Skocz do zawartości
prego

Olej - wymiana na pełny syntetyk z półsyntetyka lub mineralnego

Rekomendowane odpowiedzi

OLEJ !! najwazniejsze zeby nie zmieniac oleju co wymiane !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrutnie podpinam sie pod temat:)

Mam Pasia 1995 1.9tdi 1z ponad 200tys przebiegu leje go (semi Mobil1 10w40 do turbo diesel) Silnik smiga pieknie, czy jest sens zmieniac na pełny syntetyk???

Czytalem troche o tym i nie jestem do konca przekonany.

Czy ktos to robil jakie efekty idt???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem początku więc proszę o dalekoposuniętą wyrozumiałość. Mam passacika b5 z 1999, silniczek 1,9 TDI AVG ,przebieg dobija do 200 tyś; i z tego co wiem to jeżdził na ELFie semisynthetic 10w40 i tym go zalałem ostatnio; czy jeżdzić dalej na tym oleju czy może zmienić na coś innego? jeśli tak to na co?? z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie jezdzic na 10w40 albo sprobowac jedna zmiane 5w40. jesli ubytek bedzie minimalny to pozostac przy 5w40, jesli bedzie bral troche duzo to wrocic do 10w40 lub zalac syntetyk 5w50. z olejami mozna kombinowac w nieskonczonosc. 10w40 to taki olej ktory nie szkodzi i nie polepsza. stosunkowo tani i do normalnej jazdy bez szalenstw jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam to jaki olej dobry jest do "szalenstw"???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motul 300V 15W50 :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Motul 300V 15W50

 

hehe :) olej drozszy od silnika

 

Pytanko mam to jaki olej dobry jest do "szalenstw"???

 

sprecyzuj "szalenstwo" to dostaniesz odpowiedz dotyczaca oleju.

Edytowane przez souler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko mam to jaki olej dobry jest do "szalenstw"???

 

jezeli myslisz o swoim samochodzie...to urzycie slowa "szalenstwo" jest juz szalenstwem w stosunku do Twojego silnika.

 

temat oleju byl juz tyle razy walkowany, ze mi sie juz niedobrze robi a moderator powinien kasowac takie tematy. SMIETNIK !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FMOne

Witam,

 

nie wiem czy dobrze zrobiłem...

prawie 2 lata temu kupiłem Paska który jeździł przynajmniej 2 wymiany oleju na Mobilu 15w-40 - mineral (poprzedni właściciel)

 

po paru miesiącach zmianiłem na Mobil Super S Turbo Diesel 10W-40 (teoretyczny przebieg był 162kkm), i było ok, autko lepiej chodziło i dobrze odpalało przy temp -20 !!

 

wczoraj przy 185kkm zmieniłem na Mobil 1 Turbo Diesel 0W-40 ( http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/EUXXPLPVLMOMobil1_Turbo_Diesel_0W-40.asp ), nie wiem czy to dobry pomysł (zobaczymy za parę dni/tygodni)

 

i albo mi się wydaje, albo rzeczywiście coś się zmianiło, a mianowicie

- silnik odpala jak odpalał, bo i lepiej już chyba nie mógł :D

- ale chodzi ciszej

- mniejsze drgania (przy ok 900obr, wcześniej potrafił trochę "merdać" autem)

- i co najwazniejsze wydaje mi się że ma lepszego kopa !!?? czy to możliwe ?? bo wydaje mi się że różnica jest bardzo duża !!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- ale chodzi ciszej

- mniejsze drgania (przy ok 900obr, wcześniej potrafił trochę "merdać" autem)

- i co najwazniejsze wydaje mi się że ma lepszego kopa !!?? czy to możliwe ?? bo wydaje mi się że różnica jest bardzo duża !!??

 

no to przeciez nie po to ja i kilka innych osob zaleca lanie najlepszego mozliwego rozwiazania, zeby kogos naciagac na syntetyk, tylko z oczywistych powodow, ktorych czesc wymieniles. zalales to smigaj. silnik sie umyje, zwlaszcza pierscienie i popychacze. gdyby ubytki oleju ci przeszkadzaly to zalej 5w40 i w droge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem Wam tak.Kupiłem półtora roku temu autko,właściciel mówił mi ze lal tam Mineralny!! Zmieniłem szybko w porozumieniu z mechanikiem na półsyntetyk.Jest ok,po zrobieniu 10tyś wpadło mi do głowy by jednak zalać pełen syntetyk Motul(nawet zakupiłęm takowy u kolegi z forum).Gdy pojechałem do mechanika(ten który mi polecił zmienić olej z Minerala na półsyntetyk) nakrzyczał prawie na mnie...że tak już NIE WOLNO,wypłucze mi syf z silnika.Ktoś tak już zrobił,mimo JEGO zakazu i po 7tys km wrócił do niego,generalka silnika .... podobno właśnie syntetyk zrobił swoje :/ :/

Sam już nie wiem co robic :/ :/ i jeżdze dalej na półsyntetyku,Mobil 1 SuperS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem Wam tak.Kupiłem półtora roku temu autko,właściciel mówił mi ze lal tam Mineralny!! Zmieniłem szybko w porozumieniu z mechanikiem na półsyntetyk.Jest ok,po zrobieniu 10tyś wpadło mi do głowy by jednak zalać pełen syntetyk Motul(nawet zakupiłęm takowy u kolegi z forum).Gdy pojechałem do mechanika(ten który mi polecił zmienić olej z Minerala na półsyntetyk) nakrzyczał prawie na mnie...że tak już NIE WOLNO,wypłucze mi syf z silnika.Ktoś tak już zrobił,mimo JEGO zakazu i po 7tys km wrócił do niego,generalka silnika .... podobno właśnie syntetyk zrobił swoje :/ :/

Sam już nie wiem co robic :/ :/ i jeżdze dalej na półsyntetyku,Mobil 1 SuperS.

 

 

zmien mechanika bo sluchanie jego pierdol przypomina sluchanie "baby z magla".

 

CHLOPIE !! czytales wogole istrukcje obslugi swojego samochodu ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z kolei z opinia, ze jezeli auto jezdzi dlugo na polsyntetyku badz minerale to lanie syntetycznego jest poprostu strata pieniedzy. Nie szkoda mi paru groszy wiecej wiec leje taki jak trzeba ale chcialbym poznac opinie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pimpciak chlopie !! lanie do AWXa polsyntetyka albo o ZGROZO !! minerala to proszenie sie samemu o zarzniecie silnika !! COZA DEBIL zalal go mineralem !!

 

 

...ja bym zrobil TAK. Zalal bym syntetykiem i popatrzyl czy bierze olej (PALI) a nie jakies durne wycieki. Jesli wszystko OK zostan na syntetyku.

 

...ludzie to maja posrane pomysly, instrukcja mowi jasno a sluchaja debili mechanikow !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj też odebrałem swojego paska 1,9 tdi 130 koni i też mi zalali Mobil Super S Turbo Diesel 10W-40 (10W40). I nie wiem czy jutro do nich nie zadzwonić i ich nie zjeb.... Przejechane mam ok 310.000 może dlatego wywnioskowali że może taki olej trzeba zalać. Panowie co radzicie dzwonić niech oddaja kase albo wlewają 5W40 i dopłacę rónice czy zostawić????? Acha i co znaczy w oznaczeniu paska AWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.ja bym zrobil TAK. Zalal bym syntetykiem i popatrzyl czy bierze olej (PALI) a nie jakies durne wycieki. Jesli wszystko OK zostan na syntetyku.

A jeśli będą wycieki,będzie palił olej to co byś zrobił w tym wypadku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co radzicie dzwonić niech oddaja kase albo wlewają 5W40 i dopłacę rónice czy zostawić?

Jechać i niech wymieniają. A dopłacić to oni Tobie powinni za stracony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Pasia 1995 1.9tdi 1z ponad 200tys przebiegu leje go (semi Mobil1 10w40 do turbo diesel) Silnik smiga pieknie, czy jest sens zmieniac na pełny syntetyk???

 

Byłem ostatnio w sklepie po części i przy okazji zapytałem się o oleum gość poleca jakiś GM 10w40 lałem taki tylko minerał 15w40 do polo 1,9 SDI do nissana 2,0D i wlałem do passka, ale to dlatego że nie byłem pewien za jego stan na bagnecie miałem jakieś drobinki smaru (czy czegoś) no i poprzedniego ubywało.

 

Minerala nie ubywa i chyba silnikowi nie szkodzi, ale teraz chciałbym nalać półsyntetyk żeby deczko poprawić kulturę pracy zimnego silnika

 

Co sądzicie o tym oleju nie mam żadnych jego parametrów

Cena ok 70zł jeden i drugi

 

Taki jak ten w aukcji

DSC00338.JPG

DSC00339.JPG

Edytowane przez eNcoM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wlałem do passka

 

Minerala nie ubywa i chyba silnikowi nie szkodzi, ale teraz chciałbym nalać półsyntetyk żeby deczko poprawić kulturę pracy zimnego silnika

 

Co sądzicie o tym oleju nie mam żadnych jego parametrów

Cena ok 70zł jeden i drugi

 

no chyba cie straszy. co ty heblem sdi jezdzisz czy porzadnym tdi? mineralny? szanuj sie czlowieku, bo szkoda mi tego motoru. 10w40 gm. oplowski olej najlepiej lac do opla. cena niestety nie jest wyznacznikiem jakosci. bardzo sredni sredni olej. valvoline zalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli będą wycieki,będzie palił olej to co byś zrobił w tym wypadku??

 

w takich wypadkach kupuje sie na allegro uzywke silnik i sie wymienia...bron boze remontuje !!

 

Cytat:

Napisał wicher123

A jeśli będą wycieki,będzie palił olej to co byś zrobił w tym wypadku??

 

sofcik.. najlepiej w tuneup

 

pozdro

 

...aaa co ma piernik do wiatraka ??

 

NIE DEMONIZUJ w tune-up nie ma cudotworcow, softem nie uszczelniaja silnikow !!

 

Byłem ostatnio w sklepie po części i przy okazji zapytałem się o oleum gość poleca jakiś GM 10w40 lałem taki tylko minerał 15w40 do polo 1,9 SDI do nissana 2,0D i wlałem do passka, ale to dlatego że nie byłem pewien za jego stan na bagnecie miałem jakieś drobinki smaru (czy czegoś) no i poprzedniego ubywało.

 

Minerala nie ubywa i chyba silnikowi nie szkodzi, ale teraz chciałbym nalać półsyntetyk żeby deczko poprawić kulturę pracy zimnego silnika

 

Co sądzicie o tym oleju nie mam żadnych jego parametrów

Cena ok 70zł jeden i drugi

 

RANY BOSKIE !!

 

...ludzie to na sile probuja zarznac wlasne silniki...NAaaŚMIERC !!

 

Jak wol stoi w instrukcji PELEN SYNTETYK, to jeden z drugim leja jakies wynalazki, wydumki durnych mechanikow-sprzedawcow, a potem jecza na forum-zasmiecaja-dupe truja, ze im klekot oleum bierze-pali !!

...a potem jaaa ZUSE sie wnerwiam, ze musze te brednie czytac i uswiadamiac ludzi w stosownym wieku, a i moderatro w umysl zachodzi, czy takowe brednie kasowac czy jeszcze z przymrozeniem oka traktowac !!

Edytowane przez zuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności