Skocz do zawartości
Marios

Rozpórka do B5.5 od A6, S6, RS6

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki rozpórki sparco (w opisie modelu rozpórki był passat B5, Audi A4)

 

roz3.jpg

 

roz2.jpg

 

roz1.jpg

 

Dwie z trzech śrub mocujących rozpórkę trzeba było wywiercić w obudowie kolumny amortyzatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek ile taka przyjemność kosztuje bo to bardzo ładna alternatywa do standardowej rozpórki??? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu miała być na forum akcja na rozpórki... zgłosiło się wiele osób, a nikt później nie chciał kupić. Ja kupiłem... dałem za nią coś w granicach 400zł i leżała prawie rok w piwnicy, bo nie było kiedy założyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak, jest poprawa sztywnosci? warto montowac to w pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
warto montowac to w pasku?

podepne sie do pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem napierw auto przed i po modyfikacji na tym samym odcinku, 1km pod wzniesienie długie łuki - droga dwupasmowa zabezpieczona z dwóch stron barierkami i musze przyznać że jednak coś ta rozpórka daje. Auto przy 160km/h w tych łukach zachowuje się teraz bardziej stabilnie i łatwiej utrzymać zamierzony tor jazdy. Wcześniej lekko mnie znosiło na drugi pas a teraz moge cały odcinek przejechać jednym pasem więc te usztywnienie poprawia przyczepność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie rzeczy odnośnie rozpórki:

1. auto staje się sztywne na boki ("w poprzek"). Koniec z pływaniem po koleinach - jeździsz po nich jak po schodach - 100% przewidywalności ;)

2. słynna passatowa deska rozdzielcza nie wyda z siebie już ani jednego dźwięku :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, na zdjęciach widzę, iż ta rozpórka "wystaje" za obrys ściany na której była mocowana plastykowa osłona akumulatora i całego pasa z kompem. Czy w tej z ASO jest podobnie? TZN. czy po zamontowaniu jej nie ma szans na założenie tej obydowy z uszczelką? Bo widzę, że u ciebie nie ma szans... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o widzę, że u ciebie nie ma szans...

zdejmują tą osłonę tylko do fotek (żeby się ładnie rozpórka prezentowała ;) ). Fakt, że rura minimalnie wystaje, ale osłona też nie jest idealnie na równo ze ścianą grodziową i jest tam jeszcze pod nią trochę miesjca - akurat na tą rozpórkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8D0805645A

4B0803358A ELEMENT USTALAJąCY

4B0803357A ELEMENT USTALAJąCY

N10347901 ŚRUBA

N90355902 ŚRUBA .

A czy ten zestaw podejdzie do Superba? Wydaje mi się, że tak (na 99%), ale może ktoś zna się lepiej :P Wysłałem zapytanie w sprawie tej sztuki: http://www.hpt.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=833&category_id=583&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=30&vmcchk=1 i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwie rzeczy odnośnie rozpórki:

1. auto staje się sztywne na boki ("w poprzek"). Koniec z pływaniem po koleinach - jeździsz po nich jak po schodach - 100% przewidywalności ;)

2. słynna passatowa deska rozdzielcza nie wyda z siebie już ani jednego dźwięku :rotfl:

 

no i git.

 

teraz potrzebny chetny na montaz tylnej rozporki :) imo da najwiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... co da rozpórka tylna w aucie, w którym 75% masy auta zlokalizowana jest z przodu, a tylne wahacze w 90% passatów to są wahacze wleczone (bo tylko wersja 4x4 ma wahacze poprzeczne).

 

---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

 

i jak miałaby wyglądać w ogóle ta rozpórka? co spinać? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych rozpórkami - jest do sprzedania fajna rozpórka chrom w dobrej cenie:

http://www.allegro.pl/item644837864_rozporka_vw_passat_3b_3bg_z_regulacja_rarytas.html

Tutaj jedna uwaga, że pasuje do 3B, natomiast w 3BG trzeba zdemontować osłonę na podszybiu (kratki), lub wyciąć odpowiednio, bo inaczej nie zmieści się. Także do 3B jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mialem ja brac ale kicha z tym wycinaniem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zamówiłem rozpórkę ori za 309zł w piątek będzie i od razu montaż :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... co da rozpórka tylna w aucie, w którym 75% masy auta zlokalizowana jest z przodu, a tylne wahacze w 90% passatów to są wahacze wleczone (bo tylko wersja 4x4 ma wahacze poprzeczne).

 

---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

 

i jak miałaby wyglądać w ogóle ta rozpórka? co spinać? :rotfl:

 

co moze dac tylna w samochodzie? moze sztywniejsza budę ktora pracuje w zakretach? z przodu masz sciane grodziowa a rozporka poprawia zachowanie samochodu na lukach, a z tyłu nie ma nic.... :)

 

rozpórka rozpiera a nie spina :D tak btw.

Nie pamietam jakie jest mocowanie amorów z tyłu, ale moze tam by się dalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś zamówiłem rozpórkę ori za 309zł w piątek będzie i od razu montaż

 

Czekamy na telacje foto z montazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pamietam jakie jest mocowanie amorów z tyłu, ale moze tam by się dalo?

 

Piotruś, strasznie krótką masz pamięć ;) Passat na zakręty - z rozpórką czy bez - się nie bardzo nadaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności