Skocz do zawartości
Gość Malek25

zmiana climatic na climatronic w b6 3c

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie. zajżyj do linka z 2-giego posta w tym temacie... dochodzą jeszcze czujniki w każdym nawiewie + czujnik nasłonecznienia. ale koszta są chyba do zniesienia ;-)

 

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:32 ----------

 

a poza tym jak już to robisz to fajnym bajerem jest mieć już panel od CC (bez wyświetlaczy temperatury) można go potem połączyć z rns 510/rcd 510 (chyba niektóre inne radia i nawigacje też to mają) i masz wizualizację klimy na wyświetlaczu radia/navi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wziąć instalacje do dodatkowych czujników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIe ktos moze gdzie takie cos robia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że instalacja jest ta sama poza dodatkowymi czujnikami. Problem jak je dołożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie wsadzić wyjąć lub odwrotnie i nawet ruszanie nie pomoże.

Jest kilka czujników które są raczej banalne do dołożenia ale pozostaje napęd klap bezstopniowa regulacja wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienisz nagrzewnice ze sterownikiem to to o czym piszesz masz załatwione. Ma ktoś fotkę sterownika climatronic od tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m3iaz podmieniał na wersję z CC i zabawy co niemiara. Więc taki swap tez pewnie będzie pracochłonny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zabawa zabawą, ja i tak mam samochód rozłożony na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeszcze wymiana deski rozdzielczej.

Inna jest w wypadku climatica a inna w climatronicu (dodatkowa "dziura" na szybę i czujnik nasłonecznienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę zakładał w weekend klimę do golfa V bez klimy wogóle. porobię zdjęcia i przemyślenia umieszczę gdzieś tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem nagrzewnicę climatronic na climatic. Jest to do zrobienia przy posiadaniu odpowiednich części, ja miałem je z angielskiej nagrzewnicy. Mam tylko jeden problem bo przesłona zasysania powietrza (dwór, wnętrze) działa na odwrót. Może ktoś z Elsą sprawdzić jak kable pozamieniać, żeby dobrze było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcem wymienić diody na climatronicu od passata CC, czy ktoś się orientuje czy jest możliwość wymiany ? czy łatwo się tam dostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpadel w łapę i odkopujemy.

Jestem świeżo po przekładce z climatica na climatronica (w passacie z mojego opisu) i powiem że nie taki diabeł straszny jak go malują. Jeśli się kupi się deskę i nagrzewnicę z których nikt nie skanibalizował czujników temperatury, to do dokupienia zostaje tylko czujnik jakości powietrza. Starą deskę, jeśli jest ok, można łatwo sprzedać magikom którzy robią przekładki. Ja swoją wystawiłem trochę za tanio - 900 i sprzedałem w ciągu jednego dnia. W sumie koszty imprezy zamknęły się kwotą 1500 + 4 dni dłubania.

 

Przed rozpoczęciem zabawy trzeba koniecznie sprawdzić w sterowniku silnika czy jest możliwość zakodowania climatronica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy zakupie auta nie pomyślałem i kupiłem model z manualem.

podczas skanów spostrzegłem że,silnik ma zakodowaną Climatic,jest tam też opcja manual do wyboru,jak na załączonym zdjeciu,panel zainstalowany to zwykły manual jak na drugim zdjęciu.

klima niby działa ,ale wydaje mi się że nie z pełną mocą.

W gateway jest zakodowana tez automat ,brak kompresora AC,,skan żadnych błędów nie pokazuje.Zastanawiam się czy może ktoś zamienił uszkodzony panel Climatic na manual,ale nie jestem pewien czy to będzie działać.
Probówałem znaleźć po kodach wyposażenia ale nic o klimie tam nie ma,zalączona fotka

Czy Climatic ma centralny otwór wentylacyjny pod szybą?To mogło by mnie troszkę nakierować.

czy jest możliwość znalezienia konkretnej części po vin?

 

B4EEF786-40D9-485B-A2AC-F076A63E24CA.jpeg

C79FA9B0-5AD9-4F90-BA2E-AAA47143A5C1.jpeg

1348279B-B727-4D50-B1F9-8DF9A535BE0B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

climatic=manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

co dokładnie potrzeba z gratów by z climatica przejść na cilmatronic Passat CC przedlift?

Address 08: Auto HVAC (J301)       Labels: 3C8-907-336.clb
   Part No SW: 3C8 907 336 AJ    HW: 3C8 907 336 AJ
   Component: Climatic      H14 0305  
   Revision: 00009001    
   Coding: 0000001002
   Shop #: WSC 05311 115 12345
   ASAM Dataset: EV_Climatci A01005
   ROD: N/A
   VCID: 75E06EDBD40713E9CA-8020

Edytowane przez alexsat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deskę, nagrzewnicę, panel, kawałek wiązki (najlepiej kupić z nagrzewnicą) i kilka czujników temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet deske?to jaka musi być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności