESEL

 

- wyciagnąć zamek ( troche roboty ale warto min 3 lata spokoju)

- umyć dokładnie części mechaniczne

- najwazniejszy element to zapadka widoczna z zewnatrz czyli to co

łapie rygiel z nawozia, tam gromadzi się najwiecej brudu,

- nasmarować dodatkowo wazelinką lub smarem z uwagi na lato nie ma obaw

że zamarznie zawsze można go troche z olejem wymieszac albo ropą

ja tak robię,

- zakładamy i po kłopocie

 

Takie zewnętrzne psikania bez wyciągania jest jak pchanie łańcucha

(działa chwilowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wczoraj smarowalem silikonem w spraju,wazeliną i nic,dzisiaj rano znowu trzymanie drzwi w czasie jazdy:(chyba nie obejdzie się bez rozbierania.Dzięki wszystkim za podpowiedzi.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam jeszcze jedno pytanie,czy jest regulacja docisku zamka drzwi kierowcy,mam wrazenie ze drzwi za mocno trzymią na ryglu,są bardziej wciągnięte w stosunku do drzwi tylnich,cięzej się otwierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na rygu na słupku dwie śruby gwiazdy duże - tylko pamietaj, żę przestawiamy o milimetr i testujemy... itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co pozostali w tym temacie tylko u mnie jest na odwrót jak auto się nagrzeje otworzę drzwi przez noc postoi jak jest większy mróz to rano ciągnąć za klamkę kierowcy nie mogę otworzyć drzwi czasem się uda je otworzyć jak od środka pociągnę za klamkę ale przeważnie dopiero się otworzą jak się nagrzeje auto w środku. 

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś smarować odpowiednim smarem do zamków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem konkretnych smarów mam taki smar w sprayu do styków 

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności