Skocz do zawartości
prego

Olej - wymiana na pełny syntetyk z półsyntetyka lub mineralnego

Rekomendowane odpowiedzi

Kup półsyntetyk spełniający normę dla pompowtrysków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taak tylko jest taki?

znalazlem millers oil xfe-pd pisze ze polsyntetyk do pompowtryskow 505.01 ale jest tam tez napis 5w40 a to przeciez klasa pelnego syntetyka ;)

 

polsyntetyk to 10w40 z tego co sie orientuje... no chyba ze sie myle, czlek sie ciagle uczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup półsyntetyk spełniający normę dla pompowtrysków...

 

aaa TO nowinka !!

 

wulki TYLKO SYNTETYK, olejem polsyntetycznym ZAJEDZIESZ silnik !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupowałem dla kolegi yogiboy półsyntetyk spełniający normę 505.01 A zwie się on tak Valvoline DuraBlend Diesel 5W 40 półsyntetyk. Już tydzień na nim jeździ. Silnik zaczął pracować ciszej i wycieków brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już tydzień na nim jeździ. Silnik zaczął pracować ciszej i wycieków brak

 

 

hehe... ciszej nie znaczy lepiej. A wycieki, noo fakt lepiej nie miec wyciekow niz zarznac silnik kiepskim olejem !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olejem polsyntetycznym ZAJEDZIESZ silnik !!

Radku raczej samego motorka się nie zajedzie, tylko pompki ale to i tak niemały wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wullki, spokojnie zmieniaj na pełn, ostatnio poczytałem trochę o olejach:

1) za własności myjące odpowiada wskaźnik TBN (mg KOH/g) jest to zdolność do neutaralizacji kwaśnych produków spalania, które powodują korozję chemiczna poprzez zasadę (wodorotlenek potasu - KOH) tak naprawdę to nie wymyje silnika z osadów porówanaj zawartość waha się 9(10)-13 mgKOH/g oleju taka różnica nie spowoduje jak to niektórzy piszą wypłukania silnika i rozszczelnienia

2) na forum nikt nie pisze o lepkości kinematycznej przy 150 stC i obciążeniu ścinanjącym HTHS (rzeczywiste warunki pracy oleju) to panie i panowie mówi o zdolności utrzymywania filmu olejwego np. pomiędzy tuleją a pierścianiami (wartość 3,7 mPas - b. dobra np. Mobil 1 0w-40 taki mam)

3) już ktoś na forum o tym pisał - olej syntetyczny produkuje niewiele marek należy sprzawdzić można pobieżnie przyjąć że wszsytkie 0W-... są syntetykami (czytaj powstałymi przez syntezę węglowodorów) niewiele firm robi syntetyczne 5W-... w często bazą są oleje mineralne!!! poddane krakingowi (jak pisze na butelce HC - to właśnie ten proces) spełniają normy jakościowe i dlatego producenci piszą olej sysntetyczny ale na bazie mineralnych

to tyle jeżeli ktoś się nie zgadza to możemy podyskutowć

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak klepiecie o tych olejach, ale bez ladu i skladu. masz zalac 5w40 [5w30 w przypadku mobila] z norma 505.01 i nie pytaj wiecej o nic, bo wprowadzasz sam sobie burdel w mysleniu.

 

rozszczelnienie silnika? a ja cale zycie myslalem, ze uszczelki to sa wymienne i zuzywaja sie...

 

wiekszosc olei z norma 505.01 to polsyntetyki z nazwy, choc maja wlasciwosci syntetykow, ale ich specyficzny sklad nie pozwalal kiedys na kwalifikowanie ich do syntetycznych. obecnie mobil i motul produkuja juz pelne syntetyki z norma 505.01.

 

140tys km to pryszcz, a nie przebieg. mam w rodzinie avb z przebiegiem 230kkm. zalany oczywiscie valvoline. pamietaj, ze w prawie kazdym warsztacie zaleja ci z miejsca 10w40, niezaleznie od marki auta i silnika, bo brak im elementarnej wiedzy na ten temat, a do serwisowek nie chce im sie zagladac. niestety kowalstwo sie szerzy...

 

zadzwon do kolegi elemenateur z dzialu sprzedam i zamow sobie motula. silnik odzyje i nigdy wiecej nie bedziesz mial watpliwosci czym zalewac swojego obecnego tidiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spox, dzieki wszystkim za posty, szfagier mi dowiezie za jakis czas oryginalny taki jak leja w vw z norma 505.01, postaram sie pozniej zapodac nazwe i jak sie klekot ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klekot Ci sie odwdzieczy za syntetyk :)

bedzie dlugo i raznie wcinal "gnojowke" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klekot Ci sie odwdzieczy za syntetyk

bedzie dlugo i raznie wcinal "gnojowke"

Kolega z tego względu zalał półsyntetyk bo auto na nim już jeździło jak go kupił a dwa, że ma już sporo na liczniku. Wg mnie ważne, że norma jest spełniona. Osobiście też bym lał syntetyk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a jak sie sprawa ma do silnika troche starszego, na pompie wtryskowej?

przebieg 270tys, zawsze lany aral semi10w40.

juz prawie kupilem motula10w40, ale mnie ten temat troche "zawahal".

 

 

pozdrawiam

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sie sprawa ma do silnika troche starszego, na pompie wtryskowej?

 

Wał śmiało full syntetyk, nie powinno się stać nic złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po polsyntetyku syntetyk nie wypluka mu syfu z silnika np, w podstawiacze chydrauliczne?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leję do swego paska Castrola 5w40.

 

Spełnia tą normę 505.01.

 

Sprowadziłem go jakiś czas temu z Niemiec - na stanie licznika 230k km. Aktualnie przejechałem nim 10k km. I powiem, silnik chodzi pierwszorzędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak bardziej ogolnie, to jaka jest roznica w ukladzie smarowania, dla silnikow na pompowtryskach a na pompie wtryskowej?

i skad bierze sie rekomendacja na olejach - przeznaczony do silnikow na pompowtryskach?

 

pozdro

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka jest roznica w ukladzie smarowania, dla silnikow na pompowtryskach a na pompie wtryskowej?

 

pompki "napedzane" sa z walka rozrzadu i wlasnie miejsca styku i nacisku elementow napedzajacych z pompkami sa poddawane poteznym silom. zeby przeciwdzialac zerwaniu filmu olejowego w tych miejscach, vw opracowalo specjalny sklad olei do pd. mozesz jezdzisz na oleju bez normy, ale wczesniej lub pozniej zemsci sie to z podwojna sila.

 

w zwyklej pompie wtryski nie maja zwiazku z walkiem rozrzadu wiec nie potrzeba tak wysrubowanej normy. wystarczy 505.00.

 

34820541.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie o takie uzasadnienie mi chodzilo.

autorytatywne stwierdzenie, ze nic sie nie powinno stac, poparte intuicja to troche za malo, dla tak malego zysku i ogolnie braku potrzeby.

w takim razie wracam do "dobrego" motula. .. oczywiscie w wypadku mojego silnika.

 

pozdro i dzieki za info

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam juz oliwe, przywieziono mi... i zas sie zastanawiam bo to nie 5w40 a 5w30 longlife III niby to samo ale do dluzszych przebiegow, oryginalny olejek z niemieckiej stajni, tylko ta norma to nie 505.01 a VW Norm 504.00 / 507.00 ... lac czy nie lac? ;) tak czy siak jutro musze jakis lac bo juz przeginam na tym 10w40 i serwis 'buczy'

 

mam jeszcze austriacki filtr oleju KH1 0X143 038 115 466 o ile wogole dobrze odczytalem, w opakowaniu jeszcze dwie gumowe uszczelki - nie wiem czy taki wogole pasuje do mojego klekota no ale i olej i filtr dostalem wiec szkoda tego nie sporzytkowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem jak ty nie wiem na czym auto jezdziło przed sprowadzeniem ale po sprowadzeniu zalałem przez niewiedze jakis mobil półsyntety naprawiłem bład dopiero po 14 tys km, zalałem polecany przez wszystkich Motul z norma 505.01, olej rewelacja autko przedewszystkim chodzi ciszej. przedtem na zimnym silniku klepał jak stary golf 1.6 td teraz kultura pracy miodzio na ciepłym tez jazda sie poprawiła. ogólnie zalewaj mi sie nic nie stało z silnikiem, zrobiłem dopiero ok 1,5 tys po wyminaie na motula ale stan na bagnecie caly czas ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności