Skocz do zawartości
freeman67

urwane przewody od N75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

naczytałęm się już o n75 i przepływomierzach i o DV i do wczoraj nie wiedzaiłęm co z moim autem jest nie tak bo jakieś zmulone było.

 

mam od roku passata 1.8T i w sumie wydaje mi się że nie lata jakby miał 150 KM. dziś byłem u mechanika i podłączył vaga ten wywalił błąd na N75. mechanik powiedział albo że mam walnięty zawór albo kable uszkodzone i okazało się że faktycznie kabel wyrwany od zaworu (zawór po prawej stronie z przodu obok podła z filtrem powietrza). mechanik kazał mi podjechać do elektryka i zrobiu mi to i powiedział że teraz auto będzie latało jak szalone. czy to możliwe że ten zawór ma taki wpływ na przyśpieszenie auta??

 

a druga sprawa to golf tdi mojej dziewczyny. czasem słychać dziwne cykanie z przodu po prawej stronie. w czasie jazdy lub postoju ale zawsze na zapalonym silniku, czy to może być również zawór N75?? czy te cykanie to poprawna praca czy nie.

Edytowane przez freeman67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że N75 ma wpływ na przyśpieszenie. To N75 steruje jakie ciśnienie podawane jest na turbinę. Jeżeli N75 jest uszkodzone to auto łapie notfaula i nie ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli poczuję różnicę po naprawie ma się rozumieć?? a co z golfem mojej dziewczyny, to cykanie to również n75?? czy tak ma cykać czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cykanie to raczej beda popychacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popychacze wiem jak pracują a to cykanie żadko się pojawia i trwa 2-3 sekundy.

i jeszcze jednoznacznie proszę o odpowiedź czy po zrobieniu n75 faktycznie odczuję róznicę w przyśpieszeniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno odczujesz roznice poniewaz silnik nie bedzie lapal trybu awaryjnego(ktory powoduje zamulenie auta) i bedzie ladnie ciagnal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co golfa to owszem. Stare sterowniki mialy tendencje do klikania N75 na wlaczonym zaplonie, zgaszonym silniku. Jedne bardziej inne mniej ale nie nalezy sie tym przejmowac... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale to klika w czasie jazdy, czasem postoju ale zawsze na odpalonym silniku. ktoś mi powiedział że do wymiany jest n75 ale chciałem się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dziś odebrałem auto i naprawili mi wtyczke do N75 i wykasowali błędy i ... nie wiem sam czy lepiej auto chodzi czy nie. a może ja jestem zbyt wymagający, może jeszcze coś powinienem sprawdzić skoro nie czuję jakiejś znaczącej różnicy po naprawie n75. może przepływka?? może powinienem się przejechać innym 1,8T żeby sprawdzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem pasata z 1,8 turbo i zauwazyłem ze sa urwane kable od zaworka n75 przy filtrze powietrza wisiały jakies kable ale niejestem pewien czy sa to od zaworka. czy ktos moze zrobic mi fote do kad one ida od zaworka czy w wiazke na filtrze powietrza? jutro ja zrobie fote i wstawie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności