Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, poradźcie. Firmware i unlock przechodzę bez problemów. Nawigację w wersji dvd2-EUR_2014_VX v2.mds nagrałem Alkoholem na laptopie (podobnie jak pozostałe płyty) odznaczając book type jak należy i nic z tego. Nie rozpoznaje płyty. Starą, z wersją numer 4, czyta bez problemów po zmianach, ale nowej nagranej na DVD +R DL niestety nie. Co robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, poradźcie. Firmware i unlock przechodzę bez problemów. Nawigację w wersji dvd2-EUR_2014_VX v2.mds nagrałem Alkoholem na laptopie (podobnie jak pozostałe płyty) odznaczając book type jak należy i nic z tego. Nie rozpoznaje płyty. Starą, z wersją numer 4, czyta bez problemów po zmianach, ale nowej nagranej na DVD +R DL niestety nie. Co robię nie tak?

 

Robisz wszystko dobrze, tylko laser może się "nie wyrabiać".

Albo brudny, albo już wysłużony.

Spróbuj jeszcze V7 lub V8, jeżeli Ci odpalą, to będzie oznaczało że laser do czyszczenia lub wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrałem mapę ImgBurn tak jak jest opisane w 1 linku z google po wpisaniu "nawigacja mdf2 traxter" na laptopie i działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze V7 lub V8, jeżeli Ci odpalą, to będzie oznaczało że laser do czyszczenia lub wymiany.

 

Wojtek, a podpowiesz gdzie szukać info o czyszczeniu lasera? Czy można jakąś domową metodą?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

@lopezpb, to będzie moja druga próba. Tylko zraziłem się do ImgBurn, gdyż wypalanie upgrade'u i unlocka nie powiodło mi się w tym programie. Całość ogarnął jedynie Alkohol.

A swoją drogą, jaki plik, o jakiej nazwie, zapakować do wypalenia? mdf czy mds? Ten mniejszy czy ten większy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw imageburn + plyta dvd+dl + zmiana book type w opcjach

 

ten wiekszy plik

 

jak tak nagrasz to bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po prostu plik iso i go wypaliłem, w ustawieniach programu zmieniłem book type, wypalałem na najtańszej płytce DL z auchana za 2zł z najmniejszą prędkością i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zestaw imageburn + plyta dvd+dl + zmiana book type w opcjach

 

ten wiekszy plik

 

jak tak nagrasz to bedzie ok

 

Spróbowałem dziś tej wersji. Również bez sukcesu. Przestaję wierzyć, że się uda :(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Robisz wszystko dobrze, tylko laser może się "nie wyrabiać".

Albo brudny, albo już wysłużony.

Spróbuj jeszcze V7 lub V8, jeżeli Ci odpalą, to będzie oznaczało że laser do czyszczenia lub wymiany.

 

Jak to rozumieć? Czy to oznacza, że niższe wersje nie mają takich potrzeb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam...

Poproszę o namiary na jakiegoś speca w Wwie, który sprawdzi mi laser, ewentualnie pomoże i zrobi kopię oryginalnej płytki ;)

 

Dlaczego oddałem pole?

Wypaliłem kilka płytek, na przemian w ImgBurn i Alkohol 120. Upgrade systemu oraz unlock powiodły się, ale z płytą navi już nie poszło jak należy. Próbowałem odpalać najnowszą wersję 11, a także poprzednią, 8, bo ktoś pisał że warto spróbować. Zainwestowałem w płytę czyszczącą, potem klucze typu torx i wyczyściłem domowym sposobem laser w moim mfd2 (rocznik 2007), według sugestii z forum. Płyta oryginalna z nav w wersji 4 działa, a żadna inna już nie.

 

Co sugerujecie koledzy? Gdzie tu problem?

Wypalałem na lapku ThinkPad Lenovo (jak pisałem wyżej, upgrade poszedł jak złoto).

Płytki też miałem z co najmniej 3 źródeł, tj. 3 różnych producentów.

Wacik, po wyciągnięciu nie był brudny...

 

Cholera, co może być przyczyną?

Edytowane przez Looxss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działam raczej w kierunku podmiany tego pliku VOICE z mojej starszej mapki, która mówi po polsku.

 

Z katalogu VOICE podmieniasz tylko pliki z końcówką B i M (już nie pamiętam ile ich tam jest ale chyba 8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wie ktos gdzie w Łodzi wgrywaja polskie menu i mapy do MFD2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sugerujecie koledzy? Gdzie tu problem?

Wypalałem na lapku ThinkPad Lenovo (jak pisałem wyżej, upgrade poszedł jak złoto).

Płytki też miałem z co najmniej 3 źródeł, tj. 3 różnych producentów.

Wacik, po wyciągnięciu nie był brudny...

 

Cholera, co może być przyczyną?

 

Przerabiałem u siebie to samo, pomogła dopiero wymiana lasera. Od ponad pół roku (wymieniałem we wrześniu 2013) nigdy już więcej z odczytem map nie miałem problemów.

Kupiłem nawet używany drugi napęd (bagatela 350 zł) i też tylko czytał stare mapy. Jak wymieniłem laser to mam kilka płyt "w zapasie" ;-). Będę przejeżdżał za tydzień - dwa przez Wawę więc możemy się jakoś umówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerabiałem u siebie to samo, pomogła dopiero wymiana lasera. Od ponad pół roku (wymieniałem we wrześniu 2013) nigdy już więcej z odczytem map nie miałem problemów.

Kupiłem nawet używany drugi napęd (bagatela 350 zł) i też tylko czytał stare mapy. Jak wymieniłem laser to mam kilka płyt "w zapasie" ;-). Będę przejeżdżał za tydzień - dwa przez Wawę więc możemy się jakoś umówić.

 

Za ile kupiłeś nowy laser ? Bo na allegro jest za 400zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za ile kupiłeś nowy laser ? Bo na allegro jest za 400zł :/

Ja widzialem na allegro za 180 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za ile kupiłeś nowy laser ? Bo na allegro jest za 400zł :/

 

Ja dałem 155,00 razem z przesyłką. Można kupić taniej, ale ten tańszy nie czyta płyt CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ma ktos moze mape v3 do radia mfd2 ? chetnie kupie albo jest z lodzkiego ew okolic zebym mogl na chwile wrzucic do radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ma ktos moze mape v3 do radia mfd2 ? chetnie kupie albo jest z lodzkiego ew okolic zebym mogl na chwile wrzucic do radia

 

Tutaj masz mapkę (oryginał) za niewielkie pieniądze

http://allegro.pl/vw-nawigacja-mapa-mfd-2-dvd-seat-skoda-i4147513165.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki dzwonilem do niego wczoraj ale on ma niby v4 a nie v3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrać polskiego lektora do mapy v11?

Edytowane przez adrusek
uporanie się z usterką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wgrać polskiego lektora do mapy v11?

 

Proponuję zassać z gryzonia rrafalka V11 i cieszyć się polskim lektorem :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wgrać polskiego lektora do mapy v11?

 

Chyba tak samo jak do v.9 czy v.10 co było już kilkakrotnie opisane kilkanaście postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności