Skocz do zawartości
Gość bigkamil

MFA-jak dołożyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam podobne, na wyświetlaczu tym dużym od zegara po lewej stronie świeci napis MFA i nic poza tym. Co jest pokombinowane. Auto mam nie cały miesiąc więc nie wiem o co tutaj tak w ogóle chodzi. Proszę o pomoc. PS. Manetka wycieraczek jest bez przełączników.

Pozdrawiam. Darek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona manetka albo licznik... Elektroniczne liczniki często padają, manetki wycieraczek zresztą też... Jest gdzieś na forum opis jak dołożyć MFA... Zobacz i zweryfikuj jakie elementy masz w samochodzie; Nawet jak wymieniony tylko licznik to niewiele trzeba do działającego MFA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąśnie stąd moje pytanie jakie elementy świadczą o posiadaniu MFA w aucie? Nie mam licznika a mam tylko manetkę MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po nalepce w bagażniku, jak sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie po nalepce w bagażniku, jak sądzę.
a czego szukać na tej nalepce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest "dekoder" tych nalepek, użyj wyszukiwarki. Wyświetli Ci wyposażenie jakie auto miało wyjeżdżając z fabryki, pod warunkiem, że nie masz auta złożonego z dwóch innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forum jest "dekoder" tych nalepek, użyj wyszukiwarki. Wyświetli Ci wyposażenie jakie auto miało wyjeżdżając z fabryki, pod warunkiem, że nie masz auta złożonego z dwóch innych.

Z dwóch nie jest złożone ale poprzedni włąściciel trochę go udoskonalał, dlatego interesuje mnie jak stweirdzić czy MFA jest, był? jakie elementy oprócz licznika i manetki mogą świadczyć o jego obecności?

 

---------- Post added at 12:33 ---------- Previous post was at 12:12 ----------

 

Chętnie kupię kompletne MFA do passata 1.9 tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie kupię kompletne MFA do passata 1.9 tdi.

nie ten dział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ten dział ;)

Za "świeży" jestem żeby zakładać nowe wątki. Więc przylepiam się tutaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełny MFA wyświetla np. temperaturę na zewnątrz. Trzeba by było poszukać czy jest czujnik, czy go nie ma. No i jeszcze parę innych rzeczy. Załączam części z ETKI - przełącznik zespolony. Poszukaj w schematach - dział dokumenty - wiązki od MFA, gdzie i do czego idzie, będziesz wiedział czego Ci brakuje do prawidłowego działania.

mfa 95.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie

szukalem na forum ale nie znalazlem

moze poprostu za glupie pytanie zadam . ;p

Mam passata B3 z 92 roku

2.0 8V bez MFA.

I moje pytanie brzmi czy da sie zamontować do mojego modelu taki komputer i czy wymiana mialaby poolegac tylko na podmianie zwyklego komp. na ten z MFA i wymianie licznika ?

 

a byłem wczoraj w rzeszowie

 

Jak najłatwiej i najpewniej sprawdzić czy moje auto miało MFA? Mam dyleamt ponieważ albo ktoś wymienił licznik albo załozył tylko manetkę od MFA. jak sprawdzić czy MFA był w aucie?

zaglądając na tył licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie , przykleję się do tematu moze mi ktoś jakaś dobrą radę podsunie:)

Otóż zamontowałem sobie MFA do mojego muła, i wszystko byłoby OK gdyby nie wskazania zużycia paliwa :mad: poprostu albo zaniża jak szalony albo w galonach pokazuje !czyli w lecie w trasie srednie na MFA1 potrafi spaść do 1,3litra a teraz w jeździe mieszanej pokazuje 3,7-5,4- cała reszta wskazań jest poprawna no może oprócz temperatur bo nie mam czujników. Wszystkie klocki przełożyłem sobie sam z innego samochodu łącznie z wiazkami tyle że mój to zwykłe RP a tamten to 1,8 na wielopunkcie (elektronicznym)i tu moje pytanie : da się to jakoś regulować np.w tyle licznika tą śrubką do podciśnienia ? czy może nie pasuje toto do mojego pojazdu i nic z tego nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie zrobiłeś fotostory. Jesteś w stanie opisać co i gdzie należy dodać i gdzie wpiąć, ze szczegółami co do części. Co do Twojego pytania to być może skalowanie licznika jest inne. Może wystarczyłoby podmienić licznik z 1.8 90km tez z funkcją MFA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli w lecie w trasie srednie na MFA1 potrafi spaść do 1,3litra a teraz w jeździe mieszanej pokazuje 3,7-5,4

A gdzie podpiąłeś podciśnienie? P{rzed przepustnica czy za...? Bo np. w 2E oryginalnie jest za przepustnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie mam podobne, na wyświetlaczu tym dużym od zegara po lewej stronie świeci napis MFA i nic poza tym. Co jest pokombinowane. Auto mam nie cały miesiąc więc nie wiem o co tutaj tak w ogóle chodzi. Proszę o pomoc. PS. Manetka wycieraczek jest bez przełączników.

Pozdrawiam. Darek.

Daj namiary na PWto się zgadamy i oblukamy co tam masz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fotostory nie zrobiłem ,bo nie pomyślałem wtedy że jest takie forum:cool:ale generalnie wytargałem licznik , manetkę , i 2 wiązki(manetki i licznika)które dochodzą do skrzynki bezpieczników , poprostu są wpinane w skrzynkę. wpiełem je do swojej przełozyłem manetkę (ciekawostka ja mam kombi , tamten to sedan , manetki takie same tylko trzeba wyłamać blokadę tylnej wycieraczki!i wszystko działa:))przewody do czujników wpinamy w kostki w skrzynce , które juz są w każdym aucie nie pamiętam w które ale gdzieś mam rozpiske. Szybkościomierz przełożyłem swój i tylko założyłem do niego czujnik halla z tamtego . podciśnienie podłączone do trójnika podciśnienia serwa ,czyli tak jak w dawcy. Niestety dawca nie miał przodu więc nie mam czujników temp oleju i temp zewnętrznej , ale podłaczajac jakiś rezystor wskazania były , co prawda wirtualne ale jednak działa . tyle że wskazanie spalania jest do niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No fotostory nie zrobiłem ,bo nie pomyślałem wtedy że jest takie forum:cool:ale generalnie wytargałem licznik , manetkę , i 2 wiązki(manetki i licznika)które dochodzą do skrzynki bezpieczników , poprostu są wpinane w skrzynkę. wpiełem je do swojej przełozyłem manetkę (ciekawostka ja mam kombi , tamten to sedan , manetki takie same tylko trzeba wyłamać blokadę tylnej wycieraczki!i wszystko działa:))przewody do czujników wpinamy w kostki w skrzynce , które juz są w każdym aucie nie pamiętam w które ale gdzieś mam rozpiske. Szybkościomierz przełożyłem swój i tylko założyłem do niego czujnik halla z tamtego . podciśnienie podłączone do trójnika podciśnienia serwa ,czyli tak jak w dawcy. Niestety dawca nie miał przodu więc nie mam czujników temp oleju i temp zewnętrznej , ale podłaczajac jakiś rezystor wskazania były , co prawda wirtualne ale jednak działa . tyle że wskazanie spalania jest do niczego

dlaczego wskazanie spalania jest do niczego

przecież podciśnienie podłączyłeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał arkady4 viewpost.gif

No fotostory nie zrobiłem ,bo nie pomyślałem wtedy że jest takie forum:cool:ale generalnie wytargałem licznik , manetkę , i 2 wiązki(manetki i licznika)które dochodzą do skrzynki bezpieczników , poprostu są wpinane w skrzynkę. wpiełem je do swojej przełozyłem manetkę (ciekawostka ja mam kombi , tamten to sedan , manetki takie same tylko trzeba wyłamać blokadę tylnej wycieraczki!i wszystko działa:))przewody do czujników wpinamy w kostki w skrzynce , które juz są w każdym aucie nie pamiętam w które ale gdzieś mam rozpiske. Szybkościomierz przełożyłem swój i tylko założyłem do niego czujnik halla z tamtego . podciśnienie podłączone do trójnika podciśnienia serwa ,czyli tak jak w dawcy. Niestety dawca nie miał przodu więc nie mam czujników temp oleju i temp zewnętrznej , ale podłaczajac jakiś rezystor wskazania były , co prawda wirtualne ale jednak działa . tyle że wskazanie spalania jest do niczego

 

dlaczego wskazanie spalania jest do niczego

przecież podciśnienie podłączyłeś ??

 

 

Kolego fundil przeczytaj post nr 32:)

Edytowane przez arkady4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności