Skocz do zawartości
kolo_46

jaki radioodtwarzacz

Rekomendowane odpowiedzi

odnawiam temat:

Sprzedałem swoje radyjko (Sony CDX-GT929U).

Potrzebuje kupić radio od ktorego wymagam:

- odtwarzania mp3 oraz portu USB.

- cena mniej wiecej ok 500zł (w gre wchodzi nowe jak i uzywane)

- lepszej jakości dzwieku niż Sony (wszystkie głośniki bedą podłączone pod wzmacniaczem)

 

Możecie coś polecić?? Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co Ci koledzy poleca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybór padł raczej na markę Pioneer.

Do budżetu trochę mogę dołożyć, zastanawiam się czy kupić używany p7900ub czy dołożyć troszkę do nowego p5100ub? Chyba radia pod względem technicznym bardzo podobne o ile się nie myle??

Prosiłbym o pomoc w tym małym wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest:) są identyczne parametrowo, różnią się wyglądem i drobnymi szczegółami :) 7900 ma opuszczany mechanicznie panel, wejscie na CD pod nim i USB na tyle :) 5100 nowszy wyglad ale dziura na CD przez panel i USB na froncie na panelu, jakościowo i parametrycznie identyczne, wiec sam musisz zdecydować co Ci bardziej leży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Potrzebuję pomocy. Chcę sobie w moim pasku wymienić radio. Obecnie mam BETĘ 4, a chciałbym kupić GAMMĘ 5. czy ta gamma podejdzie w miejsce bety czy jest trochę większa?

No i druga sprawa, czy wtyczka będzie pasowała?

Edytowane przez nero2313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plug & play wiec spokojnie mozesz zmieniac...pytanie tylko po co? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tylko dlatego, że gamma podoba mi się bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie mam BETĘ 4, a chciałbym kupić GAMMĘ 5. czy ta gamma podejdzie w miejsce bety czy jest trochę większa?

No i druga sprawa, czy wtyczka będzie pasowała?

 

Obydwa radioodbiorniki maja taka sama obudowe w standardzie 1DIN.

Niestety zlacza mimo ze sa podobne roznia sie wyprowadzeniami i wymagaja malych zmian:

 

Beta IV:

Zlacze A: Zasilanie

1. GALA

2. tel mute

3. wyjście sterujące +12V

4. 12V po stacyjce

5. Sterowanie anteną automatyczną

6. Podświetlenie

7. Zasilanie (+12 V)

8. masa zasilania

 

GammaV:

A: Zasilanie

1. Gala

2. MUTE

3. K-BUS

4. S-Komt (+12V za stacyjką)

5. SAFE (+12V)

6. Podświetlenie

7. UB+ (+12V z akumulatora)

8. Masa (-)

 

Gniazdo glosnikowe jest identyczne, natomiast zlacze zmieniarki jest juz zupelnie inne

 

 

Ps:

plug & play wiec spokojnie mozesz zmieniac..

gdzie widzisz tu plug & play?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wydawało by się, że oba mają złącze iso to powinno być to samo...chylę czoła i przepraszam za własną niewiedzę :respect

swoją drogą u siebie podpinałem juz chyba ze sto jednostek i o ile na samym początku przy zmianie właśnie z gammy musiałem zamienić "plusy" o tyle każdą kolejną podpinałem i nie było nigdy żadnych problemów...jak to człowiek jeszcze mało wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarło do mnie radyjko Gamma V. Podpiąłem je do paska i mam kilka pytań. Po pierwsze jak to jest z podświetleniem tego radia? U mnie jest tak, że podświetlenie załącza się razem z podświetleniem zegarów, czy tak ma być? Troszkę to denerwujące jest, bo po ciemku muszę włączyć pozycyjne aby widzieć przyciski w radiu. Po drugie nie wiem do końca jak podłączyć zasilanie, bo obecnie po wyjęciu kluczyka muszę wpisać kod. W sumie to nie jest jakiś straszny problem, ale fajnie by było gdybym mógł to zmienić. W moim pasku we wtyczce mam 4 kable. Pin 8 - masa,pin 7 12V z aku, pin 6 - podświetlenie i pin 5 12V po stacyjce.Z tego co wiem, powinienem podpiąć 12V jeszcze pod jakiś pin ale który? I czy prąd mogę wziąć z pin 7(zmostkować)?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam :)

 

PS. Sorki za to wytłuszczenie, ale edytowałem wcześniejszego posta i jakoś nie mogłem tego wytłuszczenia usunąć ;-)

Edytowane przez nero2313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz proszę o pomoc. Zbliża się weekend i w końcu będę miał czas pomajstrować przy tym radiu :roll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item1085802975_super_radio_sony_cdx_gt610u_50w_x4_warto_polecam.html

 

http://allegro.pl/item1084514828_super_sony_cdx_gt616u_wejscie_usb.html

 

http://allegro.pl/item1082777489_sony_cdx_gt620u_idealny_polecam.html

 

koledzy które z tych radyjek SONY jest godne uwagi??? bo chce kupić coś z USB do 350zł i znalazłem o to te radia ale nie wiem na które sie zdecydowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź coś z stajni pioneera czy alpina. Będą nie porównywalnie lepsze (np. deh 2200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego skoro ich cena za nowy model jest taka sama jak za używane SONY troszeczkę dziwne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warto byłoby dołożyć do http://allegro.pl/item1076897609_alpine_cde_111_r_111rm_szybka_wysylka_krakow.html . W swoim pasku mam też alpine i się póki co nie zawiodłem. W porównaniu do sony znacznie lepiej wykonane, jakości dźwięku nie ma co wspominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze uzywane w cenie nowych pionkow, ale charakterystyka i jakośc dźwieku :bleee: ;)

zdecydowanie pionek albo alpinka :D

alpinka totalna rewelacja, pionki minimalnie bardziej basowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie jakieś propozycje do 350zł z USB

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiedzcie mi co ten model sony http://allegro.pl/item1082777489_sony_cdx_gt620u_idealny_polecam.html był z pilotem czy nie??? chodzi mi cy można dokupić pilota bo w tym jest http://allegro.pl/item1084997980_sony_gt620u.html

Edytowane przez yunivers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności