Skocz do zawartości
Gość wojtekyoman

Problem z plytami do nawigacji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtekyoman

mam pytanie

czy ktos wie jaka na to nawigacja i jakie plyty bedzie czytać??

 

probowalem juz z roznymi typami ale niegdy nie chce czytac

prosze o pomoc

 

pozdrawiam:)

Graphic1.jpg

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MCD i powinna czytac DX-owe płyty. Co mam rozumiec przez pojecie "nie chce czytac" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtekyoman

chodzi o to ze jak wkladam nagrane mapy tele atlas polska czechy 08, poprostu wyskakuje informacja no navigation cd czy cos takiego... chyba ze poprostu zle nagralem te plyty, skad wogole sciagnac mozna te mapy, mam orginalna mape teleatlas niemcy i ona ma 690 MB nagranych danych, a moje plyty maja nagrane tylko 250-300 mega nawet widac to na krążku... chyba poprostu zle nagrywam te plyty...;/;/ pomozcie!!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie sa Niemcy wielkie a jaka Polska ......... widac nawet na mapie, wiec pokrycie dróg jest adekwatne do objetosci płyty. Jak org chodzi, na 99% navi OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtekyoman

jak wkladam plyte ktora sam nagrywalem wyskakuje: cd error has occurred. please check cd, w jaki sposob trzeba nagrac taka plytke moze nie wystarczy zwykly nero??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wkladam plyte ktora sam nagrywalem wyskakuje: cd error has occurred. please check cd, w jaki sposob trzeba nagrac taka plytke moze nie wystarczy zwykly nero??

 

Jak i jaka plyte skutecznie wypalic dla MCD/MFD

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MCD i powinna czytac DX-owe płyty

 

Rzecz w tym że to nie jest MCD tylko RNS nonDX i DX-owych płyt (map) czytać nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzecz w tym że to nie jest MCD tylko RNS nonDX i DX-owych płyt (map) czytać nie będzie.

dokładnie, wojtekyoman, twoja navi nie odczyta płyt DX, jest przystara :(

więc o "polsce" możesz zapomnieć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam na TDK 4x nero i działa muzyka, nawigacja tez TDK 1x Clone CD z profilu Teleatlas (znajdziesz na forym gdzieś jak to i z czym) a jak nie to sie odezwij do mnie.

 

A jak Ci nie czyta albo ma problemy, daj do wyczyszczenia laseru :) i będzie grało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzecz w tym że to nie jest MCD tylko RNS nonDX i DX-owych płyt (map) czytać nie będzie.

 

 

BZDURA BZDURA i jeszcze raz BZDURA

ta navi to jak najbardziej MCD i bedzie czytała DX

 

---------- Post added at 00:21 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

 

A jak Ci nie czyta albo ma problemy, daj do wyczyszczenia laseru i będzie grało

 

laser wyczyścisz sam.opis jest na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BZDURA BZDURA i jeszcze raz BZDURA

ta navi to jak najbardziej MCD i bedzie czytała DX

 

Nie irytuj się, bo błądzisz. Do 2000 roku (o ile radio jest ori) kolor navka MFD była w wersjach A i B a Mono (czarno - niebieski wyświetlacz) to było zwykłe RNS (czyli dokładnie jak napisał SoPRaN).

 

W Passacie po lifcie pojawiły się MFD C i D i MCD. Obie już czytały DX. O ile w MFD trza nacisnąć kombinację klawiszy, by zobaczyć czy to DX, czy nie, o tyle na MCD od razu to widać. RNS bez DX nie ma napisu MCD na przednim panelu. Każde MCD z DX taki napis posiada.

 

Czyli do 2000 roku masz napis Radio Navigation System i on nie czyta płyt DX

Od 2001 roku masz napisz Radio Navigation System MCD i on czyta płyty DX.

 

 

Co do płyt - no cóż nie każda nagrywarka taką płytę potrafi wypalić... I nie na każdym nośniku ona pójdzie. To chyba tyle.

Edytowane przez Charakterek
Poprawiłem literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec 2000 roku pojawiały się już navi DX-sowe!

 

Jeśli na panelu jest napis RADIO NAVIGATION SYSTEM to navi nie czyta płyt w formacie DX

 

Jeśli jest napis RADIO NAVIGATION SYSTEM MCD/MFD to navi czyta płyty w formacie DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor.

ale tak czy inaczej taka navi (sam mam taką) służy raczej do zabawy niż do konkretnych celów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem dotyczy nawigacji MFD wer D w B5 FL, po kupnie navi nie czytała płyt z mapami, posiadam dwie nagrywane i jedną ori, mimo wyczyszczenia lasera cały czas wyskakuje informacja "CD Defekt" (wgrane jest PL menu). Pytanie moje czy to oznaka zużytego lasera czy może byc jakis inny problem. Moze ktoś ma jakieś sposoby na zdiagnozowanie co może dolegać jej lub jakies namiary na gościa który by się fachowo zajął naprawą. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez rainman777
Pisownia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyty nie są porysowane to może być wina lasera. Te navi są bardzo wybredne, dużą rolę odgrywa jakość płyty i jej ewentualne uszkodzenie/zarysowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm..

 

najlepiej będzie znaleźć jakiegoś magika, który zna się na rzeczy bo powodów z tego co się dowiedziałem może być kilka, począwszy od napędu przez optykę do samego oprogramowania/spolszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zakupione 2 płyty z PL Menu do MFD DX i druga z PL mapą. Problem polega na tym iż wkładam płytę navi coś z czytuje, i pojawnia się obrazek z wyborem opcji jedna z nich to "START oś tam coś tam (po niemiecku)" i tą opcję trzeba kliknąć prawym pokrętłem, klikam i NIC SIĘ NIE DZIEJE?

Wiecie jaka może być przyczyna??? że płyta z polskim menu nie rusza z aktualizacją ?????

Za odpowiedź na [email protected] brdzo dziękuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności