Skocz do zawartości
PiotrekJ85

Jakie części do zawieszenia przód

Rekomendowane odpowiedzi

czy po wymianie amortyzatorów przednich należy ustawić zbieżność?

 

Trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba ustawić kąty kół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejne pytanie z mojej strony - tym razem chodzi mi o amortyzację z przodu, a mianowicie: czy na przodzie są odboje takie jak z tyłu? Jakie elementy wchodzą w skład przedniego zawieszenia? Mam zamiar jutro wymienić amortyzatory tylne, ale jak już auto będzie stało u mechanika, to za jednym zamachem wymieniłbym wszystko, bo przód również domaga się już w najbliższym czasie wymiany. I tu mam pytanie, co oprócz amortyzatorów należy jeszcze wymienić? Łożyska z poduszkami mam, osłony będą potrzebne, oczywiście amorki i co jeszcze?

Tak z przodu też są odboje, oczywiście trochę inaczej skonstruowane niż tylne (niższe). Koniecznie wymienić też osłonki. Górnych łożysk bym nie wymieniał jeśli wszystko jest z nimi ok. Przydadzą się nowe gumy między sprężynę a miskę amortyzatora, z przodu nie pamiętam czy są, z tyłu owszem.

Przednia kolumna:

074000.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono użytkowników jakże zacnych modeli samochodów ze stajni VW :)) to tak gwoli grzeczności :)

Żeby nie zakładać nowych wątków podepnę się pod ten, otóż planuje w weekend zabrać się za remoncik przedniej zawieszki, strasznie nisko stoi w porównaniu do przodu, tylne amorki wymieniane przez poprzedniego właściciela 1,5 roku temu, ja awaryjnie robiłem jeden przedni (używka ze szrotu, w okresie ogólnie pojętego "bezrobocia" :/) teraz dorobiłem się pierwszej gotówki na stażu ;) więc czas aby porządnie zrobić przodzik. Chcę pojeździć Passkiem jeszcze ok. 2 lat więc zamierzam wymienić prawie wszystko co wchodzi w skład kolumny mcphersona (może oprócz nakrętek ;)), tj. amorki, fedry, gumy+łożyska, odboje+osłony (jeśli pominąłem coś istotnego proszę o korektę).

Teraz takie pytanko, jakich firm najlepiej dobrać elementy żeby:

1. zmieścić się w budżecie max 450-500zł,

2. nie zaglądać do tego przez kolejne min. 1,5-2 lat.

(na alledrogo znalazłem w przystępnej cenie: amory delphi 120zł/szt, fedry "GH" 70zł/szt, jutro podzwonię po lokalnych sklepikach, może ktoś kojarzy Bylok'a z gliwic, Intercars też jest).

 

Kolejna sprawa, przeguby ... popękały mi osłony tegoż elementu i przy okazji też chce je wymienić, to nie problem, gorzej z samym przegubem, mianowicie obawiam się czy nie będzie konieczności jego wymiany... z popękanymi osłonami przejechałem ok 2,5 tys km(smar rozpaprzony promieniście od gumek, przy największej średnicy harmonijki) po czym poznać że przyszedł czas na wymiane??

 

P.S. całą operację mam zamiar wykonać sam plus ew. skrzyneczka "Leszka" żeby było na czym przysiąść ;) (w razie 'W' jest jeszcze chętny do pomocy sąsiad).

 

P.S.2 na co jeszcze zwrócić uwagę przy remoncie przedniego zawieszenia ?? co warto wymienić "przy okazji" ??

 

Pozdrawiam, szczerze oddany forumowicz :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej niedzieli powinien sie juz pojawić wątek do warsztatu wideo i foto relacja jak wymienić wszystko w przednim zawieszeniu, poki co robie passka na dorywki, więc wszytko jeszcze nie jest zmontowane a kumpel z cyfrówka pojawia sie u mnie dopiero wieczorem wiec siła rzeczy poskładam cały materiał dopiero na sobote, najpozniej niedziela.

Powiem Ci tak kolego, cała przednia zawiecha wyniosła mnie jakoś 1100zł i to są same części, roobocizny nie licze bo robie to sam, wieczorem wrzuce cennik co ile kosztowało. Z uwagi na budzet jaki masz i nasze piekne polskie DROGI nie łudz sie, ze nie bedziesz tam zaglądał przez dwa lata bo jakoś po roku może sie okazać, ze potrzebne bedą oględziny bo coś stuka:D

Lista firm:

Amory KYB, sachs

Sprężyny K+F jeśli auto juz siedzi

A pozostałe dupelere to polecam firmę Febi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, z góry uprzedzę, że jestem laikiem i nie znam się zbytnio dlatego też zwracam się z pytaniem na forum.

Mój problem z zawieszeniem polega na tym, że gdy skręcam autem i przyspieszam to zaczyna coś hałasować i ocierać, trzeszczeć w przednim zawieszeniu przy kołach. Na postoju skręciłem maksymalnie żeby zobaczyć co się dzieje i ujżałem w miejscu mocowania koła (od wewnętrznej strony) do zawieszenia jakiś rozwalony gumowy element z którego wycieka smar. Czy może mi ktoś powiedzieć co to za element abym mógł go wyszukać i zakupić?

Poniżej zamieszczam miejsce oznaczone strzałką, z którego odnotowałem wyciek

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

1450602570.jpeg

Edytowane przez killer_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumowa osłona przegubu zewnętrznego ci poszła kolego

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może mi ktoś powiedzieć co to za element abym mógł go wyszukać i zakupić?

 

Przegub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie podpowiedzieć na jaką firmę tych elemetów zwrócić uwagę? Widzę że wielu jest producentów a niekoniecznie chciałbym kupować coś co jest niewarte swojej ceny.

Dzięki za odpowiedź wczesniejszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możecie podpowiedzieć na jaką firmę tych elemetów zwrócić uwagę? Widzę że wielu jest producentów a niekoniecznie chciałbym kupować coś co jest niewarte swojej ceny.

Dzięki za odpowiedź wczesniejszą :)

http://www.motofakty.pl/artykul/metelli_niezawodne_przeguby_i_polosie.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności