Skocz do zawartości
Marios

Rozpórka do B5.5 od A6, S6, RS6

Rekomendowane odpowiedzi

 

zależy jak mocny ma się ręczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszła mi dziś rozpórka prawie zamontowałem...

 

okazało się że mocowania pasują bez problemu ale długość listwy stalowej do VW nie pasuje jest za długa o 2cm!!

 

o co chodzi przecież kupiłem taką jak trzeba do VW tą stalową????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo gówniany produkt, albo pomylka na magazynie.

 

 

chociaz jest jeszcze jedna opcja. Twoja fura nie trzyma wymiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doszła mi dziś rozpórka prawie zamontowałem...

 

okazało się że mocowania pasują bez problemu ale długość listwy stalowej do VW nie pasuje jest za długa o 2cm!!

 

o co chodzi przecież kupiłem taką jak trzeba do VW tą stalową????

 

Miałem tak samo i to nie pomyłka, oryginalne rzeczy i numery z vw zakupione w serwisie.

Rozwiązanie zamocowałem z jednej strony z drugiej musisz skrócić i wywiercić jeden otwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chamowa ze oryginal tyle kosztuje i trzeba wiercic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to ma w ogole byc. nie chce mi sie wierzyc ze kupujesz oryginal i trzeba skracac. Kosmos jakis. Pablo, a moze zle montujesz co? samochod stoi na rownej "podlodze"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolf jesli by nawet nie stal to auto moze miec kilka mm odchylki i to stary jakis grat co nie ma wcale spietych kielichów... z tego co koledzy pisza to tu nie o mm chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, ale moze robi to na podnosniku?

Edytowane przez the.wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie ma znaczenia czy na podnosniku passat ma poloczaone scianka grodziowa mocowania amorów wiec tez nie moze sie to rozejsc mowie kwestia mm ;) a panowie chyba o cm mowia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja rozpórka ma długość 75,30mm i ma naklejony nr inwentarzowy 8D0 805 645 A

 

czy byłby ktoś tak miły i podał by mi długość swojej stalowej czarnej rozpórki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja rozpórka ma długość 75,30mm

Hej,

Czyżby pomyłka o rząd wielkości?

Pozdrawiam Andrzej

 

dzisiaj 20.17

kolego moja rozpórka ma 75cm i 30 mm

Hej, żeby nie zaśmiecać :) kolego Pablo doskonale wiem, że Twoja rozpórka liczona jest w cm chciałem jedynie zwrócić uwagę na uważne pisanie/czytanie postów. Jeżeli coś nie tak wielkie sorry.

 

dzisiaj 20.23

A dopiszę coś jeszcze :P wymiary elementów konstrukcyjnych w budowie maszyn (czytaj również naszych pasiów) podaje się w milimetrach a więc Twoja rozpórka Pablo ma 753mm :P :621:

Pozdrawiam Andrzej

Edytowane przez Diabeł_
własne przemyślenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego moja rozpórka ma 75cm i 3 mm

Edytowane przez Pablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to wygląda tak:

według etki do passata jest wspomniana czarna stalowa rozpórka numer masz dobry ale mocowania są na stałe do przyspawania wtedy wszystko pasuje ale roboty więcej spawanie występuje w miejscu gdzie jest naklejka musisz wtedy zamówić nową i umieścić ją dalej, aby tego uniknąć mocowania są adoptowane z audi do przykręcenia ale wtedy występuje różnica w długości wspomniane 2 cm. Występuje też rozpórka aluminiowa od audi Zuse taką montował u siebie jest ona jeszcze dłuższa wtedy skracasz z obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zamontowałem rozpórkę od Audi taką jak kolega Zuse i Mrios, faktycznie trzeba obciąć z dwóch stron + nawiercenia dwóch otworów, pasuje jak ulał.Tu zacytuję kolegę mariosa " dodatkowo polecam jeszcze nawiercic dziury w grodzi silnika i przykręcić rozpórkę do grodzi. Ta aluminiowa rozporka posiada na środku dodatkowe otwory gwintowane - to właśnie one sa do przykrecenia do sciany grodzi silnika. Audi posiada oryginalnie te otwory w passacie trzeba nawiercic". Dzisiaj jestem po trasie W-wa

- Szczytno - Wa-wa, wrażenia z jazdy po montażu pozytywne, jakość tej drogi w niektórych momentach godna pożałowania efekt-żadnego trzeszczenia deski rozdzielczej i prowadzenie o wiele lepsze (może to odczucia subiektywne) ale z całego serca POLECAM!!!!!!!! Dlaczego VW nie montuje tego fabrycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy element fabrycznie zamontowany podnioslby cene auta przeciez wiele zeczy moznaby montowac w fabryce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego moja rozpórka ma 75cm i 30 mm
Czyli twoja rozpórka ma 78cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

sory błąd w piśmie 3mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuner 63

cytat"Pablo"

kolego moja rozpórka ma 75cm i 3 mm

 

 

Passat 3BG 1.9 TDI AVF Highline 172 KM by DynoSoft

 

 

 

Czyli ma 753 mm bo to jest poprawne w obecnych czasach. I jeszcze moje 3 grosze , po obnizeniu auta sama rozporka gorna nie wystarczy powinno sie jeszcze rozporke wachaczy zamontowac bo wtedy uzyska sie odpowiednia sztywnosc pojazdu i sterownosc

Edytowane przez Tuner 63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze moje 3 grosze , po obnizeniu auta sama rozporka gorna nie wystarczy powinno sie jeszcze rozporke wachaczy zamontowac bo wtedy uzyska sie odpowiednia sztywnosc pojazdu i sterownosc

 

 

aaa przepraszam...w jakim aucie ma byc TA dolna ?? bo chyba nie w 3B i 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cytat"Pablo"

kolego moja rozpórka ma 75cm i 3 mm

 

 

Passat 3BG 1.9 TDI AVF Highline 172 KM by DynoSoft

 

 

 

Czyli ma 753 mm bo to jest poprawne w obecnych czasach. I jeszcze moje 3 grosze , po obnizeniu auta sama rozporka gorna nie wystarczy powinno sie jeszcze rozporke wachaczy zamontowac bo wtedy uzyska sie odpowiednia sztywnosc pojazdu i sterownosc

 

Idąc tak dalej dojdziemy do tylnej rozporki, a to już krok do klatki. Do passata??? Uważam, że nawet ta przednia praktycznie nic nie daje poza lepszym samopoczuciem, no i może kiedyś jak auto się zestarzeje to opóźni pęknięcie szyby przedniej.

Chociaż ta oryginalna jest nawet fajna, ale tylko jak jest tania, wtedy można sobie ją zamontować, ale poprawę zachowania w zakrętach to tylko stabilizatory grubsze np. h&r za chore pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności