Skocz do zawartości
viking

elektryczne fotele z pamiecia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam okazję kupić Lewy fotel od Anglika. Czy można go założyć jako Lewy w wersji europejskiej??

Nie będzie pamięci, ale sterowanie elektryczne już tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie działac ale w tym fotelu nie bedziesz miał pamieci. Pamięć jest w fotelu pasażera w angielskiej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma pytanie mam okazję kupić fotele z Passata 2000r. 1,9TDI. JA mam Paska z 2001r. Czytałem na forum że na przełomie 2000-2001r była zmiana. Przed 2000r nie było Can-a a po już był. Czy ktoś może napisać jak sprawdzić kompatybiność tych foteli z moim autkiem??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Can wchodził w 1999r, jeśli oba paski są po lifcie to nie powinno być problemu. Dla pewności dowiedz się jaki jest nr sterownika fotela z pamięcią. Jeśli fotel nie ma pamięci lub Ci na niej nie zależy to fotele pasują bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś by miał schemacik podłączenia foteli z pamięcią Passat b5 proszę o kontakt;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś by miał schemacik podłączenia foteli z pamięcią Passat b5 proszę o kontakt;)
Daj maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o szybką podpowiedz.

Mam passat-a z 2001r. i chciałbym kupić fotele z pamięcią z passata rocznik 98. Czy wiem że jest inny sterownik bez Can-a ale czy można wymienić sam sterownik i będzie działać??

Pozdraiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymienisz sterownik i odpowiednio podepniesz wiązki do elektryki auta to bedzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz.

A czy ktoś posiada schemat podłączenia foteli??

Najlepiej oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie proszę o szybką podpowiedz.

Mam passat-a z 2001r. i chciałbym kupić fotele z pamięcią z passata rocznik 98. Czy wiem że jest inny sterownik bez Can-a ale czy można wymienić sam sterownik i będzie działać??

Pozdraiam

 

Moje fotele są z 2002 r. sterownik mam z Can a potrzeba mi bez. Da rade się wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to prosze o maila, mam schemat zarówno do can jak i bez can

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. Jestem wściekły bo dziś założyłem i podłączyłem swój fotel z pamięcią i szlak mnie trafił:/ otóż fotel pochodzi z Bory 2001 i na fotelu też jest data 2001. Niestety sterownik jest z końcówką A a nie E czyli bez Can:/

Czy ktoś z forum ma na odsprzedaż sterownik z Can-busem??:/ Czy mogę prosić o przesłanie schematów foteli z Can i bez Can??

Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

panowie czy moduły 3B1959760A lub 3B1959760B będą pasować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie wstawiłęm wkońcu fotel i działa. Dodam że musiałem wymienić moduł na ten z końcówką E. Mam jednak problem bo fotel nie reaguje na kluczyki:/

Robię tak jak w instrukcji, mam potwierdzenie sygnałem że kluczyk został przyjęty ale jak otwieram auto kluczykiem to fotel nie reaguje.

Czy ktoś miał taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpaliłem pamięć fotela. :fajny

Moduł wymieniłem na ten z końcówką A wraz z wiązką czyli bez can i wsio bangla.

:bezzebow:bezzebow:bezzebow

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Cieszę się że u Ciebie te wszystko hula:)

Ja mam jeszcze jeden pomysł. Mianowicie jak się otwiera auto kluczykiem to trzeba otworzyć drzwi by fotel się przestawił. Jest to trochę dziwne bo w czasie deszczu czy wiatru trzeba stać przed autem i czekać tym bardziej że fotel najpierw się cofa a dopiero opada:/

Mam pomysł by podłączyć przy pomoc diody sygnał + z silnika centralnego zamka do mikrostyku od otwartych drzwi. co powinno spowodować iż po otwarciu pilotem komputer wykryje otwarcie drzwi kierowcy. Dioda jest po to by sygnał "-" nie szedł na przewód od mikrostyku bo spowoduje to zwarcie:/.

Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to że samochód nie zamknie się sam po przypadkowym otwarciu. Ale to niska cena :)

Mam nadzieje że komputer nie będzie wyświetlać błędu ani nie będzie załączać alarmu gdy sygnał z mikro styku trafi do modułu komfortu równocześnie z sygnałem otwierania, jeszcze przed sygnałem z krańcówki otwarcia zamka z mikrostyku wewnątrz siłownika.

Jak już to ogarnę to dam znać jakie efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu:-/

Otóż próbowałem dziś podłączyć tak jak opisalem wcześniej ale pojawil sie problem. Otóż na przewodach od silniczka centralnego pojawia się zarowno plus jak i minus i przy otwieraniu i przy zamykaniu:-( czy ktos wie jak dziala.zamek centralny w passacie i mi to opisze?

Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Zakupiłem dzisiaj fotel elektryczny od B5 ze sterownikiem 3B1 959 760 A - czyli bez CAN (chyba z 1999r.) , ja mam B5FL 2001 już z CAN-em tak ?

 

Czy ktoś ma sterownik z końcówką E (z canem) albo na sprzedaż, albo na wymianę ?

Czy mój fotel tylko grzany ma również jakiś sterownik pod sobą ? może on obsłuży elektryke, mimo, że jej nie miał ?

 

Kolejna sprawa - ja mam fotele w skórze, a kupiłem zwyklaka welur - ktoś się orientuje jak najlepiej to przełożyć ? zamienić same materiały, czy np. dół tylko, a górę całą przełożyć z mojego ze skóry ? a może tak się nie da ?

 

Mogę prosić o schemat z CAN-em jak podpiąć ? wraz z fotelem dostałem wiązkę, ale tylko do momentu, gdzie niknęła pod dywanem - koleś odciął i powiedział, że nie ma opcji, aby całość wyciągał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z Can i chętnie się wymienię.

 

Ty masz na bank Can bo Can wchodził już w 1999r.

 

Jeśli Twój "stary" fotel nie był elektrycznie ustawiany to nie obsłuży pamięci bo przecież nie ma w ogóle silniczków i przewodów, poza tym w fotelach elektrycznie ustawianych jest tylko jedno manualne pokrętło od regulacji lędźwi, w zwykłych fotelach są dwa pokrętła na boku oparcia (drugie jest właśnie od ustawiania pochyłu oparcia) więc jeśli do swoich skórzanych foteli dołożysz elektrykę to zostanie dziura po drugim pokrętle. Jeśli chcesz już koniecznie z dwóch zrobić jeden to najlepiej na stelarz elektrycznie ustawiany założyć tapicerkę skórzaną.

 

Jeśli nie planujesz podłączać pod pamięć lusterek czy kluczyka to wystarczy że do fotela podasz tylko stały plus, masę, plus po zapłonie i linię Can.

 

W razie pytań zapraszam na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności