Skocz do zawartości
luqaswagen

Przekaźnik ABS-u w Passacie - nietypowo :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z abs-em w moim passacie B4 vr6 (rok 95)

Wszystki objawy mówią że to jest wina przekaźnika który nie załącza się zawsze, tylko w momencie kiedy się zagrzeje to wtedy jest ok.

 

I teraz moje pytanie, gdzie jest przekaźnik ABS-u, ok wiem że to powinien być nr. 79 lub też 179 i inne, ale ja takiego nie mogę znaleźć w mojej skrzynce bezpieczników/przekaźników, powinien być powyżej podstawowych bezpieczników ale powyżej nic takiego nie ma :/

Moja skrzynka wygląda tak:

http://pics.tdiclub.com/data/3210/CEII_Fuses.jpg

 

Jak widać nie ma tam przekaźnika nr. 79 ani podobnego, który odpowiadałby za ABS :/

 

Proszę pomóżcie !!!

CEII_Fuses.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć skrzynkę bezpieczników z zaczepów, tam głębiej i wyżej będzie reszta przekaźników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno, i tak też widziałem, że przekaźniki dodatkowe w tym abs-u sa bezpośrednio nad skrzynką podtawową, niemalże przyczepione do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie zrozumiałeś (albo ja nie rozumiem;) ), jak wyciągniesz z zaczepów skrzynkę bezpieczników, to tam dalej, głęboko i wysoko, prawie przy ścianie grodziowej będzie jeszcze jeden rząd przekaźników, to nie ten sam rząd co "nad skrzynką bezpieczników" widoczny na Twoim zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie chyba wina przekażnika - miałem podobne objawy . Na zimnym Ci się wyłącza abs a jak się silnik zgrzeje to zaczyna działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja mam taki sam objaw, co VAG Ci krzyczy?

 

Wyjmij tą skrzynkę z bezpiecznikami i przekaźnikami i za nią będziesz miał przekaźniki od ABS-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 07:56 ---------- Previous post was at 07:55 ----------

 

To nie będzie chyba wina przekażnika - miałem podobne objawy . Na zimnym Ci się wyłącza abs a jak się silnik zgrzeje to zaczyna działać?

 

Tak dokładnie tak jest, trochę się pokręce po mieście lub wyjadę w trasę i po jakimś czasie kontrolka gaśnie, ale zawsze na początku dnia kiedy pierwszy raz odpalam auto i ruszam świeci się :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie (tylko ze w B3) byl jakis sterownik od abs-u pod tylną kanapą. W B4 1,9TD tez jaes pod siedzeniem tylnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zlikwidowałem ten problem . Co prawda po wydani kupy kasy na elektroników , podłaczanie pod vaga , itp itd . Każdy rozkładał ręce . W końcu sam sobie zrobiłem . Zakładam , że pompę abs masz firmy ATE tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładam , że pompę abs masz firmy ATE tak?

 

Tak dokładnie pompa ATE czy to coś złego wróży ??

Jeśli możesz to napisz krótko w jaki sposób naprawiłeś w swoim passacie ABS.

Zapewne wielu użytkowników B3 i B4 ma podobne objawy/problemy.

Z góry bardzo dziękuję.

 

Aha znalazłem w końcu ten przekaźnik 79 faktycznie, konkretnie był schowany, dziś go wymienię i sprawdzę czy to pomoże. Są tam jeszcze dwa przekaźniki o numerach 179, czy może ktoś wie za co one odpowiadają ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak adams rozwiązałeś problem ? Czy jeżdziesz bez abs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jak adams rozwiązałeś problem ? Czy jeżdziesz bez abs?

No właśnie, miałeś ode mnie przekaźniki pożyczyć :D zapomniałem o tym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę bez ABS, na dniach podmienię przekaźniki i zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szykować 200pln-ów :( . Ja oczywiście ( jak to Polak ) musiałem najpierw wydać ok 300 zł na czujniki - bo najpierw je pokazywał vag , potem na elektryków - magików około 250zł . Jeżeli jakis magik wam wciska , że to wiązka między komp. abs a pompą to odrazu go:505: Albo , że to taśma , która znajduje się w pompie przy elektrozaworach :mad: . Na końcu pokornie kupiłem pompę , sam sobie zmieniłem , odpowietrzyłem i śmigam z abs-em. Aha trzeba uważać przy zakupie na aledrogo.pl - są 3 rodzaje tych pomp . Ja o tym nie wiedziałem i musiałem kombinować - wyszarpać to co potrzebne a resztą zajęli się kolesie z wózeczkiem :) . Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka pompe jesli pokazuje Ci ze czujnik sa uszakodzone a miernik ze sa ok to pompa do wymiany. Mam taka na 100% sprawna odezwij sie do mnie jesli potrzebujesz. Daje gwarancje rozruchowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmieniałem dzisiaj przekaźniki i dalej **** :/ jak było tak jest...

 

dzięki życzliwości kolegi zuczek dostałem cennego linka ;)http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=81124

 

jak będę miał troszkę czasu to zabieram się do roboty ;)

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to co ruskie piszą . Powodzenia!

 

A Ty zuczek chciałes ode mnie kupić niesprawną - naprawiasz je czyli

Edytowane przez kuban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ja szukam uszkodzonej ale z sterownikiem pod spodem. Pisze prace magisterska i potrzebna mi taka. A szkoda mi moja sprawna rozbierac;) ale jak nie znajde to czego sie nie robi dla nauki :D hehe.

I tak naprawiam roznego rodzaju pompy abs, liczniki, klimatroniki i inne wynalazki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grubeuszmp

panowie podpowiedzcie mam taki sam objaw czyli wymieniac pompe i jest po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności