Skocz do zawartości
viking

elektryczne fotele z pamiecia

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz ja odgrzeję. Czy ktoś ma może na wymianę sterownik 3B1959760E? Zmieniam moduł z 1J0 na 1C0 i potrzebuję. 

Drugie pytanie to czy jest możliwość uruchomienia pamięci fotela bez podpinania CAN i lusterek? Fotel kierowcy mi działa ok, ale zrobiłem też pamięć po stronie pasażera, z tym że podpiąłem tylko czerwoną kostkę - zasilanie, masę i + po stacyjce. Niestety pamięć nie działa.

Co do działania skokowego fotela, bo ktoś wcześniej pisał, to trzeba go zaadaptować. Podjechać do skrajnych pozycji. Powinien zacząć działać normalnie.

A jeszcze co do CANu, to powiem Wam, że prześledziłem oba schematy dla starszego i nowszego modułu i są niemal identyczne. W obu jest CAN ale nie idzie on bezpośrednio do komfortu, tylko do sterowników w drzwiach przednich. Dopiero jak wybrałem rocznik 1999 to pojawia się schemat do wersji bez CAN (Seats and rear view mirrors with memories From October 1998). Ja mam auto z roku 2000 z modułem 3B1959760A i miało normalnie CAN i moduł komfortu 1J0.

Edytowane przez DzieX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpowie mi ktoś do której to kostki 10 pinowej,czarnej, w lewym przednim słupku mam się podłączyć ,tak aby uruchomić pamięć ? 

kostka 1.jpg

kostka 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 pionowa jest tam tylko jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja takiej wlasnie nie mam, tylko 8 pin dlatego sie zastanawiam ktora to kostka, byc moze mnie ktos naprowadzi gdzie mam tej kostki szukac. Passat 98r

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górna kostka , pin 2 i 3  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to będzie ta zaznaczona na czerwono ? 

 

kostka 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć z takiego zdjęcia dokładnie... a jeszcze jaki masz moduł komfortu, i jaki moduł pod fotelem ? bo jak masz 98rok, to daje sobie rękę uciąć że masz 1J0, i tylko z końcówką A albo B będzie działał z 1J0. jak coś mam taki z końcówką A na pozbyciu za grosze oddam, ale najpierw sprawdź, bo możesz daremnie szukać czy podłączać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki mam modul komfortu, passat 98r luty. od nowosci modul nie wymieniany .Fotel ma koncówka A  tak mi sie wydaje,bo końcowka A jest na panelu sterowania a na module od fotela nie ma zadnej koncowki. Fotele z 97r pazdziernik patrzac po dacie produkcji

 

Edytowane przez kelster2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w FLu nalezy się podłączyć do pinu 2 i 3 ( odpowiednio przewód żółto/zielony i żółto/brązowy ) w  10 pinowej kostce . Nie wiem jak jest przed liftem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotele wstawione,prawy już podłączony pod prąd lewy też , tylko została pamięć do podpięcia i odkurzaczem wszystko wyczyścić .Podczas podpinania przewodów warto fotel czymś podeprzeć,aby dobrze poukładać przewody.

moja wiazka passat.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

fotel prawy 1.jpg

fotel prawy 2.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2020 o 18:24, kelster2121 napisał:

Fotele wstawione,prawy już podłączony pod prąd lewy też , tylko została pamięć do podpięcia i odkurzaczem wszystko wyczyścić .Podczas podpinania przewodów warto fotel czymś podeprzeć,aby dobrze poukładać przewody.

moja wiazka passat.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

fotel prawy 1.jpg

fotel prawy 2.jpg

I co udało ci się uruchomić pamięć ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności