Skocz do zawartości
MłodyWilk22

Turbina w TDI - ma gwizdać czy nie???

Rekomendowane odpowiedzi

No to objaw typowy dla sowy tylko że ty sowy nie masz ale inny gwizd - wspólną cechą sowek jest właśnie moment odpuszczania nogi z gazu - ja mam taki sam silnik i nie ma żadnego dzwięku przy odejmowaniu gazu - jest idealna cisza - metaliczny gwizd( nie sowa) jest tylko i wyłącznie przy przyspieszaniu - więc jeżeli ja mam cisze to chyba to nie jest normalny objaw - chodz na wielu forach internetowych jezdzą z tą sową przy odejmowaniu gazu wiele km i nic się nie dzieje.

 

Marcinie masz wycięty katalizator ? Ja go wyciąłem. Przedtem gdy miałem kata, dzwięku żadnego nie słyszałem a więc raczej jest to objaw normalny. Pozdrawam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kata mam :) życzę miliona kilometrów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja kata mam :) życzę miliona kilometrów ;)

 

Mam nadzieję że katalizator nie wpłynię na żywotność mojej trubiny :) Pozdrawiam i również miliona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii w sprawie odgłosów działania mojej turbiny. Na filmiku przedstawiłem jej odgłos na zimnym silniku. Na ciepłym jest nieco głośniejsza na wolnych obrotach. Ostatnio była czyszczona i luz na wirniku w granicach 0,5mm.

 

Pamiętam, że jakieś 20-30 tyś km temu nie było jej słychać.

Czy Waszym zdaniem powinienem się martwić / działać w kierunku jej wymiany, czy się nie przejmować? Jeśli chodzi o moc i branie oleju to jest w porządku

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Waszym zdaniem powinienem się martwić / działać w kierunku jej wymiany, czy się nie przejmować?

 

Moim zdaniem jeśli nie jeździsz jak emeryt i czasem pociśniesz powyżej 4tys obr (oczywiście na ciepłym silniku) to sporo jeszcze pojeździsz :) Mój ojciec zrobił już z takim "huczeniem" jakieś 40tys km a dynamika autka bez zmian tyle że dźwięk jeszcze głośniejszy :)

Edytowane przez passat4ever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy przez kilka tyś km od maja nic się nie zmieniło. Nie jest ani głośniejsza, ani mniej efektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak bym swoje turbo słyszał w 100% tak samo chodzi :>, czyszczone kierowniczki były z lekką modyfikacją w środku. Od tego czasu mieniło już 2 lata i chodzi tak samo jak chodziła przedtem, czyli bardzo dobrze. Uszkodzone są w moim łopatki na stronie zimnej- tak jak by jakieś wżery się narobiły i to moim zdaniem robi ten gwizd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności