Skocz do zawartości
tomek0701

Prośba o numery części - ETKA

Rekomendowane odpowiedzi

na to, że może to być n75 naprowadziła mnie diagnoza Vagiem, to znaczy błąd: 575(ciśnienie w kolektorze dolotowym).jak przeczytałam w postach, najczęstszą przyczyną tego błędu jest właśnie zawór n75. a nim zlecę naprawę komuś samochodu, staram się ustalić co mu może dokładnie dolegać, nie chcę by mnie w konia robili jak to zwykle z naszymi mechanikami jest. vag pokazał bład:575 a w czasie jazdy samochód na wysokich obrotach w trakcie dodawania gazu"zamula" się momentalnie i jakby przechodził w tryb serwisowy(wiecej niż 100km/h nie pojedzie).muszę stanąć, zgasić go i załaczyć od nowa.smiga ok do następnego "zmulenia" . obydwa zawory już znalazłam

 

Typowy objaw trybu awaryjnego, oczywiście spowodowany błędem 575. Jednak sam kod błędu nie wskazuje dokładnie usterki, zgłasza jedynie przekroczone ciśnienie zmierzone przez czujnik w dolocie. Powodem tego może być N75, zapieczone kierownice w turbo lub chociażby sam czujnik. Osobiście obstawiam turbo ale to tak czysto "statystycznie". Może się okazać że doraźnie pomoże rozruszanie sztangi na turbinie - koszt praktycznie zerowy w porównaniu z N75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Zastanawiam sie nad wymiana calej pokrywy zaworow. Czy taka o numerze 038 103 469 AE bedzie pasowala do AWX 2004. Dziekuje za pomoc

 

_scalone

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie pasowała

 

pokrywa.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie ja zarzucę ciężki temat. Byłem dzisiaj w ASO w Toruniu i gamonie nie potrafili znaleźć tej części, ale mam nadzieje, że forum mi pomoże ;)

 

Silniczek AFN, mam dodatkową grzałkę w bloku silnika po stronie turbo, trochę nad rozrusznikiem. Grzałka ogrzewa płyn chłodzący.

Chce się pozbyć grzałki albo jakoś ją uszczelnić. Jak ktoś będzie w stanie namierzyć zaślepkę do tego miejsca, albo jakiś oring w ETCE to stawiam dobre piwko.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to Panowie ja zarzucę ciężki temat. Byłem dzisiaj w ASO w Toruniu i gamonie nie potrafili znaleźć tej części, ale mam nadzieje, że forum mi pomoże ;)

 

Silniczek AFN, mam dodatkową grzałkę w bloku silnika po stronie turbo, trochę nad rozrusznikiem. Grzałka ogrzewa płyn chłodzący.

Chce się pozbyć grzałki albo jakoś ją uszczelnić. Jak ktoś będzie w stanie namierzyć zaślepkę do tego miejsca, albo jakiś oring w ETCE to stawiam dobre piwko.

 

Pozdrawiam,

Najprościej będzie wykręcić grzałkę, dać tokarzowi na wzór i dorobi Ci zaślepkę. Być może ta grzałka nie jest oryg. lub pochodzi z jakiejś wersji skandynawskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam wersję skandynawską ale z tego co się wczoraj zorientowałem to jest grzałka firmy DEFA. najchętniej pozbył bym się tej grzałki, ale w jej miejsce musi być jakaś zaślepka, która idzie w blok silnika, a idioci w ASO nie mogli jej znaleźć w ETCE. Może komuś z was się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mam wersję skandynawską ale z tego co się wczoraj zorientowałem to jest grzałka firmy DEFA. najchętniej pozbył bym się tej grzałki, ale w jej miejsce musi być jakaś zaślepka, która idzie w blok silnika, a idioci w ASO nie mogli jej znaleźć w ETCE. Może komuś z was się uda.

 

W silniku AFN z boku bloku są w oryginale zastosowane zaślepki bloku (szt 3) o rozmiarze 36,6 - nr ref. 036 103113A - cena w ASO ok. 11zł.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W silniku AFN z boku bloku są w oryginale zastosowane zaślepki bloku (szt 3) o rozmiarze 36,6 - nr ref. 036 103113A - cena w ASO ok. 11zł.:)

 

Dzięki wielkie Jurek. Też myślałem nad tą zaślepką ale nie ma ona żadnego gwintu, ani nie ma do niej żadnego oringu. Także nie wyobrażam sobie za bardzo, jak ona może zaślepiać blok w miejscu, gdzie płynie płyn chłodniczy...

 

Oto jak ona wygląda:

http://www.worldimpex.com/parts/genuine-part-freeze-plug_201719.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , to jest typowa zaślepka bloku VW, którą usunięto w fazie montażu grzałki; w oryginale "dekielka" zamiast grzałki z pewnością nie będzie- bo serwis wymieni grzałkę na nową,bez zaślepiania tego otworu.

 

EDIT

Poczytaj na temat DEFA link poniżej - rozdział 3 "Instalacja" str. 28.:)

http://www.defa.com/doc/6264.1228299811.490274-E43xGBxTHx2008.pdf

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem o co chodzi z tą zaślepką (tak zwanym "freeze plug" bo nie znalazłem polskiej nazwy). Jest ona poprostu wbijana w blok silnika. Fatalna wiadomość bo miejsca tam jest jak na lekarstwo a nie zamierzam wyjmować silnika dla wbicia zaślepki. Pozostaje mi rozejrzeć się za nową grzałką, lub jakimś jej uszczelnieniem.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki Jurek.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

poszukuje numer z ETKi na pompę paliwa w zbiorniku o numerze 220 212 010 002

mój passat to 2002 B53G 1,9TDI 130 KM

proszę o odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

poszukuje numer z ETKi na pompę paliwa w zbiorniku o numerze 220 212 010 002

mój passat to 2002 B53G 1,9TDI 130 KM

proszę o odpowiedż

 

Siemens VDO 220 212 010 002 => nr. ref 3B0 919 050B- prod. VDO; cena w ASO ok.1350zł.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. poszukuję numeru przewodu od klimatyzacji co idzie od chłodnicy do sprężarki w passacie b5 1997r 1,9 tdi sedan silnik afn! PLISS POMOZCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Potrebuje numer sprężarki od klimatyzacji do passata B5 2,0 benzyny 115KM 2001 rok?? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toma 90 proszę screena i masz wąż zaznaczony

 

wazczynnikachlodniczego.th.jpg

 

---------- Post added at 20:23 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

 

thomili są dwie sprężarki zaznaczone do twojego motoru ale która to ta właściwa, nie wiem. Ale wrzucam ci także screena.

 

sprzarka.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Potrebuje numer sprężarki od klimatyzacji do passata B5 2,0 benzyny 115KM 2001 rok?? Z góry dzięki

 

8D0 260805P oraz 8D0 260805RX firmy Denso.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obojętnie z jakim numerem kupie sprężarke? Czy ma być z takim samym jak u mnie??

http://www.allegro.pl/item694358411_vw_passat_b5_fl_sprezarka_klimatyzacji_lifting.html ta będzie dobra??

Edytowane przez thomili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli obojętnie z jakim numerem kupie sprężarke? Czy ma być z takim samym jak u mnie??

http://www.allegro.pl/item694358411_vw_passat_b5_fl_sprezarka_klimatyzacji_lifting.html ta będzie dobra??

 

Sprężarkę musisz kupić z numerami podanymi w moim poście, nie jest to obojętne- są zastosowane inne mocowania w przypadku innych producentów/typów/wersji silnikowych.

 

EDIT

 

Sprężarka która jest w aukcji Alledrogo to 8D0 260808 a obecny jej nr ref 8D0 260805B.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!! Już prawie problem rozwiązany ale...coś czuje po kościach, że będzie drogo! umarł czwarty pompowtryskiwacz...wczoraj po uruchomieniu silnika (kiedy ściągneliśmy wtyczke na czwartym pompowtryskiwaczu) silnik chodził tak samo więc zostaje mi tylko wymiana...lecz ze względu na koszt nowego chcę kupić używane. Ale mam problem potrzebuje numer z ETKI gdyż te co zapisałem są jakieś dziwne. Te numery co zapisałem to BTC 10285 TR i 020516, bardzo proszę o ten numer, błagam pomóżcie!!! Mój passat to 1,9 TDI 130 KM 2002r silnik AVF...z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVF MY 2002 pompowtryski:

038 130073AL nr nadw. >>3B-2-290300

038 130073BA nr nadw. 3B-2-290301>>.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności