Skocz do zawartości
Japass57

Jak sprawdzić czy jest autoalarm ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !!!

Jestem tu po raz pierwszy, bo dopiero od kilku dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem Passata 2.0 TDI 140 KM w wersji HIGHLINE. Jestem w trakcie załatwiania wszystkich papierów (przyjechałem nim z Berlina).

Wyszukuje już ubezpieczyciela. Warunkiem ubezpieczenia AC są dwa zabezpieczenia.

Jak sprawdzić czy moje auto ma drugie zabezpieczenie - autoalarm (bo imobilizer ma każde) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknąć się w aucie i otworzyć drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie zamknac w aucie i otworzyc drzwi. Jesli ma czujniki dozoru wnetrza a skoro to highline to wydaje mi sie ze powienien miec, wsiadz do auta zamknij auto od srodka pilotem i po uzbrojeniu alarmu jesli zaczniesz sie ruszac to powienien zaskoczyc. Inna opcja to, pociagnij za dzwignie od otwierania maski, wtedy zamknij auto i idz podnies maske, tez powinien zaskoczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są zamki pneumatyczne to niedarady.Ale pomysł jest dobry większosć alarmów samochodowych posiada czujniki ruchu wewnątrz samochodu .Wejdz do samochodu zamknij drzwi pilotem poczekaj chwilę aż uzbroi się alarm ok 5-10 sek Jeśli jest i poruszaj się na fotelu na boki jeśli jest alarm powinien zacząć sygnalizować np:świeceniem świateł,miganiem kierunkowskazów a przede wszystkim sygnalizacja dzwiękową .

Gdzieś pod maską powinna znajdować się syrena albo dzwięk podłączony jest pod klakson

Pozdrawiam-miłego bujania he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić czy moje auto ma drugie zabezpieczenie - autoalarm

Ja sprawdziłem przez nie domknięcie bagażnika.Zamknąłem pilotem centralny zamek i za 20-30 sekund załączył się alarm (sygnalizacja dźwiękowa).No i wiem że działa.A co ubezpieczenia to najtaniej było w HESTI.Pozdrawiam!!!

Edytowane przez Robinek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Sprawdzę waszymi sposobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da sie zamknac w aucie i otworzyc drzwi
da sie, tylko zamykajac auto trzeba dwa razy w krotkim odstepie nadusic przycisk zamykania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na słupku z lewej strony (obok fotela kierowcy) powinieneś mieć dwa przyciski. Jeden służy do wyłączania czujnika przechyłu (alarm włącza się gdy chcą wziąć samochód na hol), a drugi do wyłączania czujnika ultradźwiękowego (np. gdy zostawiasz dziecko lub jakieś zwierzę w samochodzie).

 

Można też sprawdzić w ten sposób:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknij się w środku. Włóż kluczyk do stacyjki - przekręć zapłon i czekaj na efekty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da sie zamknac w aucie i otworzyc drzwi.

 

Oczywiście, że się da! Należy tylko zamknąć auto bez ryglowania drzwi od wewnątrz - tzn. nacisnąć przycisk zamykania dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden sposób.

Zamknąć auto i otworzyć drzwi mechaniczne kluczykiem, sprawdzałem - zacznie wyć po uchyleniu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie wlaczyc syrenke zeby pikala podczas wlacznia/wylaczania alarmu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam orginalny alarm powiem ci jak to jest wsiadasz do auta zamykasz go z pilota i czekasz 2 minuty wtedy alarm sie załancza styknie odezwać sie dać głos i wtedy sie zadziała alarm acha jeszcze jak siedzisz na miejscu kierowcy tojak masz pas bezpieczeństwa na pól wysokości powinien być wyłącznik dozoru ruchu to po to jak byś robił coś w aucie to możesz wyłączyć czujniki odpisz czy ci pomogłem pozdro acha to jest do paska B6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsiadz do srodka,zamknij drzwi z pilota i otworz maske.Jezeli jest alarm to powinien wyc;)Ja mam Highline z 2007r tez sprowadzony z Niemiec i niestety nie mial zadnego oryginalnego alarmu.Jedyne zabezpieczenia jakie ma to wlasnie immobiliser i "elektryczno-machaniczna blokada kierownicy".Takie zabezpieczenia mam wypisane w zaswiadczeniu z serwisu co zostalo zaakceptowane przez PZU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a da sie wlaczyc syrenke zeby pikala podczas wlacznia/wylaczania alarmu ?

 

Pewnie się da w serwisie ale w/g mojej wiedzy to nie legalne w UE.

Co zresztą popieram bo te pikawki na ulicach są wkur... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności