Skocz do zawartości
adamq

Demontaż kratki nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

rollaz - otwierasz zapalniczkę, wyciągasz wkład, pod tym są wie śrubki torx, musisz też zdemontować obudowę mieszka zmiany biegów, chodzi o to że całość gdzie jest zapalniczka i popielniczka nie wyjdzie, jeśli nie zrobisz jej więcej miejsca. Pamiętaj, z tymi plastikami od miszeka ostrożnie, szkoda by pękły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest tak jak mówisz kolego tylko gdzie w którym miejscu podważyć te plastiki żeby nie pękły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze komus sie przyda przy demontazu kratki nawiewu prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze komus sie przyda przy demontazu kratki nawiewu prosze http://www.youtube.com/watch?v=r6f8X...related:beach:

 

kolego pokazujesz nam tu filmik demontażu kratki w Passacie B5 a to jest wątek o kratkach w B6 a podświetlenie w tych kratkach jest inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko - czy do B6 z 2005 roku pasują kratki nawiewu z młodszych rocznikiem?/chodzi mi o te z obramówkami chromo/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko - czy do B6 z 2005 roku pasują kratki nawiewu z młodszych rocznikiem?/chodzi mi o te z obramówkami chromo/

 

pasują

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kratki od B7 Widziałem że kratka od strony kierowcy nad bezpiecznikami ma wtyczkę i jest podłączona do instalacji. Muszę tylko sprawdzić czy dochodzi do niej napięcie, ale skoro w b6 nie było podświetlanych kratek to raczej go tam nie znajdę :( jeśli nie to i skąd jej podać napięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek jeszcze raz ale spokojnie. Masz nowe kratki od b7 te podświetlane z instalacją. Na aucie masz te z b6 bez podświetlania i instalacji. Chcesz założyć te podświetlane i piszesz że widziałeś kostkę przy wlocie kierowcy w b6. A może była to kostka od czujnika temperatury który się znajduje blisko kratki.... Wiązka od podświetlanych kratek schodzi środkiem w dół za radiem. Miałem i zakładałem u siebie kratki z ori wiązką. Podłączyłem pod oświetlenie zapalniczki. Miałem też deskę ściągniętą i nie widziałem nigdy w b6 dodatkowej kostki przy kratce kierowcy od podświetleń nawiewów... w prawej kratce pasażera też jest czujnik temperatury. Czujniki dokładnie są jakieś 10/15cm od końca wylotów powietrza, są w tunelach deski a nie w samych kratkach ale może to je zauważyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz już tłumacze auto kupiłem w grudniu 2015 i te kratki były już zamontowane podejrzewam ze poprzedni właściciel je zmienił chyba że były montowane fabrycznie ponieważ auto jest z 07.2009r instalacja wygląda na oryginalną ale podświetlenie nie działa :(

IMG_20160312_152301.jpg

IMG_20160312_152222.jpg

IMG_20160312_152217.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też instalacja wygląda jak fabryczna bo w sumie jest fabryczna. Może ktoś też kupił kratki z instalacją i zamontował, pytanie tylko gdzie to podłączył, może pod jakiś dodatkowy przełącznik? Idź po przewodzie, doprowadzi Cię do miejsca podłączenia, bo chyba nikt u Ciebie nie podłączył pod postój tylnej lampy.... lub gdzieś jeszcze dalej... heh. Oryginalnie wszystkie kratki są spięte ze sobą wiązką, z wiązki odchodzi jedna kostka w środkowej części deski (okolice radia) i tą kostkę wpina się w instalację auta gdzieś za radiem ( o ile ma się taką kostkę w instalacji). Wyciągnij wszystkie kratki lub najpierw środkową i zobacz ile tam odejść przewodów jest. Z okolicy środkowej kratki powinno być jedno odejście do prawej kratki, jedno do lewej kratki, jedno do środkowej i ostatnie w dół do zasilania. Oczywiście kratki sprawdziłeś sobie "na krótko" (w domu z zasilacza itp. lub z aku. ) że działają i świecą? Tu na foto masz jak to ogólnie wygląda.

 

315896389_1_644x461_kratki-nawiewu-passat-b6-b7-cc-podswietlane-wloty-olkusz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie instalacje wpina sie za licznikiem lub za lewa kratka. Musze znalezc zdjecie.

Napewno nie wpina sie nigdzie za navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginalnie instalacje wpina sie za licznikiem lub za lewa kratka. Musze znalezc zdjecie.

Napewno nie wpina sie nigdzie za navi.

 

Marcin jakbyś mógł to spróbuj znaleźć to zdjęcie, będzie dla potomnych. Ja jak sobie zakładałem z oryginalną instalacją to po rozłożeniu na desce (zdemontowana była) kostka podłączeniowa "zwisała" pod środkową kratką na jakieś 20cm. Wiązkę wpinałem w deskę na oryginalne klipy które były na wiązce. Jak na tym foto co dodałem wyżej (widać wolną kostkę podłączeniową). Po założeniu deski kostka wisiała idealnie za radiem/klimą, można oczywiście było o te 20 cm ją w prawo lub lewo ale do kratki lewej by mi nie starczyło kabla, może do licznika lub okolice stacyjki. Najprościej było mi podłączyć pod zapalniczkę, choć ciekaw jestem teraz gdzie jest oryginalna kostka. Teraz bardziej myślę że okolice stacyjki lub licznika, chyba nie wracali by się z kostką taki kawał do lewej kratki skoro trójnik wiązki zrobili pod środkową. hmm ciekawe, znowu nie będę mógł spać... Ps. zakładałem kratki w 3 autach, podłączałem intuicyjnie, skoro wtyczka kończy się w takim miejscu to w tej okolicy robiłem drugą kostkę a od niej kabelek kilkanaście cm do zapalniczki. Wszystko wygląda jak oryginał bo kudłatą taśmą zrobione i na ori kostkach.

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kratki są podłączone szeregowo to sporubuję podać napięcie z wyłącznika świateł do lewej kratki tak żeby działało sciemnianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś orientuje się jak zdemontować środkowe kratki z deski pod szybą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie demontuje się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działą w jednej części lewo-prawo. Widać tam jakis  patyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kratce pod szybą niczego się nie reguluje. Na pewno wiesz o które kratki pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne myśisz o tych pod szybą a ja myśle o tej nad radiem, nawigacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marcinsgdz napisał:

jak zdemontować środkowe kratki z deski pod szybą

 

1 minutę temu, marcinsgdz napisał:

Zapewne myśisz o tych pod szybą a ja myśle.....

Na pewno to ja myślę ....... ?

Pociągnij energicznie za te dzyndzle do regulacji i musi wyjść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności