Skocz do zawartości
viking

elektryczne fotele z pamiecia

Rekomendowane odpowiedzi

Od którego roku w Passatach były fotele z pamięcią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Paska z 1998 roku z fotelami z pamięcią, a skoro Can wchodził dopiero w 1999 więc wygląda na to że do pamięci nie jest potrzebny Can. http://otomoto.pl/volkswagen-passat-full-opcja-C28574624.html i http://forum.vw-passat.pl/threads/36879-Gwiazdka-juz-jest!-Passat-B5-2-8-V6-nowe-foto

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś ktoś z forum napisał mi że są różne fotele z pamięcią z Canem i bez niego ale nie potwierdziłem tego nigdy i nawet swoich jeszcze nie podłączyłem a nie wiem z którego rocznika są musiałbym poszukac jakiejś naklejki. Postaram sie coś z tym zrobić jak sie zacznie robić ciepło. P.S. wiesz może jak podłączyć siedzenia z pamięcią do lusterek z pamięcią trzeba przes silniczki w drzwiach? chyba tak prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz moduł pamięci? 3B1959760A czy 3B1959760E? Wg dostępnych mi schematów piny od 2 do 7 (brązowej kostki) idą do lusterek, pin 9 i 10 do modułów silniczków szyb, pin 8 do sygnału wstecznego. W paskach bez Can jest jeszcze pin 1 do lini diagnostycznej, w paskach z Can pin 1 jest pusty ale pin 9 i 10 idą również do modułu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz moduł pamięci? 3B1959760A czy 3B1959760E? Wg dostępnych mi schematów piny od 2 do 7 (brązowej kostki) idą do lusterek, pin 9 i 10 do modułów silniczków szyb, pin 8 do sygnału wstecznego. W paskach bez Can jest jeszcze pin 1 do lini diagnostycznej, w paskach z Can pin 1 jest pusty ale pin 9 i 10 idą również do modułu komfortu.

nie wiem jaki mam moduł musze sprawdzić puki mam otwarte boczki :)

a piny w lusterkach z pamięcią są aż 7 i 3 do sterowania silniczkami lustra szkła i 4 do pamięci. jak mozesz zamieśc schematy to może coś razem zdziałamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o moduł pamięci w fotelu, musisz odkręcić fotel, moduł znajduje się pod fotelem po lewej stronie przykręcony dwoma wkrętami (lub Vagiem jeśli masz połączenie).

passat B5-98.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

potrzebny mi jest jakis schemacik zeby podlaczyc predkosciomierz po zmianie z automata na manual w passacie b5 1.9 tdi 110KM 99 r chodzi mi glownie w jaki piny w kostce sie wpiac.

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich.

potrzebny mi jest jakis schemacik zeby podlaczyc predkosciomierz po zmianie z automata na manual w passacie b5 1.9 tdi 110KM 99 r chodzi mi glownie w jaki piny w kostce sie wpiac.

[email protected]

możesz pisac w odpowiednim wątku a nie ten zaśmiecać

ja kiedyś szukałem kostek moze pomoże Ci coś a reszte pytaj gdzie indziej

http://forum.vw-passat.pl/threads/109019-poszukuje-schematu-kostek-dochodzacych-do-licznika

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz moduł pamięci? 3B1959760A czy 3B1959760E?

mam taki numer modułu w drzwiach kierowcy 3B4 837 751 LC

 

przeszukuje te schematy i tak sie zastanawiam wiesz może który pin (jesli w ogóle ) w tych modułach z silniczkami odpowiada za plus po otwarciu z pilota centralnego zamka?

 

ewentualnie gdzie sa podłączane podświetlenia umiejscowione w lusterkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stinger, ale ja pytam o moduł pamięci fotela, moduł jest przykręcony do fotela od dołu. Fotel kierowcy masz z pamięcią czy bez? Jeśli z pamięcią to w fotelu kierowcy jest moduł.

 

Do lusterek elektrycznie składanych z pamięcią potrzebujesz inne sterowniki (moduły) szyb, swój 3B4 837 751 LC musisz wymienić na 1J0 (nie pamietam dokładnie całych numerów, na pewno jest na forum).

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke pomieszałem fakt ale ten numer pochodzi z mojego kombi gdzie były składane lusterka więc jest poprawny na bank ale bez pamięci niestety.

 

w kombi nie posiadam pamięcią, ale posiadam w sedanie same siedzenia (chce zamienić w przyszłości) i jeszcze nie sprawdziłem numeru bo nie wyjmowałem siedzeń jeszcze.

masz moze schematy instalacji takie jak wyżej podałeś ale do skody superb chodzi mi jak podłączyć podświetlenie zewnętrzne to w lusterkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś mozliwość aby sterownik 3B1959760E (z Can) "gadał" z K-line?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zainteresowałem tematem, ale wygada że nie ma takiej możliwości. Sterownik E nie posiada fizycznie linii K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś emulator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie znajdzie się odpowiedniego. Tutaj sprawa jest dosyć skomplikowana ponieważ zarówno sterownik A(oprócz linii K) i E podłączony jest do cyfrowej magistrali danych komfortu. Różnica polega na tym że przed 2001r ta magistrala nie jest zgodna z CAN'em. Linia K służy tylko do diagnostyki i prawdopodobnie w ogóle nie jest potrzebne jej podłączenie. Istotna za to jest ta cyfrowa magistrala po której właśnie moduł pamięci wie jaki pilot został użyty czy też steruje położeniem lusterek(bezpośrednio do modułu pamięci dochodzi informacja analogowa o położeniu luster, ale steruje cyfrowo za pośrednictwem sterowników w drzwiach).

 

Widzę dwie opcje:

- kupić moduł pamięci 3B1959760A - trafiają się na allegro lub ebay,

- zmienić cały system komfortu na po 2001 - moduł komfortu, silniki i wiązki w drzwiach, piloty, + dużo zabawy z kablami

 

Ja prawdopodobnie pójdę w drugi wariant, muszę tylko dokładnie wszystko zaplanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko uruchomić pamięć w fotelu, nie muszę mieć łączności z pilotami czy lusterkami.

 

Jeśli kupię 3B1959760A będę musiał nieco pozmieniać w kablach w fotelu, ale wydaje mi się że jest to do zrobienia.

W drugiej opcji prócz modułu komfortu i sterowników szyb do wymiany będzie chyba również sterownik silnika, licznik, i kilka innych sterowników które komunikują się po Can.

 

Czy moduł 3B1959760A wystepował w skodzie Superb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chwile czasu mam zamontowane w Passku elektryczne fotele wraz z pamięcią. Nie mam możliwości zapisania swoich ustawień. Za każdym razem po naciśnięciu 1, 2 lub 3 przywoływane są ustawienia poprzedniego właściciela. Inicjowanie fotela nic nie daje, wykonałem to wg instrukcji zima18

A inicjowanie systemu pamieci po odlaczeniu wyglada w ten sposob:

1. otworz drzwi kierowcy

2. wlacz zaplon

3. przesun siedzisko maksymalnie do przodu i w gore

4. przesun oparcie maksymalnie do przodu

 

System pamieci w ten sposob zostanie na nowo zainicjowany i mozesz wprowadzac swoje ustawienia do pamieci

 

Mam takie pytania:

Czy fotel musi wiedzieć w jakiej pozycji znajdują się drzwi kierowcy(zamknięte - otwarte) oraz przy zapisywaniu swojej pozycji fotela co ma "piknąć" fotel czy licznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Chwile czasu mam zamontowane w Passku elektryczne fotele wraz z pamięcią. Nie mam możliwości zapisania swoich ustawień. Za każdym razem po naciśnięciu 1, 2 lub 3 przywoływane są ustawienia poprzedniego właściciela. Inicjowanie fotela nic nie daje, wykonałem to wg instrukcji zima18

A inicjowanie systemu pamieci po odlaczeniu wyglada w ten sposob:

1. otworz drzwi kierowcy

2. wlacz zaplon

3. przesun siedzisko maksymalnie do przodu i w gore

4. przesun oparcie maksymalnie do przodu

 

System pamieci w ten sposob zostanie na nowo zainicjowany i mozesz wprowadzac swoje ustawienia do pamieci

 

Mam takie pytania:

Czy fotel musi wiedzieć w jakiej pozycji znajdują się drzwi kierowcy(zamknięte - otwarte) oraz przy zapisywaniu swojej pozycji fotela co ma "piknąć" fotel czy licznik?

 

 

Też tak miałem u siebie jak nie miałem podłączonych lini k i L podłączyłem te linie na chwile kiedyś bo miałem troche czasu i zapisałem ustawienia fotela i działa pamięta moje ustawienia. Ale fotel nie jedzie sam do ustawień zapisanych tylko musze trzymac przycisk. Poprzednio fotele jeździły do zapisanych ustawień poprzednika same a teraz musze trzymac. k i L line nie podłączone ale pamięta ustawienia foteli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak miałem u siebie jak nie miałem podłączonych lini k i L
Rufus110hp ma paska z 1998r. = brak CAN.
Nie mam możliwości zapisania swoich ustawień.
Jakie przewody masz podłączone i jaki masz moduł pamięci w fotelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rufus110hp ma paska z 1998r. = brak CAN.

Jakie przewody masz podłączone i jaki masz moduł pamięci w fotelu?

 

faktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności