Skocz do zawartości
Gość czaja

Kontrolki ESP i ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja mam podobny problem, a mianowicie po paru hamowaniach zapalają się kontrolki ABS/ESP i świeca cały czas, jak zgaszę silnik i zapale ponownie nie świeca ale po krótkiej jeździe zapalają się ponownie. Więc kupiłem kabel KKL z Polskim Vagiem i tam pokazuje błąd: 65535 Uszkodzony moduł sterujący,nie zawsze tez się chce program połączyć z ABS.Dodam ze auto po przeróbce z automatu na manual ale tak jak gościu od którego kupowałem twierdzi że wszystko zostało przekodowane więc można to wykluczyć. I teraz pytanie co oznacza ten błąd i co najwyżej jeszcze sprawdzić i wymienić??

 

Pozdrawiam i czekam na odp. ZUCHU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

nigdzie nie znalazłem opisanych podobnych objawów więc zwracam się prośbą o pomoc.

 

Po wymianie przełącznika kierunkowskazów w warsztacie zaczęła zapalać się w moim passku kontrolka esp - po skręceniu kół na max w lewo. Błąd na vagu 778 czyli czujnik kąta kierownicy. I niby wystarczy ustawić kierownicę prawdiłowo i po temacie ale...

 

Kierownica była lekko przestawiona w lewo.

 

Kontrolka gasła po restarcie silnika i zapalała się przy każdym mocnym skręcie w lewo.

 

Objawy dość typowe, ale.. zanim zdązyłem zaingerować pojawiła się po jednym dniu kontrolka ABS i teraz świecą obie na stałe.

 

Błędy vag: 778 - którego nie można skasować bo pojawia się na nowo. W zakładce engine znalazłem również błąd komunikacji ABS - 18057.

 

Wg zaleceń z forum zdemontowałem kierownicę, ustawiłem prosto, sprawdziłem zwijak (2 obroty i trochę w każdą stronę), kropka żółta była prawidłowo ustawiona podobnie jak zwijak.

 

Próbowałem przeprowadzić kalibrację czujnika kąta kierownicy zgodnie z instrukacją ross-tech, ale na końcu procesu przysick "Go" jest nieaktywny (szary) a w kolumnach obok jest napis "steering adj." "not ok". Lipa.

 

Obie kontrolki świecą a zaczęło się od wymiany przełącznika.

 

Proszę pomóżcie bo nie chcę z powrotem do warsztatu

 

 

Mam dokładnie ten sam problem oraz te same przyczyny. Aczkolwiek nie próbowałem sobie z tym poradzić używając komputera. Ustawiłem kierownicę prosto, ciągle to samo.

 

Jutro oddaję samochód do mechanika, ten jednak nie jest chyba za bardzo ogarnięty, bo kiedy powiedziałem mu o błędzie esp spowodowanym kombinowaniu przy kierownicy, ten lekko mówiąc się zdziwił..

 

Da się coś z tym zrobić bez komputera? Ktoś gdzieś pisał o jakimś teście drogowym, ale nie pamiętam już gdzie, tyle tematów przeczytałem :(

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test drogowy polegał bodajże na tym, aby się przejechać i skręcić kierownicą w prawo (nie pamiętam czy do oporu), a następnie w lewo. Czujnik powinien się skalibrować.

I nie wiem jak z kompem, czy przypadkiem nie musi być podpięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z problem. Gdyby ktoś miał podobn to okazało się, że kiedy mechanik wymieniając osłonę przegubu + wahacz, wyciągnął czujnik ABSu i go nie wsadził do końca. Po czym upierał się, że go nie ruszali nawet. Boża ręka pewnie mi go wyciągnęła...

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Potrzebuje pomocy bo nie wiem za co się łapać. Mam passata 2002r 101km w dieslu. W czasie jazdy często zapala mi się kontrolka trakcji, po podłączeniu komputera  wychodzi błąd czujnika pedała hamulca. Czujnik wymieniłem i problem nie znikł, jeździłem tak około roku i postanowiłem auto postawić do warsztatu tam mechanik wymienił ponownie czujnik i wszystko posprawdzał ale problem nie znikną. Auto pojechało do elektryka który po dwóch dniach rozłożył ręce i powiedział że nie wie gdzie szukać. Dodam że błąd nie pojawia się zawsze a kontrolka wyskakuje w czasie jednostajnej jazdy, a światła stopu palą się prawidłowo.

Nie wiem gdzie szukać przyczyny a ta żółta kontrolka mnie męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności