Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ogolnie mapki to dzialaja tylko wiekszosc userow ma problem z poprawnym nagraniem map

 

nie kazda nagrywarka sobie z tym poprawnie umie poradzic

 

sprawdz czy Twoja nagrywarka umozliwia zmiane booktype plyty dvd+r dl na dvdrom

jezeli nie to szukaj kogos kto ma sprzet umozliwiajacy taka modyfikacje

 

bez tego chociazbys bral nie wiadomo jakie mapy to ich nie nagrasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych kolegów:

może mi ktoś podpowie jak sobie poradzić z następującym problemem...mianowicie:

MFD2 DVD - polski soft V30 - wgrany umlock - laser wyczyszczony - czyta płytę ory - płytę nagraną v13 pl też czyta ALE...tylko jak jest zimno. Jak tylko przychodzi wiosna tak klops z navi

czy ktoś miał taki przypadek ???, mówią że laser do wymiany, ale tylko na odległość, nie ma kto p[omacać, może znacie dobrego fachowca w Łodzi

będę wdzięczny za namiary

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym czysciles laser?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po włożeniu działającej mapy v 13 nawet zimą navi Ci się nie nagrzewa po dłuższym czasie użytkowania? a pomimo to mapy działaja? Przecież to tak jakbyś wiosną włożył mapy do zimnego radia. Chyba że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie elektronicznym sprzedali mi spirytus o wysokim odparowaniu do czyszczenia laserów

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

raczej problem leży po stronie lasera nie płyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario05,dobrych parę lat temu miałem to u siebie, jeszcze w B5fl, nie dawno przytrafił mi się taki sam problem u znajomego, zimna nawi czyta, po rozgrzaniu ta sama płytka staje się nie widoczna. I w moim przypadku i znajomka wymiana lasera załatwiła sprawę. Nawi pewnie się strasznie grzeje, co ??

Czyszczenie soczewki tu już nie pomoże - przećwiczone. Do czyszczenia ja zawsze będę polecał izopropanol, ręczne czyszczenie, żadne płytki czyszczące. Dla odważnych sprężone powietrze (z wyczuciem ;) ), bo niestety pod soczewką też czasem coś potrafi zalegać i stwarza problemy odczytu.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś laser w MFD czy w MFD2 ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swojej kiedyś w mfd, a teraz znajomy w mfd2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samodzielnie czy u szpeca ? Jeżeli u szpeca, to ile to tam u Was w 3city kosztuje ? ;) Pytam o MFD2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z mapami MFD2 i Chorwacją?

W czerwcu zamierzam się wybrać do Chorwacji, mam Passata B6 z 2007 roku, nawigacje z MFD2 v13 z 2015 roku mapy bodajże.

Z tego co wiem to Chorwacja ma bardzo słabe pokrycie na tych mapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy znajdzie się ktoś kto zechciałby pomóc i udostępnić gotową nagraną i sprawdzoną płytkę DVD z w miarę aktualnymi mapami do MFD2 DVD? Krew mnie już zalewa, wypaliłem masę płyt, na różne sposoby (różne programy, nagrywarki, najmniejsza prędkość, z typem księgi DVD-ROM) i nic, po prostu ręce opadają... Soft V30 i unlock zrobiłem bez problemów. Może jest tutaj ktoś z okolic Suwałk i mógłby pomóc? :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich plyt uzyles?czy inne plyty dzialaja?moze laser juz brudny?albo dogorywa i konieczna wymiana?

 

ja nagrywam na verbatimach dvd+/-r dl

system: archlinux + wine/imageburn

nagrywarka LG w kompie stacjonarnym

dla plyt dvd+r dl ustawiam booktype na dvd-rom

 

i plytki dzialaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakich plyt uzyles?czy inne plyty dzialaja?moze laser juz brudny?albo dogorywa i konieczna wymiana?

 

Nagrywałem na płytach Verbatim DVD+R DL, próbowałem też na Platinum DVD+R DL, ImgBurn x1, typ księgi DVD-ROM, nagrywarka też LG w kompie stacjonarnym. Wydaje się, że wszystko powinno być ok, jednak żadna z nagranych przeze mnie płyt nie chce odpalić. Próbowałem też na innych komputerach i nagrywarkach i nic.

 

Co do lasera na pewno jest w porządku, bo w navi odpalana była też nieoryginalna nagrywana płyta i mapa działała bez zarzutów.

Problem w tym, że w żaden sposób nie mogę sobie wypalić kopii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !

SZANSA DLA TYCH CO MAJĄ SŁABY LASER !!!

Jak wcześniej pisałem ,mam już kiepski laser, który nie chce czytać nagrywanych map

wyczytałem w poprzednich postach, że teoretycznie jest możliwość zmodyfikowania mapy tak, aby zmieściła się na DVD+R ( 4,7 GB).a takie nawet słaby laser jeżeli czyta CD to poradzi sobie również z nimi ( u mnie tak jest)

Dokonałem tego i chcę się z Wami podzielić metodą jak to zrobić.

Nie jest prawdą, że wycinamy część państw, ponieważ mapa jest tak zintegrowana, że poszczególne pliki nie dotyczą danego obszaru, a konkretnej warstwy całej mapy, czyli:

jeden plik odpowiada za topografię całości, inny za wszystkie główne drogi, a jeszcze inny za drogi krajowe itp/itd.

Ja stworzyłem mapę (metodą prób i błędów - poszło 12 płyt do kosza :) ) ,która obejmuje pełny obszar z oryginału,

LECZ !

Jedynym minusem jest to, że nie wytyczymy trasy dłuższej niż 160 - 200 km od miejsca położenia

po przejechaniu tej trasy musimy tyczyć następny odcinek o podobnej odległości od miejsca pobytu itd....

MIANOWICIE:

- zciągamy np z Gryzonia mapę V 13 ( trochę ponad 6,6 GB po rozpakowaniu )

- zciągamy z netu program ULTRA ISO 9.5.3.2901 ( na gryzoniu mają od razu z kluczem)

- Rozpakowany plik ISO otwieramy tym programem i otwieramy folder "DATA" a w nim otwieramy folder " RNW"

- W tym folderze wycinamy wszystkie pliki z rozszerzeniem "TMC" oraz "CLS"

- Następnie wycinamy pliki od: "NAV 00001.DAT do "NAV 02395"

Po takim odchudzeniu obrazu zapisujemy go na dysku, możemy również odrazu tym programem (ULTRA ISO) wypalić obraz na płytce - polecam VERBATIM DVD+R prędkość wypalania ustawiamy x4 .

Ja całą operację robiłem na 3 letnim laptopie HP i płytka jest pięknie czytana, znajomek próbował operacji na TOSCHIBA SATELLITTE A 300 ale mu się nie udaje

Życzę powodzenia w zmaganiach z operacją naprawde warto, przetarłem szlak, teraz reszta zależy tylko od Waszych sprzętów i chęci.

 

Pozdrawiam Marek

Edytowane przez mario05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Chorwacji jechać na mapie MFD2 to raczej kiepsko co? Bardzo słabe pokrycie.

Lepiej chyba sobie podłączyć navi z Automapą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Panowie sprawdzić jaki mam rodzaj softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jeśli MFD2 nie chce odpalić żadnej mapy na płytach DL, a po okrojeniu i nagraniu DVD już ruszyła to znaczy, że laser się kończy albo jest brudny? Dodatkowo na tej DVD nie chce wyznaczyć trasy dłuższej niż 50 km. Powinienem już zacząć szukać serwisu, który wyczyści laser, czy może być jakaś inna przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brudny laser lub zle nagrana plyta z mapami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u faceta, który robi po znajomości właśnie mapy do nawigacji i wrzucił do mojego radia jakieś 20 płyt z różnymi mapami i różnymi płytami DL i żadna nie ruszyła, tylko jedna, którą udało mi się nagrać na DVD, więc chyba jednak spróbuję wyczyścić ten laser, a jak to nic nie da, to dam sobie spokój z tą nawigacją.

 

EDIT

 

Mam jeszcze oryginalną mapę, ale v3, jeśli tam problem z wyznaczaniem trasy się powtórzy to raczej laser?

Edytowane przez MrGrz3chu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dziala oryginalna to laser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności