Skocz do zawartości
viking

elektryczne fotele z pamiecia

Rekomendowane odpowiedzi

CAN jest montowany od rocznika '00 , więc nawet B5 3B z końca produkcji mają CAN. Natomiast B5 3BG mają wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CAN jest montowany od rocznika '00 , więc nawet B5 3B z końca produkcji mają CAN. Natomiast B5 3BG mają wszystkie.

Czyli wynika z tego że jeśli wszystko jest ok to nie powinienem miec problemów z podłączeniem foteli Dzieki i pozdrawiam

P.S.

Musze jeszcze tylko sprawdzić fotele przy kupnie czy wszystko OK i montować

 

Fotele kupione elektryka + pamięć + grzanie siedzeń, czarna skóra/alcantara ala'kubełki

 

ale kupione z wiązką przewodów do całego auta także coś wymśle z tego

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wyciągniętą wiązkę przewodów do el. siedzeń i grzania pytanko brzmi do czego podłączyć wtyczki na końcach tej wiązki kolory wtyczek podam po południu bo musze zrobić zdjęcia. wiązka pochodzi od anglika. grube czerwone przewody poprzez bezpieczniki termiczne podłączyć należy do punktu plusa. Zastanawiam sie tylko gdzie reszte

 

wiec pytanko jest odośnie szarek kostki od strony kierowcy

97476291.th.jpg

Czy w aucie takajuż tam jest musze tylko poprzekładać piny?

i odnośnie kostek po stronie pasarzera jest ich tam troche więcej i zastanawia mnie ta kostka do airbagu czy ona przypadkiem nie jest od kurtyn? i jeśli ja nie mam kurtyn to nie będzie wywalać braku airbagu? A może trzeba mieć inny moduł AIRBAGu aby kurtyny wsadzić?

 

57988979.th.jpg

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem elektryczne fotele

Zrobiłem to tak.

Miałęm wiązkę od anglika do el. foteli. wyprułem z niej tylko zasilanie foteli. w wiązce były kable czerwone do podpięcia do punktu 30 w tablicy bezpieczników tej w głębi auta.

 

Następnie na nich były bezpieczniki termicze po 1 na każdy fotel. Następnie szło to do czerwonej wtyczki do foteli ( kabelek czerwono-niebieski). drugi kabelek to brązowy masa podpięta w słupku i idzie do wtyczki czerwonej pod fotelami.

 

I jeszcze jeden kabelek w kostce kierowcy cieńszy czarno-niebieski to ten do pamięci fotela. wchodził on do kostki różowej wypiołem go i wpiołem do juz istniejącej kostki w aucie. Niestety nie ma z drugiej strony tej kostki pinu do tego kabelka. Musze jeszcze pociągnąć.

 

Narazie zroiłem mostek ze stałym plusem. i teraz pytanie czy tak moze być na stałe? czy się nic nie stanie?

I jeszcze jedno pamięci foteli niby pamięta ale nie moge swoich zakodować tylko są poprzednie ustawienia. Jak nacisne 1 to mi ustawia jka miał poprzedni właściciel, ustawie sobie fotel pod siebie chce nacisnąć dłużęj 1 i nie moge bo od razu startuje do ustawienia poprzedniej pozycji(czytaj porzedniego właściciela) Nie moge zakodować nowych ustawień dlaczego????

Czy to ma związek z pozostałymi kostkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo musisz podłączyć plus po stacyjce do wtyczki czerwonej. Pamięć można programować tylko przy włączonym zapłonie. No i przewody CAN raczej też muszą być podpięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bo musisz podłączyć plus po stacyjce do wtyczki czerwonej. Pamięć można programować tylko przy włączonym zapłonie. No i przewody CAN raczej też muszą być podpięte.

Plus jest zmostkowany ze stałym plusem i narazie pamięc działa w tym sensie że 1,2,3 wracają ustawienia poprzedniego właściciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jeden kabelek w kostce kierowcy cieńszy czarno-niebieski to ten do pamięci fotela. wchodził on do kostki różowej wypiołem go i wpiołem do juz istniejącej kostki w aucie. Niestety nie ma z drugiej strony tej kostki pinu do tego kabelka. Musze jeszcze pociągnąć.

 

możesz dokładniej napisać jak podpoiłeś ten trzeci przewodzik?? u mnie w fotelu wychodzą z czerwonej wtyczki właśnie trzy przewody, jeden +, drudi - , a trzeci (ten cienki) będzie chyba to sygnałowy- gdzie i pod co go podłączyć?? dodam że nie mam wiązek tak jak Ty więc mam troszkę utrudnione zadanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca ułatwione bo miałem angielskie przewody, ale nie ważne juz tłumacze.

Nie pamiętam jak są we wtyczce te przewodu ale na pewno jest tak jak piszesz.

jeden przewód to + stały

drugi przewód to masa

trzeci cieńszy to plus po zapłonie własnie potrzebny jest on do zapamiętywania ustawień fotela (pamięci na fotelu 1,2,3) ja po prostu podpiłem na razie (później to zmienie) plus stały połączyłem właśnie z tym 3 przewodem który ma być po zapłonie. Czyli pamięć mam zawsze nie tylko po zapłonie- po przekręceniu stacyjki.

Ale jak mówie to rozwiązanie zrobiłem tylko na chwilke aby sprawdzić czy działa pamięć.

I tak pamięć działa tylko poprzedniego właścicila to znaczy nie moge zapisać swoich ustawień ale fotel zaczyna się przesuwać po przyciśnieciu przycisków 1,2lub3.

Do zakodowania nowych ustawień podobno ( tak czytałęm na forum) trzeba podłączyć jeszcze 2 kabelki w kostce brązowej tak zwany CAN i wtedy niby ma działać.

Ja w kostce brązowej mam jeszcze pare innych kabelków, pinów. Sądzę że są one np. do pamięci lusterek ale do tego jeszcze nie doszedłem nie mam za dużo czasu teraz gdyż żenie się 18 czerwca i sam rozumiesz :)

postaram się opisać to wszystko dokładniej po weselu ( bede robił grzanie foteli i pamięć)

I chciałbym to zrobić tak aby ktoś mógł sobie zrobić ze zwykłych kabli, chciałbym z długościami poszczególnych kabli, pinami itd. Taki manual jak zrobić sobie wiązkę do elkektrycznych foteli z pamięcią i grzania siedzeń. Ale musicie na to poczekać.

 

Część info juz jest na forum ale musze połączyć to w całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za info, i gratulacje podjęcia takiej decyzji:D

ps. pozdrów przyszłą żonę, bo pewnie się denerwuje, że wciąż broisz przy pasku....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzięki za info, i gratulacje podjęcia takiej decyzji

ps. pozdrów przyszłą żonę, bo pewnie się denerwuje, że wciąż broisz przy pasku....

pozdrawiam

dzieki :)

Jakby co to pytaj w miare możliwości i czasu przed weselem odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimnylech

mysle ze problemem nie dzialania pamieci jest czesto niezgodnoc jesli chodzi o rok auta-rok siedzen. do auta z 2002 nie podejda fotele z 2001 tj nie bedzie dzialac pamiec.warto to sprawdzic przed kupnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów!

Ja mam taki oto problem. Posiadam paska z elektrycznymi fotelami (wyglądana to, że są tam orginalnie zamontowane). Siedzenia działają, wszystko się ładnie przesuwa. Jeśli naciskam któryś z przycisków (1, 2 lub 3) zapamiętana pamieć działa i fotele ustawiają się do zapamiętanych pozycji. Problem polega na tym, że nie mogę zapisać swoich ustawień. Mam włączony zapłon i kiedy ustawię sobie fotel i przytrzymam dłużej któryś z przycisków słyszę dźwiękowe powiadomienie tak jak gdyby się zapisało. Lecz kiedy nacisnę np. 1 to fotel nie wczytuje zapamiętanej przeze mnie pozycji tylko ustawia się tak jak był zaprogramowany kiedyś przez kogoś. Może ktoś poradzi co trzeba sprawdzić lub jak to zresetować, żeby można było zapisać swoje ustawienia.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie miałem czasu zrobić pamięci jak zrobie dam znać jak to u mnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę czekał i oczywiście będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki. Jest to dość irytujące, że posiadam taką funkcję i nie mogę jej przyporządkować dla siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze kluczyk dopisać do któregoś przycisku, może wtedy zadziała, ale u mnie działa z samego przycisku też bez problemu.

Kluczyk dopisujesz zaraz po zaprogramowaniu przycisku, wyciągasz go ze stacyjki i naciskasz otwieranie na pilocie aż usłyszysz gong.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki bardzo za podpowiedź. Jutro sprawdzę czy do kluczyka będę mógł zaprogramować fotele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien nie jestem, ale wydaje mi się że Twój pasek nie posiada szyny Can. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Sprawdź wtyczkę pod fotelem, ile masz kabli podłączonych 3, czy 5.

Na wtyczce, na pinie 3 (stałe +12v), pin 5 (po wł. zapłonie +12v), pin 4 (masa -). Pin 9 i 10 są do szyny can.

Pozostałe są do lusterek i złącza diagnostycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podlacze pod temat ja mam orginalne fotele z el. pamiecia, oczywiscie jak wielu z was nie idzie zakodowac swojej pozycji, po przycisnieciu nawet sygnalu nie ma i zaraz ustawia sie pozycja poprzedniego wlasciciela, kolega ma co prawda superb ale ten sam problem i tez wszystko ma w orginale wiec musi byc to jakis bardziej zlozony problem, ja juz od roku szukam odpowiedzi na to pytanie i chyba sprubuje na krutko podlaczyc nie przez istniejaca istalacje i moze zagada ale jak bede mial wiecej czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało mi się ustawić pamięć. Zrobiłem to w ten sposób:

Włączyłem zapłon, wcisnąłem przycisk MEM OFF (nie wiem czemu tak, ale działa) nacisnąłem i przytrzymałem przycisk 1 na fotelu, po czym pochwili usłyszałem sygnał dźwiękowy. Szybko wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki i przytrzymałem przycisk otwierania samochodu na pilocie i znów usłyszałem sygnał. Zaznaczę tylko, że jak naciskałem przycisk otwierania na pilocie w celu przypisania programu, to sygnał dźwiękowy sugerujący zapamiętanie odzywał się co drugi raz (nie za każdym). Przestawiłem fotel w całkiem inną pozycję, a kiedy zamknąłem auto i następnie je znów otworzyłem, to po otwarciu drzwi fotel usawił się do pozycji zaprogramowanej wcześniej. W KOŃCU!!! Tylko zapomniałem sprawdzić, czy po naciśnięciu przycisku 1 na fotelu, zapamiętał te ustawienia. Ale w sumie to już mnie nie interesuje, bo mam przypisane swoje ustawienie do kluczyka więc to rozwiązuje sprawę.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy próbowali pomóc i podsuwali pomysły a w szczególności "pogromcy".

Pozdrawiam

Edytowane przez crommell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś znowu próbowałem podłączyć fotel kierowcy z mizernym skutkiem... powiedzcie mi co robię źle:(

podłączyłem plus i minus oraz ten cieńszy przewód z czerwonej wtyczki pod prostownik celem sprawdzenia czy fotel ożyje, oraz podłączyłem can-a z wtyczki z przewodami w słupku(skrosowane) i jedyne co mi się udało to wyskoczył mi błąd w can getway:

[ATTACH=CONFIG]68505[/ATTACH]

dodam tylko ze sprawdzałem w kanale 131 i nie było połączenia z siedzeniem...

siedzenie mam z 2001r więc może jest trudność z połączenia, ale próbowałem również z siedzeniem z 03r czyli rocznikowo by się zgadzało i też bez żadnego odezwu...

 

a więc odnośnie błędu 01336 - Grupowa magistrala danych układu komfortu - 80-00 - W jednoprzewodowym trybie pracy. Rozwiązaniem tego jest sprawdzenie połączeń z modułem komfortu a dokładniej przewodów lini can H i can L. gdy układ działa w jednoprzewodowym trybie pracy to zawsze będzie wyskakiwał ten błąd albo i inne. Sprawdzenie jakie mamy w danej chwili połączenie można sprawdzić za pomocą vaga. Opisał to artur94 w tym linku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/90958-01336-Grupowa-magistrala-danych-układu-komfortu-rozwiązanie-problemu-schemat-CAN

Edytowane przez mazio
znalezione rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności