Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

rowniez nie zamierzam sie z Toba sprzeczac, pewnie czytales a jezeli nie to to blad, musisz doczytac jezeli chodzi o mapy v11 i v12 to powinienes wiedziec czym one sie roznily (mialy dodane tylko platne komunikaty tmc ktore w pl nie maja zastosowania) pozostale rzeczy byly identyczne w obu wersjach (nawet pliki mapy miale te same sumy kontrolne, wierze ze wiesz co to jest i nie musze tlumaczyc)

 

w wersji v13 mapy sa już inne i sumy kontrolne plikow rowniez, po zakupie porownalem dla pewnosci

 

nie musisz wierzyc w to co ludzie maja (sytuacja z lektorem do rns315 czy tam 310 powraca?)

a kto pisal na forum ze nie ma lektora bo na uczymyautoapolskiego nie mieli?

 

milego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze że szybciej masz niż producent wydał .Z tego co wiem to na 2015 rok jest V12 a o V13 jeszcze swiat nie słyszał do MFD2 DVD

 

Nr. VW map:

 

3C0 051 859 J V.11

3C0 051 859 K V.12

3C0 051 859 L V.13

 

http://www.vw-zubehoer-onlineshop.de/vw-zubeh%C3%B6r/navigationssoftware/navigations-dvd/

 

wersja V.13 wydana pod koniec 2014 roku, na rok 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rrafalek, potwierdzam to, co koledzy piszą w obu postach powyżej. Chcesz to nie wierz, ale ta wersja mapy istnieje, tylko nikt gratis tego nie udostępnia. Gdybyś przeczytał kilkanascie wczesniejszych postów w tym wątku, to zmieniłbyś zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mapą v12.

Mama zostaje wgrana, wgrane spolszczenie, ale po zrobieniu jakiejś trasy i wyjęciu kluczyka ze stacyjki spolszczenie z nika. TZN napisy są p polsku ale lektor robi się niemiecki czy angielski...miał ktoś coś podobnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne, bez mapy nie ma lektora to taki szczegol bo sam lektor jest na plycie z mapami

samo spolsczenie nie jest tracone po wyjeciu plyty z mapami bo spolszczenie instaluje sie do systemu do pamieci trwales

to ze po wyjeciu plyty z mapami zmieniaja sie niby ustawienia lektora to normalne (wraca on zdaje sie do opcji default) jednak po ponownym wlozeniu plyty z mapami lektor ustawia sie na taki jaki zostal ustawiony ustatni jezyk systemu

czyli np

jezeli jako ustatni miales ustawiony jezyk niemiecki to po wlozeniu plyty z mapami navi bedzie gadac po niemiecki anolagicznie jest z polskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest obecnie najnowsza wersja firmware do MFD2 DVD i skąd mogę ją pobrać?

Mapy rozumiem się ściąga oddzielnie i nagrywa na płytę DVD?

 

Skąd pobrać mapy 2015 i firmware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ze po wyjeciu plyty z mapami zmieniaja sie niby ustawienia lektora to normalne (wraca on zdaje sie do opcji default) jednak po ponownym wlozeniu plyty z mapami lektor ustawia sie na taki jaki zostal ustawiony ustatni jezyk systemu

 

nie wyciągam płyty, tylko kończę trasę gaszę samochód, wyjmuję kluczyk, po ponownym odpaleniu już jest lektor niemiecki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest obecnie najnowsza wersja firmware do MFD2 DVD i skąd mogę ją pobrać?

Mapy rozumiem się ściąga oddzielnie i nagrywa na płytę DVD?

 

Skąd pobrać mapy 2015 i firmware?

 

wersja v30 mapa v13

firmware masz w necie wpisujesz w google i masz mapy v13 niedostepne za free w sieci

 

nie wyciągam płyty, tylko kończę trasę gaszę samochód, wyjmuję kluczyk, po ponownym odpaleniu już jest lektor niemiecki.

 

sprobuj zainstalowac inny firmware moze to rozwiaze Twoj problem, objawy bardzo dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprobuj zainstalowac inny firmware moze to rozwiaze Twoj problem, objawy bardzo dziwne

 

sprobuje, zobaczymy co będzie. Nadmienię tylko że wcześniejsza wersja mapy chodziła bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam v13 i tez nie mam z nia klopotow, nawet sie postarali i dolozyli troche nowych drog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie gdzieś wrzucić wersje V13 bo mam V12 i nie mogę nigdzie znaleźć nowszej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna powiedziec ze masz v11 z dodanymi komunikatami tmc z ktorych w pl sie korzystac nie da bo wersja v12 to mapy z v11 + dodane tmc

 

v13 nikt ze free Ci nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam kogoś kto wymieni laser w nawigacji mfd dvd 2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam kogoś kto wymieni laser w nawigacji mfd dvd 2 ??

 

Cześć,

 

z tego co wiem laser jest na płytce z taśmą, więc wymiana nie jest jakaś skomplikowana. Kolega rozbierał, bo też coś ma z laserem i mówił, że tylko trzeba wymienić i nic się nie ustawia. Laser wygląda tak jak na foci poniżej. Pytał się w serwisie z nawigacjami jaki jest koszt wymiany, to usłyszał 350 zł. Laser kosztuje koło 26 USD i ma oznaczenie SF-HD4. Musisz jeszcze zwrócić uwagę czy u Ciebie jest soczewka na czarnym aluminium czy na jasnym. Nie wiem jakie to ma znaczenie, ale podobno ma.

 

laser.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z MFD 2, wszystko działało jak najlepiej V 12 ale pojawił się problem. Początkowo długo oczekiwałem na pojawienie się na ekranie mapy. Teraz czekam bardzo długo i jak się pojawi to tylko pozycja ale na czarnym tle. Przegrałem wcześniej działającą płytę i nadal jest tak samo. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie laser się kończy i nie może doczytać map.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, już V14 ?? a v13 gdzieś jest ? ktoś ma ;) ??

ja się mogę też dorzucić - zróbmy to :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tak sobie myślę, czy ta V14, to nie podobny przekręt, jak było z V12 ??

Ja jak by co to jestem zainteresowany, ot tak z ciekawości :D

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... tak sobie myślę, czy ta V14, to nie podobny przekręt, jak było z V12 ??r

 

oto jest pytanie :)

 

Niby mapy są nowsze "Data source: MultiNet 2015.03"

Edytowane przez lopezpb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności