Skocz do zawartości
Gość Mario777

[B6] Hamulec ręczny - Błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie, a moze ktoś podpowiedzieć jak rozwiązać problem z piskiem przy zaciąganiu hamulca ręcznego? Oryginał wymienilem na SKV, z prawej strony elegancko slychac tylko dzwiek silniczka, a z lewej dodatkowo slychac w koncowej fazie pisk.

Na zdjeciu stary, po regeneracji, ale sie po około roku rozkleił i nowy SKV

IMG_20200814_153028.jpg

IMG_20200715_143707.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklejony silikonem???

Najlepiej jakby dekiel zespawał plastikarz.Tak powinna wyglądać regeneracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl sklejony klejem 2 składnikowym, ale po roku zrobil sie z niego taki sylikon wlasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, byłem na wymianie klocków i tarcz u mechanika. Mechanik powiedział że zaczęły wyświetlać się błędy. Myślałem że były jakieś błędy w pamięci. Ale po przejechaniu kilku km okazało się że faktycznie, błąd wyskakuje. "Usterka hamulca postojowego". Po zatrzymaniu i zaciągnięciu hamulca (automatyczny), w lewym kole, zacisk tak jakby ciągle "mielił". Co to może być? Mechanik twierdzi że oni nic nie uszkodzili i że to jest usterka elektromechaniczna. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Usterka elektromechaniczna".... czyli urwał coś w zacisku i zacisk się niepoprawnie blokuje, bo pewnie odblokowywał bez podłączania testera.

Ale to powyżej brzmi fajniej niż "zepsułem Panu auto"...

Czy poza wyświetleniem błędu hamulec mimo wszystko się zaciąga na tym kole czy jest luźne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne zmieliło wieloklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów i poproszę o pomoc

Passat b6 1.9 TDI Variant 2006 r.

Zazwyczaj zostawiałem auto na biegu, ale kilka dni temu wcisnąłem hamulec postojowy. Przy próbie odblokowania niespodzianka - słyszę silniczek, ale auto ma zablokowane tylne koła, w zasadzie jedno koło lewe, tylne. Posiłkując się poradami na youtube zdjąłem silniczek z przekładnią i torksem T40 odblokowałem koło. Okazało się, że pasek zębaty napędzający przekładnię planetarną jest zerwany. Znalazłem taki pasek i kupiłem. Silniczek u przekładnię umyłem w nafcie, nałożyłem nowego smaru, złożyłem i sprawdziłem podłączony do akumulatora. Kręci i działa dobrze. Zamontowałem podłączyłem. Hamulec postojowy zaciąga na obu tylnych kołach i odpuszcza. Problem pozostał w komputerze, bo cały czas mam alarm. Na przycisku pulsuje lampka, na desce mam przekreślone P i mrugającą czerwoną kontrolkę ręcznego z wykrzyknikiem (!) oraz piszczący odgłos z komputera. Odłączanie akumulatora nic nie dało. Nie mam kompa, żeby zrobić diagnostykę i usunąć błędy, jestem zdany na pomoc jakiegoś serwisu. Czy da się skasować jakoś ten alarm?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć się pod np. VCDS i skasować błędy, a dla pewności dokonać adaptacji. Zainwestuj w VCDS z Allliexpress i sam to zrobisz(jak to zrobić bez problemu znajdziesz), a kabelek już będzie twój. U mechanika zapłacisz mniej więcej równowartość kabelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zapisany błąd niestety tylko kablem to usuniesz. Samo usuwanie błędów też nic nie da, bo musi być zrobiony test działania poprzez Basic Settings jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie, jeśli są), doradźcie. Obecnie jestem w trasie i wysiadł mi hamulec prawy. Silniczek działa bez problemu, natomiast wyrobił się frez wewnętrzny, przez co nie idzie go wykręcić torxem 40 (przekręca się). zacisk trzyma koło na amen, co robić? Ciąć zacisk? Nie bardzo widzę inną opcję, żeby zjechać do domu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbić na siłę śrubokręt plaski lub coś, co ciasno wejdzie.I obracać- może być w prawo..

Edytowane przez wektor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ciąłem, nabiłem zwykły klucz ampulowy i jakoś poszło... dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Pierwsza awaria w moim pasacie . Co to może być ?

nie mogę odpalić samochodu i czasami piknie 2 razy i świecą się następujące kontrolki 

 

 

IMG_20210904_185446.jpg

IMG_20210904_185443.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Chcę kupić sterownik. Czy szukać tylko po kodzie : 3C8.907.801. A czy tez ten kod linię poniżej też musi być identyczny? 

IMG_20210904_124418896.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po problemie z sygnałem dźwiękowym, kontrolką P na desce oraz migającym przycisku hamulca postojowego.

Lewy silniczek przestał działać w pozycji otwartej a gdy tarczę dociskał to wracał znów do otwartej.

Silniczek był pęknięty a wewnątrz piasek błoto i resztki suchego smaru miedziowego który pozostawił tylko miedziany piasek (nie polecam).

Prawy silniczek choć nie odezwał się błędami w VCDS to również pęknięty miał mnóstwo wody i błota. 

Silniczki TRW, oczyszczone, posmarowane i zaklejone. Po zresetowaniu według instrukcji kolegi z forum (na pozycji kluczyka 1 trzymać 3 sek wciśnięty przycisk hamulca) wszystkie kontrolki zniknęły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

niedługo czeka mnie wymiana tarcz i klocków w passacie b7  i mam pytanie czy warto przy okazji  rozebrać ręczny hamulec  elektryczny żeby sprawdzić w jakim jest stanie, czy w b7 już nie występuje problem utleniających się zacisków, które są powodem awarii silniczków ?

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ale obejrzeć możesz.Mi od 2013 w B7 działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności