Skocz do zawartości
SlawekS

Oznaczenie sprężyn Eibach

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję pomocy w rozszyfrowaniu oznaczenia sprężyn eibach. Na przednich springach jest numer 1531 001 VA a na tylnych EWB 8553 002 HA. Z tego co udało mi się znaleźć w necie ale nie jestem do konca pewny to są to sprężyny obniżające o -30mm i przednie są od varianta a tylne od sedana tak?? I mam jeszcze pytanie, jeżeli na sprężynach jest oznaczenie 17/97 to jest tak samo jak z oponami że rok produkcji sprężyn to 17 tydzien 1997 roku czy jak?? Bo tak to trochę starawe by były.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A eibach nie ma katalogu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie ma. To że obniżają -30mm to praktycznie jestem pewny. Tylko martwi mnie to oznaczenie 17/97. Bo albo one sa z 1997roku albo tak jak sugeruje kolega Pawelb6 może oznaczać ze pasują do passata od roku 1997.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na springach H&R ta data oznacza produkcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę Sławek że to raczej będzie data produkcji ,tu masz zdjęcie eibacha z paska B6 i widać że 06rok

9549c00dd23dc0e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi że te co chcę zakupić są z 1997 roku:) Więc podziękuję za nie, mimo że jeździly po niemieckich drogach to przez tyle lat muszą być nieźle wytluczone. Wolę kupić już nowego MTSa. Jak na moją jazdę to posłużą bardzoo długo:)

Zresztą nie ma się co dziwić jak gość mówił że jak jechał z rodziną to mu koło obcierało, a miał 196/60/R15 czy jakoś tak. Wiem że napewno miał profil 60. A na obniżeniu 30mm takie coś nie powinno się dziać, to tez może świadczyć o ich wytłuczeniu.

A co myślicie o tych springach: http://allegro.pl/item576369875_sprezyny_do_passat_b5.html??

Pozdrawiam

Edytowane przez SlawekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pod takie sprezyny MTS technik mozna potem wlozyc amortyzatory bilstein b6, sachs lub kayaby? czy to juz musza byc tez od MTS-a amorki zeby pasowalo wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można założyć, bo te sprężyny mogą pracować z seryjnymi amorkami. Jednak najlepiej byłoby kupić cały zestaw np tego MTSa czyli springi i amorki gdyż wtedy to daje dopiero odpowiedni efekt. No i są do siebie odpowiednio dobrane.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tematu mam do kupienia sprężyny eibach EW 1451001 VA i nie wiem o ile obniżają bo sprzedający nie wie może ktoś coś wie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I w sumie do kompletu są h&r 29793HA czy to będzie pasowało i czy będzie autko stało równo a nie tył niżej a przód wyżej proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być katalog ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Eibacha, to numer raczej powinien wyglądać tak: EW 1541001 VA i jest to seria Pro-Kit i 30mm. A w sprawie H&R to najlepiej napisać do dystrybutora https://hrsprings.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności