Skocz do zawartości
PiotrekJ85

Jakie części do zawieszenia przód

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące wyboru części do Paska, otóż coś mi buczało w zawieszeniu, pojechałem na diagnostykę żeby sprawdzić i okazało się że to buczenie to wina łożyska piasty koła, ale poza tym mam do wymiany kilka innych rzeczy w przednim zawieszeniu i proszę o propozycje co do wyboru części odpowiednich firm, jakie polecacie, żeby za jakiś czas jazdy po naszych "pięknych" drogach znów nie trzeba było ich wymieniać :), oto lista robótek jaka mnie czeka:

 

- łożysko piasty koła przód lewy

- sworznie zwrotnic

- końcówki dr. kierowniczego

- tylne tuleje wahaczy

 

I jeśli ktoś się jeszcze orientuje cenowo ile to mniej więcej może wyjść, to proszę o informację. Wszystkim forumowiczom dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez PiotrekJ85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- łożysko piasty koła przód lewy

SKF, Ruville

- sworznie zwrotnic

- końcówki dr. kierowniczego

TRW

- tylne tuleje wahaczy

Lemforder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ew. końcówki drążków firmy Federal Mogul 47 zł/szt

 

Tylnie tuleje mam firmy Febi, tez dobre. lemforder to taka klasa premium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc w doborze części, jutro objadę sklepy w okręgu a w piątek pojadę do hurtowni z częściami samochodowymi i obczaję ceny, może ktoś jeszcze ma jakieś propozycje. A co z firmą Topran, niemiecka firma, czy polecacie części tej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topran to mi sie z Topexem kojarzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie Topran, GPD i inne takie :634:. W maju ub. roku robiłem przód ( wszystko Febi oprócz końcówek drążków - GPD ). W sobotę przy okazji ,,wiosennego,, przeglądu okazało się że wszystko ok, tylko końcówki do wymiany ( zrobiły raptem ok. 15 kkm ). Tym razem kupiłem końcówki Febi ( 35 zł za szt. ) - ogólnie polecam tą firmę ;).Nie ma co dziadować jeżeli chodzi o elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo - w moim przypadku na szczęście to tylko dodatkowy koszt zakupu części i zbieżność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy te wszystkie części kupujecie?

Jak jadę do największej w Toruniu hurtowni motoryzacyjnej, to tam same chińskie wynalazki mają :(

Pozostaje chyba tylko internet albo ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zdecyduję na firmowe części (Febi, Delphi itd.) a Topran rzeczywiście odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklep ,FOTA. oddzialy ma w kazdym wiekszym miescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj objechałem parę sklepów z częściami, między innymi proponowany sklep FOTA i pojawił się mały problem, otóż do Paska mojego podobno są dwa różne typy łożysk piasty koła o dwóch różnych średnicach i dwa różne typy sworzni zwrotnic, jedne są w trzech otworach przykręcane a drugie w dwóch miejscach przykręcane i w jednym na wcisk. Różnią się nie tylko wyglądem ale też znacząco ceną. Czy da radę jakoś się dowiedzieć jakie są te rzeczy u mnie bez rozbierania zawieszenia? Czy warto brać wszystkie wymienione przeze mnie w pierwszym poście elementy jednej firmy FEBI i co sądzicie o tej firmie? W jednym sklepie nie polecali mi FEBI a oferowali części firmy BOGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki sam sworzeń jak w VR6 czyli 1h0 407 365

lemforder LMI10171

trw JBJ237

febi FE07977

w kolejności zaczynając od tych które najlepiej kupić :)

FE07977_6766_4973b593c43ea.jpg

 

---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:36 ----------

 

łożysko także takie samo jak w VR6

skf VKBA 1491

ruville EVR5434

febi FE08435

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu czyli znaczy to, że mam to droższe? :( trudno no ale skoro tak, tylko jak zaglądał do katalogu i na silnik AFN to miał niby dwa rodzaje, ale nie wiadomo jak wyglądała jego wiedza na ten temat. Dzięki za wszelką pomoc. A na 100% jesteś pewien Ormowiec, że idą do mnie takie jak do VR6? Bo na stronach sklepów przy tych częściach są wymienione jedynie silniki VW GOLF/PASSAT 2,0-16V; 2,8 VR6, a o TDI nic nie ma wspomnianego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że wierzę, tylko jak się idzie do sklepu albo przegląda niektóre strony z częściami to na każdej jest inaczej napisane. A na stronie intercars też nie jest rzetelnie wyjaśnione jak np. informacja dotycząca sworznia to jest podane "sworzeń wahacza VW GOLF/PASSAT 2,0-16V; 2,8 VR6", więc dlatego się pytam. .

Edytowane przez PiotrekJ85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w ETK-ę (taki prgram), tam masz dokładny opis wszystkich czesci z ich numerami, bedziesz wiedział co jak wyglada itp. Bardzo przydatny programik

 

Ja dzięki ETC-e skompeltowałem swoje przednie zawieszenie bez większego problemu, a w wielu sklapach mają właśnie kłopoty z częściami do VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma ETK-ę więc chyba od niego pożyczę i też będę z niego korzystał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.vagcat.com/

 

Tu jest ETKA w werscji online, co prawda po angielsku, ale zawsze może się przydać. Żeby oglądać obrazki musisz się zarejestrować i zalogować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności